Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Futurystyka
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2008-05-25, 21:33   Futurystyka

Mam do was takie luźne pytanie. Jak myślicie jak będzie wyglądał świat za 10, 50, 100 lat? Jaka będzie sytuacja polityczna i ekologiczna? Tylko proszę, bez linków do Wielkiej Rzeczpospolitej. Tak, wiem, że w 2012 będzie koniec świata.

Robię o tym pracę na WOS

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-05-25, 21:44   

Nie mam jakichś oryginalnych pomysłów na ten temat.

Polecam za to film Idiokracja, który, choć jest komedią, dość realnie pokazuje jak będzie następował rozwój ludzkości :)

Całkiem realne są też wizje (chociażby Philipa Dicka, czy Pilipiuka i wielu innych) dotyczące opanowania świata przez muslimów.

Ostatnią myślą na temat przyszłości to dalszy rozwój socjalistycznych państw opiekuńczych, i takie narojenie kamer, służb bezpieczeństwa, cenzur, jak w jakim Zajdlu czy Orwellu.

Wszystkie trzy wizje pesymistyczne, innych nie mam ;)

Huzi 

Wysłany: 2008-05-25, 22:38   

Wojna: wschód-zachód (a Polska jak zawsze pośrodku). Powolutku, zacznie się od tarczy, potem ropa i gaz, potem nowy"bałkański kocioł" (a w mediach cisza), bliski wschód, kolejne państwa przeprowadzą próby atomowe... Ciekawe czasy się szykują. Może nawet jakaś globalna katastrofa ekologiczna nam się trafi! Już się normalnie nie mogę doczekać.

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-25, 23:19   

Grzebul napisał/a:
Wszystkie trzy wizje pesymistyczne, innych nie mam ;)

Wojna religijna o charakterze globalnym, po której ludzkość w końcu dorośnie i zajmie się poważnymi sprawami :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-05-25, 23:24   

Coincidence napisał/a:
Wojna religijna o charakterze globalnym, po której ludzkość w końcu dorośnie i zajmie się poważnymi sprawami

Takimi poważnymi jak globalna wojna między Ligą Zjednoczonych Ateistów, a Unią Ateistów Wyzwolonych :P

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-25, 23:56   

@Grzebul
Ateistyczy Front Wyzwolenia, tudzież Front Wyzwolenia Ateistów :P
http://youtube.com/watch?v=HPZgROpfNDU

@Orzecho
Obejrzyj Zeitgeist: http://video.google.com/v...901554543719947

Hutnuk 

Wysłany: 2008-05-26, 08:48   

Albo globalne ocieplenie, topnienie czap lodowcowych, zużycie zasobów ropy naftowej i węgla... Takie nie związane bezpośrednio z socjologią ale bardzie z ekologią zagadnienia tez ciekawe.

LordDream 

Wysłany: 2008-05-26, 10:22   

Huzi napisał/a:
Wojna: wschód-zachód (a Polska jak zawsze pośrodku). Powolutku, zacznie się od tarczy, potem ropa i gaz, potem nowy"bałkański kocioł" (a w mediach cisza), bliski wschód, kolejne państwa przeprowadzą próby atomowe... Ciekawe czasy się szykują. Może nawet jakaś globalna katastrofa ekologiczna nam się trafi! Już się normalnie nie mogę doczekać.

Z tych opcji najbardziej prawdopodobna wydaje się katastrofa ekologiczna, później jacyś terroryści dostaną się do bombek atomowych i nastanie apokalipsa :> Brzmi śmiesznie, ale może tak się zdarzyć. Nawet jest to bardzo prawdopodobne.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2008-05-26, 18:40   

Z jakiej racji? :P Postraszą postraszaą przejdzie... Regularnie od jakichś 40 lat co kilka lat strasza że za 30 lat skończy się ropa... :P Gdzieś w latach siedemmdziesiątych prognozowali globalne zlodowacenie :lol: Więc no fear... Z krótkoteminowych prognoz mi się widzi co najwyżej krach gospodarczy ot co...

Yarpen 

Wysłany: 2008-05-26, 18:58   

Moim zdaniem nie zmieni się dosłownie: nic.
Patrząc po tym jak genialne wynalazki zostają tylko genialnymi wynalazkami (baterie pobierające energię z potrząsania, latające spodki i samochody, jetpacki... to wszystko istnieje i działa jak najbardziej sprawnie!) dochodzę do wniosku, że nasza cywilizacja jest obecnie przesycona odkryciami. Conajwyżej popularniejsze będą Inteligentne Domy (widziałem na Alle zestaw do stworzenia systemu ID za... 3000 złotych; kto by pomyślał!).

