Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Jagged Aliance 2
Autor Wiadomość
Atanael 

Wysłany: 2006-11-28, 15:23   Jagged Aliance 2

Tak jak w temacie.

Czy wy również zachwycaliście się tą grą, w której wcielami się w role najemnika "dowodzącego" grupa najemników mających na celu wyzwolenie Arulco z pod presji Deidrianny, żony Enrica Chivaldoriego?

Gra jest cholernie stara, ale pochodzi z czasów kiedy to na gry patrzano w inny sposób niż dzisiaj. Nie patrzono na grafikę, ae na pomysł. Na to czy fabuła i grywalność pełnią Reunion.

Klimat a szczególnie opracowywanie taktyczne / ekonomiczne stało na wysokim poziomie. Pamiętacie te czasy gdy za pomoca logowania się z laptopa najmowaliśmy najemników na określony czas i kontakt?

Pamiętacie jak w cholernie oryginalny pomysł tworzyliśmy swojego najemnika? odpowiadaliśmy na pytania typu
"Mis uszatek powinien:
a) Być ideałem dziecięcych wartości i zabaw;
b) Wisieć na drzewie;
c) Wisięc rozstrzelany na drzewie;
d) Wisieć rozstrzelany, wybebeszony i przejechany przez osiemnastokołowca;
"

Wiele takich pytań rysowało w ans portret psychologiczny który o dziwo! Dokładnie zgadzał się z moim stylem bycia. Przypadek? Chyba raczej nie.

Były też miłe chwile. Np. gdy wysyłaliśmy kwiaty do siedziby Deidrianny. jakież to było u mnie zdziwienie gdy obejrzałem filmik w którym otrzymała kwiaty a dowiadując się że to od najmników kazała rozstrzelać posłańca.

Tak, w tej grze jest choelrnie wiele smaczków. Od znalezienia Hummera po latanie samolotem pomiędzy lotniskami w celu szybszego przemieszczania się. tworzenie regularnej armii Arulco, i szkolenie najemników było cudem nad cuda!

I na koniec pytanie... Czy to tylko ja miałem problem z poziomem trudności Jagged Aliance 2,5?
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Coincidence 

Wysłany: 2006-11-29, 08:00   

Hm, nie grałem. Chociaż kupiłem 2,5 daaawno temu w kiosku, bo engine przypominał Fallout: Tactics :-> Do tej pory jakoś nie kciało mi sięuruchomić :-P
Ale konwencja true, nawet bardzo.

Mike

Wysłany: 2006-11-29, 20:24   

Poziom trudności w 2.5 na poczatku tylko sprawiał problemy. Potem jak zdobyłem przyzwoita broń nie miałem problemów.
W 2.5 usprawniono w końcu ciche podejście do wrogów i ich eliminacje :) Raz cały posterunek po cichy wybiłem :d

Atanael 

Wysłany: 2006-11-29, 21:53   

W 2,5 nie podobało mi się głownie to, że robiłem 70 podejść na sam początek gry by zając garnizon, i ni cholerę. Za to moi przeciwnicy non stop strzelali celniej, lepiej i szybciej. Troche to irytowało. No i denerwował mnie polski Dubbing T.T

Mike - jak zdobywałeś miasta w drugiej części?

Ja zaczynam standardowo od Omerty potem Drassen, a dalej?

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-11-29, 22:07   

Nie miałem jakiegos planu. Zazwyczaj przejmowałem centrum a potem jak wyszło.

Polski dubbing w 2.5 był zabawny :D
Kluczem do sukcesu w 2.5 było zdobycie conajmniej 2 sztuk długiej broni. Ja grałem z sejwów z 2 więc miałem dopakowaną postać. Najemnicy tez mieli parametry takie jak na zakończenie 2 :)

Atanael 

Wysłany: 2006-11-29, 22:13   

To praktycznie super. Ja niestety nigdy dwójki anwet nie przeszedłem, w pewnych chwilach bez broni długiej robiło się cholernie Ciężko.

A jaką broń długą być mi polecał z dwójki? Mam postac snajpera ^ ^

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-11-29, 22:24   

Z dwójki dla snajpera to chyba dragonov. co prawda spory koszt strzału, ale zdrowy osobnik da rade dwa razy strzelić. Wysokie strzelectwo to 2 headshoty :D

Poza tym polecam moda Urban chaos, usprawniono tam sporo rzeczy. A dla prawdziwych hardkorowców jest mod Specops (czy jakoś tak) niestety znalażłem tylko rosyjską wersje :) Tam inteligecja wrogów została ponoc tak podrasowana, że trzeba zdtowqo się nakombinować nawet jak masz lepsża broń.

Sorrow

Wysłany: 2006-11-29, 22:43   

Co jest?!
Ja wczoraj zaczęłem grać w Jaggeda a tu się okazuje, że kolega też gra :D .

Jak na razie, to używam moda JA v1.13
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Atanael 

Wysłany: 2006-11-30, 15:42   

Ja gram bez modów żadnych. W samą podstawkę. Hm... gdzie mozna dostać Dragunova? W sklepie go raczej nie zamówię prawda?

Sorrow, to może Ty mi powiesz jak miasta są ułozone poziomem trudności? Gdzie iśc po Drassen? ^ ^

Aktualnie mam w drużynie podajże Irę, Mojego Samuela, Sapera poadjaże takiego rudego faceta z wąsem, Spider (lekarz), Ivana Dolvicha i oczywiscie mieso armatnie Bulla. Czekam teraz na mejla od M.E.R.C gdzie wykupie tych najeników którzy będą szkolic armię wyzwoleńczą Arulco xD

A potem gdy uzbieram kase myślałem o Staticu i Shadowie, ale wciąż mam problem ze zdobywaniem miast.

