Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Rewolucja kreatywna
Autor Wiadomość
Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-11-14, 15:54   

Mike napisał/a:
Zamiast płakać nad własnym lenistwem lepiej udzielajcie się na megakonkursowym forum. Konstruktywna krytyka może tylko pomóc.
true, tylko w niektorych przypadkach jedyna rade jaka moznaby dac, to:
"przestan pisac RPGi"
:D
zreszta nie bardzo mozna krytykowac, bo sa przedstawione tylko ogolne zarysy i sam pomysl na specyfike tych prohjektow, tego sie nie da tak latwo skrytykowac by nie zmieniac wizji calego projektu jak autor chcialby sie do krytyki ustosunkowac zmieniajac pewne elementy :)

Mike napisał/a:
Co do dziwnosci to chyba lepiej, że pojawia się coś orginalnego (nawet za bardzo jak niektórzy twierdzą o moim projekcie :P ) niż kolejny Forgotten realms tyle, że ze swojsko brzmiącymi nazwami. Ja osobiście nie kupiłbym takiego settingu, wolałbym zaryzykować z czymś nowym.
true, true, true.
tez tak uwazam.

W sumie tez uwazam ze lepsze cos oryginalne niz kolejny FR.
Tyle ze z drugiej strony uwazam tez iz lepsze nic i zastój, niz cos bezsensownie przeklimatyzowanego i przeoryginalizowanego :P

Moze ktos to kupi - ja za darmo bym i nie chcial, bo w akademiku w tym roku z szafkami jest kaka i bez sensu mi ksiazka ktorej nie bede czytal.

Mike napisał/a:
nawet jeśli wygra jakiś średni setting, to wygra dlatego ze głosowali na niego ludzie którym sie podobał. i o to własnie chodzi, tac ludziom to czego chcą
no akurat system smsow troche to neguje, bo nie daje glosowac wszystkim, a jak ktos chce to wysle i kilkadziesiat glosow.

Mike napisał/a:
eśli konkurs nie upadnie i zostanie wydany podrecznik to pojawią się kolejne edycje. Beda kolejne projekty, aż w końcu trafi się ten jeden JEDYNY.
true.
To jest zaleta i optymistycznie mozna patrzec na sama idee projektu :)

Mimo (nie obraz sie :P ) imho marnego projektu z Twojej strony, kibicuje i trzymam kciuki :)

Yarpen 

Wysłany: 2006-11-14, 18:33   

Nie martwcie się - wszelcy NPC'owie pochodzący z warstwy chłopskiej (wiejskiej) byliby wzorowani na tych, których spotykam w szkole, na dyskach i na wsi :-> Nie trza jechać do ŁDZ by być wsiurem :lol:

Mike

Wysłany: 2006-11-14, 20:25   

Cytat:
Mimo (nie obraz sie :P ) imho marnego projektu z Twojej strony, kibicuje i trzymam kciuki

Nie obrażam się w końcu nie kazdy jest godny poznac sie na moim projekcie :)
A na powaznie: zechciej umotywowac swoja opinię. Tutaj, ewentualnie na forum megakonkursu (tam mam odpowiedni temat). Pozostałych też zapraszam do wyrażenia opinii.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-11-16, 21:00   

Mike napisał/a:
A na powaznie: zechciej umotywowac swoja opinię.

nie cierpie projektow typu "Nowa Fala" promujacych jednostrzalowe sesje w alternatywnym klimatycznym minisystemi.e.
A takim jest Twoj projekt.

To "Wszystko Czerwone" ( nie mylic z Chmielewska :D ), gwarantuje nude i przejedzenie po kilku sesjach.

zaletami dobrego RPGa sa:
1. swietny i klimatyczny swiat (Warhammer, AD&D)
2. swietny klimat gwarantujacy niepowtarzalnosc postaci na tle innych systemow i "glebie gry" ( WoD)
3. ukierunkowanie klimatu na poszukiwana i ciekawa specyfike hisoryczna ( Legenda 5 Kręgów, Dzikie Pola)
4. brak konkurencji jezeli chodzi o realia i typ RPG (Cyberpunk, Shadowrun, WoD)
5. Łatwośc wymyslania nieszablonowych przygod.
etc.
6. grywalnosc systemu, czyli cos co sprawia iz graczom sie nie nudzi w to grac za setnym razem.

jezeli chodzi o Twoj projekt:
1. tu mozemy sie powstrzymac, bo tylko zarys przedstawiles, jednak w sumie sam zarys tez nieciekawy, ale kto wie - moze rzucisz na kolana po dopracowaniu.
2. niepowtarzalnosc postaci jakas jest, ale tez bez rewelacji.
Tu jednak musze dac Twojemu systemowi plusik, bo rozbudowac to mozna jeszcze calkiem niezle, na razie to tylko fundamenty.
3. n.d.
4. To system "Nowej Fali" a one maja wielka konkurencje :)
5. tu zupelnie nie wiem, ale wydaje mi sie ze nie bedzie rewelacji.
6. now ybacz, ale tu widze ogromna kreche :|

ogolne wrazenie Twojego systemu ze 2 na 10...

co poprawic?
ja bym jednak stawial na postac a nie na swiat.
Owszem realia swiata swietnie rozbudowane wymagane sa by dopracowac zalozenia ktore beda odbijac sie w postaci, ale ten Twoj czerwony imho bedzie na tyle nudny iz dopracowywanie go najwyzej stworzy przecietniaka.
Zas jezeli nie wciaga gra dla świata, to musi wciagnac gra dla bohatera by bylo dobrze.
minusem jest to iz musisz sie zmiescic w D20, ale to nie przekresla sprawy.
W kazdym razie w powyzszy sposob kladlbym glowny nacisk nawet kosztem niedopracowania swiata.
lubisz Wampira wiec chyba kumasz o co mi biega :D

tyle imho.

Mike

Wysłany: 2006-11-16, 22:05   

1. Postaram się niedługo rozwinąć zarys swiata
2. J.w. wiem, że mozna rozbudować, dopiero jakiśmiesiąc temu zaczełem wszytko spisywać, wcześniej nie miałem motywacji :P
3.-
4. Masz jakiś uraz do "Nowej fali? :)
5. A gdzie tu trudność? Masz mozliwości zbliżone do standartowego dnd plus dodatkowe z "czerwonego swiata" reszta zalezy od Ciebie
6. tu za wczesnie na oceny

Dlaczego czerwień wydaje się nudna? :) jednokolorowe swiaty sa nudne? czy to dlatego nikt nie zrobił erpega o ekimosach?:>
Wiem że minusem jest d20, ale tego nie przeskoczę, jak jak reszta uczestników konkursu :)

Odpowiedz do tematu