Poza tym przykry wzrost zainteresowania idiotyzmami wygłaszanymi przez ekologów. Niedługo cały świat będzie jeedną wieelką Doliną Rospudy :> Wybaczcie panowie, ale ja ekologów bym jako Boholt przykazał wrzucał do ciemnej komórki, uwiązywał na łańcuchu i dawał po kawałku węgla. By ładne szkice porysowali po ścianach.

Ogólnie mam nadzieję, że chociaż w niektórych krajach ktoś pozbędzie się hamujących postęp ekologów/konserwatystów. Bo jak na razie wszystkie rzekome największe cuda XXI wieku są zakazane, a raczej dostępne tylko dla bogatych i możnych. Nie wiem jak dla was, nie dla mnie.

Może w końcu ktoś w naszym kraju pójdzie po rozum do głowy i zacznie się u nas tworzyć elektrownie jądrowe. Bo to co się w przypadku tej sprawy dzieje jest smutne i żałosne. :| Zwykle stroną bezlitosną i nieskłonną do jakichkolwiek rozmów są dzicy ekolodzy z dennymi plakatami i wywieszkami.
Won z nimi, niech kurwa zbierają śmieci w lasach. Będzie z tego jakiś pożytek.

Koniec dygresji, czas na politykę.
To nie jest czas na wojnę. Na pewno nie na konflikt zbrojny. Jeśli wojna powstanie, to jak to wspaniale przewidzieli twórcy Fallouta (Orzeszku, mógłbyś pokazać Biblię Fallouta - to bardzo dobry scenariusz) ze względu na Krew Globu, czyli ropę. Zobaczcie na co pozwalają sobie obecnie Amerykanie, czemu nie Kanada zamiast Iraku?

Ciężko jest oceniać przyszłą historię, kiedy to nasz kraj ma rolę chudopachołka u stóp wielkich tego świata.
Może ktoś zajmie się problemem samowolki muzułmanów w miastach Europejskich?
Wiem, że Holandia zacznie naprawdę delegalizować marihuanę (problem przyjezdnych).

Za 20 lat Mandaryna będzie ratować polską scenę alternative rocka. 8-)

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-26, 20:52   

Dun Dare napisał/a:
Regularnie od jakichś 40 lat co kilka lat strasza że za 30 lat skończy się ropa... :P

Hm, może dlatego, że cały czas się kończy? To, że wciąż benzynę sprzedają na stacji nie oznacza, że za 50 lat wciąż będzie można większości gospodarki opierać na jednym surowcu energetycznym.

Dun Dare napisał/a:
Gdzieś w latach siedemmdziesiątych prognozowali globalne zlodowacenie :lol:

Nie wiem, co w tym takiego śmiesznego. Nasza planeta regularnie "przeżywa" cykle zlodowaceń i jest to coś najzupełniej normalnego, związanego z kątem nachylenia planety względem Słońca. Fakt, iż jednocześnie prorokowane jest globalne ocieplenie wbrew pozorom nie wyklucza zlodowacenia - mówimy wszak o temperaturze "globalnej", nie u Ciebie na termometrze w dniu jutrzejszym, czy nagłych skutkach w postaci palm w Lublinie. Klimat się zmienia, ale nie w sposób gwałtowny, a człowiek wbrew pozorom nie ma tu aż tak wielkiego wpływu.

Yarpen napisał/a:
ja ekologów bym jako Boholt przykazał wrzucał do ciemnej komórki

Warto jednak rozróżnić ekologów jako naukowców wyspecjalizowanych w kwestiach ekosystemu, oraz bandę oszołomów dla których "zielone" treści to po prostu quasimoda i zwykły fanatyzm. Im owszem, węgielka, coby cudności rysowali ;)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-05-26, 21:56   

Coincidence napisał/a:
Nie wiem, co w tym takiego śmiesznego

Śmieszne jest to, że klimat sam się zmienia co chwilę, a ONI nam każą płacić ogromne sumy kasy za nędzne próby powstrzymania tego :P

Yarpen napisał/a:
Poza tym przykry wzrost zainteresowania idiotyzmami wygłaszanymi przez ekologów. Niedługo cały świat będzie jeedną wieelką Doliną Rospudy

W Hiszpanii chcą wprowadzać prawa wyborcze dla niektórych małpiaków, w USA ostatnio pies dostał doktorat. W Europie i USA promuje się aborcje eutanazję i nie zakładanie rodzin, przez co ilość ludzi naszej cywilizacji maleje.
Jak się tego lewactwa nie zatrzyma, to nasza kultura zostanie zdominowana przez inną. Może znajdzie się trzystu, którzy na chwilę zatrzymają hordę, ale jak cała Europa ma się składać z ciot, które patrzą tylko w drzewka i zwierzątka, to zostaną zmieceni przez silnych Arabów, trzymanych silną ręką Ruskich czy innych Chińczyków..