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-11-30, 22:00   

Z taniszych najemników i w miarę dobrych polecam na lekarza Fox, strzelcy Buzz, Medeltown, gryzzli jako mechanik, z wyższej półki Raven. Z taką ekipą ni emam problemów. Stawiam na szybkośc i duża liczbe punktów akcji.

Dragonova mozna kupic w sklepie internetowym ale w późniejszym czasie. Na poczatku trzeba miec szczescie i trafić na snajpera :) oczwiście najlepiej grac z zaznaczoną opcją "mnóstwo broni" :) Mozesz spróbowac w miescie w niepamietam nazwy ale zawiera kwadrat d5. Tam jest sklep z bronią. Tajny więc trzeba byc miłym dla obcych to zdradzą sekret :)
Zanim zdobedziesz dragonova musisz zadowolis sie SKS (czy jakoś tak), albo kałaszami :d

W obecnej chwili gram w moda Urban chaos, który zmienia broń (na sprzęt bloku wschodniego :D ) oraz miasta i npców, dodatkowo dodaje metro (możliwość szybkiego poruszania się miedzy miastami). Oprócz tego usprawniono mozliwość skrytej eliminacji, teraz mozna zabic wroga jednym ciosem noża z zaskoczenia :D więc polecam w tym modzie branie umiejętności w rzucaniu nozami. Ekstra jest atakowac nocą, wtedy czujesz sie jak prawdziwy komandos.

Atanael 

Wysłany: 2006-11-30, 22:07   

Mike napisał/a:
teraz mozna zabic wroga jednym ciosem noża z zaskoczenia

Mike... ja tak Dimitrim całe sektory zdobywałem ostatnio O.o I bez żadnych modów.

A możesz mi powiedziec gdzie są te choelrne Wyrzutnie rakiet przy Drassen? szukam i znaleźć nie mogę. Pół mapy przejrzałem już T.T

Ja zas z najemników polecam wynająć tych z M.E.R.C. Sa tani i nadają się do szkolenia oddziałów obronnych w miastach ;)

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-11-30, 22:16   

Dimitrii to nie to samo, zresztą on potrafił połozyc klienta tylko przy trafieniu w głowę. Zreszta nawet przy zabiciu wroga reszta jakos czasem słyszała odgłos lecącego noza :D tak jakbyś normalnie strzelił.
Wyżutnia rakiet jest za tym jeziorkiem o ile pamietam jeden kwadrat na prawo od dolnego końca jeziora. Szukaj tez pilota po krzakch wokoło :D
Ci z MERCA są tani i to w większości przypadków jedyna zaleta :) tylko w późniejszym terminie pojawiają się warci uwagi.
Co do szkolenia samoobrony to dobry jest Hitman, zawsze szybko mu szło :) No i Iria i jest za darmo :)

Aha w miescie pod Dressen, tej bazie wojskowej mozna podkupic niezłego najemnika zaleznie od gadki za 2000-3000 dziennie. umiejętnościami dorównuje najemnikom z wysokiej pólki.

Atanael 

Wysłany: 2006-12-01, 18:31   

SAMY mnie powaliły O.o

Muszę dorwać lepsza broń bo serio nie wydolę zbyt długo. Myślę by wynająć Buns i oddać ją ( :-P ) Tym wieśniakom, gdy jeden chce ją pojąć za żonę. Wtedy daje Ci trochę niezłej (jak na początek) broni.

Zająłem Drassen, teraz nie wiem jakie miasto dalej. Eeech.

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-12-01, 22:12   

W sumie to boń mają jakąs kiepską :) Napadnij lepiej to miasto pod dressen. To baza wojskowa tam zdobędziesz trochę broni. Tylko uważaj bo skrzynki są zaminowane :)
Możesz tez porozwalac patrole wroga, czasem trafi się fajna spluwa :)

Atanael 

Wysłany: 2006-12-02, 15:53   

Właśnie zdobyłem Samy. Jednak nocą jest lepiej xD

Hm, myslałem by zająć Chitzene. Ten mały jeden kawałek na mapie o.O Tylko jedno mnie zasanawia... Oni nie mają tam czołgu podajże? Bo niestety rakietnicy się jeszcze nie dorobiłem :P

Godsmack - Voodoo

Mike

Wysłany: 2006-12-02, 16:12   

czołgi są tylko w okolicach stolicy, nigdzie indziej nie spotkałem ich
na czołgi najlepszy jest moździerz :) ciezkie cholerstwo ale opłaca się taszczyc ze soba :d

Atanael 

Wysłany: 2006-12-02, 16:18   

Hm to tak jak z gumkami, lepiej mieć na wszelki wypadek, niż nie mieć ;)

Na chitzenę ide bo mają tam kopalnię. A potem ruszyę nato miasto co mi polecałeś.

Mam nadzieję że w Balime znów mi się nie będzie komp wieszać :/

Godsmack - Voodoo

Aeraldo 

Wysłany: 2007-01-28, 17:51   

Ach... Nareszcie spotkałem kogoś, kto podziela moje upodobania :P
JA2 jest świetną gierką. Przeczytałem tan temat i chyba zainstaluję grę znowu (bodaj już 3 raz) :) . Będzie o czym gadać. Ostatnim razem, jak grałem, to mnie rozwalili w TEJ bazie wojskowej (cholera, jakich tak ludzi mają!). Polecam iść tam tylko z dobrym teamem. 8-)

Atanael 

Wysłany: 2007-01-28, 19:28   

Ja z pierwszą bazą problemów nie miałem. Trzeba poprostu mieć noktowizory :P

Godsmack - Voodoo

Aeraldo 

Wysłany: 2007-01-29, 21:31   

Sprytnie, sprytnie. Da się je kupić na początku gry? Tzn. po podbiciu Drassen?

Odpowiedz do tematu