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-26, 22:20   

Grzebul napisał/a:
ONI nam każą płacić ogromne sumy kasy za nędzne próby powstrzymania tego

Płacić kupę kasy == true
Próby powstrzymania != true
Po prostu biznes jak każdy inny :)

Grzebul napisał/a:
jak cała Europa ma się składać z ciot, które patrzą tylko w drzewka i zwierzątka, to zostaną zmieceni

Ewolucja, nic dodać nic ująć :) Ja wybywam do Finlandii za jakiś czas, tam jest za zimno dla Arabów, Rosjanie na Finów za słabi, a dla Chińczyków za dużo wolnej przestrzeni, agorafobia jak nic ;) Näkemiin! :)

Aeraldo 

Wysłany: 2008-05-26, 23:13   

Dun Dare napisał/a:
Postraszą postraszaą przejdzie...

Tja? A ja myślę, że w końcu znajdzie się jakiś oszołom, któremu nie będzie się chciało grzecznie czekać na apokalipsę i sam ją trochę przyspieszy. :P Mamy tak potężną broń, że właściwie lepszej nie trzeba. Tym, co mamy możemy unicestwić Planetę-Matkę w kilkanaście sekund.

Ropa się skończy? I co z tego. Spójrzcie na ceny paliw. Ceny są sztucznie podbijane przez potentatów tego surowca, mimo to widać, że "czarne złoto" JUŻ jest na wykończeniu. Jeszcze pare ( może paredziesiąt, co wcale nie jest dużo) latek i nafta będzie stosowana tylko w celach laboratoryjnych.
A że surowiec energetyczny zniknie, tym się nie trzeba przejmować. Rozbudują się inne gałęzie tego przemysłu (ekologiczne - wiatrowe, wodne, SŁONECZNE!, czy jądrowe) i problem z głowy. Przystosowani? To jedziemy dalej.

Grzebul napisał/a:
Może znajdzie się trzystu, którzy na chwilę zatrzymają hordę, ale jak cała Europa ma się składać z ciot, które patrzą tylko w drzewka i zwierzątka, to zostaną zmieceni przez silnych Arabów, trzymanych silną ręką Ruskich czy innych Chińczyków..

Taka sytuacja już ma miejsce. Narody mniej zaawansowane cywilizacyjne szybciej się... hmm... mnożą. Po prostu nas powoli zagłuszą i wyprą z ziem przodków.
Niedawno Kosowo ogłosiło niepodległość. Nie chce mieć nic wspólnego z Gruzją, ciągnie w stronę Albanii. Powód? Jeszcze pare lat temu Gruzini stanowili większość mieszkańców Kosowa. Tradycja rodzin wielodzietnych u Albańczyków w przeciągu krótkiego czasu przewyższyli populacją kilkakrotnie gruzińskich obywateli, którzy to z kolei stali się mniejszością. Referendum, raz!, i Kosowo już się oddziela. Możliwe, że w najbliższych latach stanie się po prostu częścią Albanii.

OT:
Coincidence napisał/a:
Rosjanie na Finów za słabi

Patrz: druga wojna światowa. :)

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2008-05-26, 23:48   

Aeraldo napisał/a:
Ropa się skończy? I co z tego. Spójrzcie na ceny paliw. Ceny są sztucznie podbijane przez potentatów tego surowca, mimo to widać, że "czarne złoto" JUŻ jest na wykończeniu. Jeszcze pare ( może paredziesiąt, co wcale nie jest dużo) latek i nafta będzie stosowana tylko w celach laboratoryjnych.

A mi cos się widzie że to to takie to twierdzenie jest kolejnym nędznym argumentem na podniesienie cen :> Bizness is bizness...

Aeraldo napisał/a:
Taka sytuacja już ma miejsce. Narody mniej zaawansowane cywilizacyjne szybciej się... hmm... mnożą. Po prostu nas powoli zagłuszą i wyprą z ziem przodków

Eeee tam... Podedukować... Nauczyć muslimków pić czystą i i kozich przykazań i bedfzie git :P

[ Dodano: 26.05.2008 23.55.42 ]
@Coin
True, true, true.... Meritum moich myśli stanoowi to że nie ma czym się podniecac ot co.

Coincidence napisał/a:
Klimat się zmienia, ale nie w sposób gwałtowny, a człowiek wbrew pozorom nie ma tu aż tak wielkiego wpływu.

Tak apropo... z danych statystycznych: Ludzie produkują 4 promile ( tak tak słodziutkie) globalnego CO2. A w Australii już planowali wprowadzić "ekologiczny" podatek od nowo narodzonych dzieci.

Grzebul napisał/a:
... ale jak cała Europa ma się składać z ciot, które patrzą tylko w drzewka i zwierzątka, to zostaną zmieceni przez silnych Arabów, trzymanych silną ręką Ruskich czy innych Chińczyków.

Co cie nie zabije to cie wzmocni ;)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-05-27, 00:09   

Mam nowy futurystyczny pomysł :)

Polska za parenaście lat: z zachodu lewactwo, ogromny unijny socjalizm, postrach sieją różni ekolodzy, hominterny, niewiadomo co. Na wschodzie ząbki ostrzy Rosja. Na południu Turcja.

Polska stoi na rozdrożu. I nagle pojawia się Koza, która wypędza z Polski chrześcijańskie naleciałości i przywraca nam, Polakom, pogańskiego ducha naszych przodków. Zawiązujemy unię z Litwą, wyzwoloną Białorusią, zachodnią Ukrainą. Tworzymy unię Słowian. Prawdziwych, męskich wojowników, gotowych ginąc za swoją ojczyzną.

Burzymy kościoły. Stawiamy posągi czczące naszych dumnych słowiańskich bogów. Na szczycie pałacu kultury stawiamy monumentalny posąg ku czci Światowida, lasy zapełniają się pielgrzymkami ku odrestaurowanych menhirom, kopcom i rytualnym pniakom.

Swarożyc daje nam siłę odpierać ataki zewsząd. My, silni Słowianie, nie boimy się niczego, ew. zaczepki będziemy odpierać metodą partyzancką. W politykę zagraniczną bawić się nie będziemy.

Odżyje nasza wrodzona nienawiść do narodu germańskiego. Odżyje nasz antysemityzm, wsysany od tylu pokoleń wraz z mlekiem naszych matek. Nasze rodziny będą silne i duże, jak zrobi nam się za ciasno ruszymy dalej!

Muzułmanie bać się nas będą, bo tyle nas będzie co ich, ale my silniejsi będziemy. Ruscy bać się nas będą, bo może jest ich kupa, ale nie mają oni siły od prawdziwych bogów, tylko walczą bo im się każe. Zachodnia Europa bać się nas będzie, bo tam same trzęsące portkami demokraty. A do chińczyków nam daleko.

Kozo!
Daj nam taką przyszłość, by i nasze dzieci mogły z dumą sławić imię Twoje.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-05-27, 07:40   

Dun Dare napisał/a:
A mi cos się widzie że to to takie to twierdzenie jest kolejnym nędznym argumentem na podniesienie cen :> Bizness is bizness...

Czyli uważasz, że ropa się wcale nie kończy i ten cały kryzys to ściema? Eeek... :| Dun przeciw światu? :>
Grzebul napisał/a:
Na szczycie pałacu kultury stawiamy monumentalny posąg ku czci Światowida

Kozy! Kozy, nie Światowida! :)

Grzebul - wizja co najmniej ciekawa. :D

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-27, 08:25   

Dun Dare napisał/a:
Tak apropo... z danych statystycznych: Ludzie produkują 4 promile ( tak tak słodziutkie) globalnego CO2

Są kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki :P CO2 nie jest jedynym gazem cieplarnianym.

Aeraldo napisał/a:
Czyli uważasz, że ropa się wcale nie kończy i ten cały kryzys to ściema?

Spisek ze strony zachodniego lewactwa, ogromnego unijnego socjalizmu, postrach sieją również różni ekolodzy, hominterny, niewiadomo co.

Dun Dare napisał/a:
Meritum moich myśli stanoowi to że nie ma czym się podniecac ot co.

Podniecać to już zgodnie z upodobaniami; fakt, nie ma czym. Jest natomiast się czego obawiać patrząc w najbliższą przyszłość.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-05-27, 08:36   

Coincidence napisał/a:
Spisek ze strony zachodniego lewactwa, ogromnego unijnego socjalizmu, postrach sieją również różni ekolodzy, hominterny, niewiadomo co.

O podbijaniu cen napisałem parę postów wyżej, nie będę się powtarzał. Natomiast faktem jest, że ropy wciąż ubywa i w końcu się skończy.

Coincidence 

Wysłany: 2008-05-27, 09:37   

Aeraldo napisał/a:
Coincidence napisał/a:
[ironia mode on]Spisek ze strony zachodniego lewactwa, ogromnego unijnego socjalizmu, postrach sieją również różni ekolodzy, hominterny, niewiadomo co.[/ironia mode off]

O podbijaniu cen napisałem parę postów wyżej, nie będę się powtarzał. Natomiast faktem jest, że ropy wciąż ubywa i w końcu się skończy.

Ekologiczne źródła energii nie są wystarczającą alternatywą na obecnym poziomie technologicznym. Niemniej jestem pełen wiary w siłę nauki :) Ja tam niecierpliwie wyglądam kolonizacji Księżyca i Marsa. BTW: w nocy z niedzieli na poniedziałek via siećtrix była dostępna transmisja na żywo z lądowania Feniksa na Marsie, miodzio. Oglądając to można było nabrać troszeńkę optymizmu w możliwości naszego gatunku :)

Odpowiedz do tematu