Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedźmin
Autor Wiadomość
Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-09, 13:23   Wiedźmin

http://wiadomosci.gazeta....70,3819876.html

Jak sądzicie - co z tego wyjdzie? Z tego co wiem to prace trwają już bardzo długo - dawno temu już słyszałem zapowiedzi... Filmik załączony do artykułu też warto obejżeć :) Żekomo oparte na tym samym enginie co NWN. Po obejżeniu zwiastuna ciężko coś powiedzieć imo. :?

Coincidence 

Wysłany: 2007-01-09, 13:47   

Kiedy wyjdzie Witcher? W dwa dni po proemierze Duke Nukem Forever.
Prace trwają już baardzo długo, a kilka tygodni temu autorzy z dumą oznajmili, że mają już 50% gry ukończone :|
Wydadzą, jak silnik i cała reszta będzie już nieruchomym staruszkiem.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-09, 13:52   

Coincidence napisał/a:
jak silnik i cała reszta będzie już nieruchomym staruszkiem.

Siwym - tak jak i sam wiedźmin :P

Coincidence 

Wysłany: 2007-01-09, 16:24   

Geralt nie jest siwy - jest po prostu niedorobiony w kolorze :>

coś mi się wydaje, że jako nieliczni od daawna wylądujemy w koszu

Atanael 

Wysłany: 2007-01-09, 23:57   

To ja też chcę wylądować.

Geralt wygląda świetnie w samej grze. Powiem wam że własnie tak go sobie wyobrażałem. Panoie tworzą, i oby tworzyli jak najdłużej, jesli z gry ma wyjść coś naprawdę Ciekawego. Mam nadzieję że fabularnie tez to jakoś rozwiążą. Widziałem tam strzyge w trailerze, czyzby chcieli nam pokazać że będziemy walczyc i grać w klimacie książki?

Engine bardzo mocno przeskoczył do góry. Stary neverwinter nights podrasowany praktycznie tak mocno że nie widać wogóle żadnych podobieństw. Zmieniono bohatera, najpierw miał nim byc inny wiedźmin, ale wkońcu postawili na Geralta.

Geralt ma chyba większą siłe przebicia prawda? :)
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-10, 13:48   

Zwykły wiedźmin nie pozwalałby na wybory moralne. Geralt ma uczucia. Dlatego gracz ma wogóle jakiekolwiek możliwości wyboru :] No i wmieszanie się w jakieś kłopoty inne niż mantikora do zatłuczenia, czy dziewka do zgwałcenia.

Właśnie sobie ściągnąłem na e-bookach Wiedźmaka. Boże, kocham te książki :)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-10, 13:53   

Atanael napisał/a:
Stary neverwinter nights podrasowany praktycznie tak mocno że nie widać wogóle żadnych podobieństw

Szczerze mówiąc to ja nie wiem czy im się w artykule coś nie pomyliło bo średnio to podobne do NWN... :|
Atanael napisał/a:
Mam nadzieję że fabularnie tez to jakoś rozwiążą

To ma być ActionRPG zgodnie z zapowiedziami chyba więc boję się, że fabularnie będzie leżeć... Pewnie kupa latania z mieczem i robienie krwawej jatki... Ale czas pokaże. ;)

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-10, 18:05   

Hm... mimo wszystko chętnie ujrzałbym Wiedźmina na silniku Infinity. Czytam sobie właśnie i tak rozmyślam nad najważniejszymi postaciami..

Geralt - wiedźmin (12 lvl), wiedźmin, neutralny (później możliwa zmiana na neutralny dobry).
Yennefer - czarodziej (14 lvl), człowiek, chaotyczna neutralna
Milva - łucznik (12 lvl), człowiek, chaotyczna dobra
Regis - wampir (podklasa wojownika) (11 lvl), wampir, neutralny
Cahir - wojownik (9 lvl), człowiek, praworządny neutralny
Jaskier - trubadur (8 lvl), człowiek, chaotyczny neutralny
Yarpen Zigrin :lol: - wojownik (9 lvl), krasnolud, neutralny

Zła szajka:
Bonhart - łowca nagród (15 lvl)/ wojownik (18 lvl) człowiek, neutralny zły
Rience - mag/złodziej (8/9 lvl), pół-elf, neutralny zły
Vilfergotz - czarodziej (21 lvl), człowiek, praworządny zły

Co byście wogóle myśleli o czymś takim jak TC Wiedźmin. Jak dla mnie - w pyte :]

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-01-10, 20:07   

Witchera robią na silniku Aurora, tym samym, na którym graliśmy w pierwszej części Neverwinter Nights. Podobnie, jak i przy drugiej części, tak i przy pracach nad Wiedźminem, całą szatę graficzną opracowano od początku. I dobrze :]

Hutnuk napisał/a:
To ma być ActionRPG zgodnie z zapowiedziami chyba więc boję się, że fabularnie będzie leżeć... Pewnie kupa latania z mieczem i robienie krwawej jatki... Ale czas pokaże. ;)

Podobno AS widział i poparł scenariusz gry. Niestety wiesz, jak to często wygląda w zapowiedziach, a jak w rzeczywistości...

Yarpen, Ty takie postacie chcesz ograniczać do dd'kowskich, tendencyjnych 9 charakterów? Kpina, mam nadzieję? :>

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-10, 20:41   

Powiem ci, że nie są takie złe te charaktery. Masz w końcu interpretację, no i dynamizm charakteru w grze. Przynajmniej moim zdaniem Geralt stoi na granicy neutralny/neutralny dobry - stara się być w pełni wiedźminem, lecz w końcu uczucia zwyciężają.

Największą słabostką charakterów w DnD była słaba interpretacja. Nie podoba mi sie to szczególnie przy neutralnym - to jest charakter druidów. Bullshit. Większość ludzi jest neutralna. Neutralny jest człowiek, który żyje swoim życiem - raz dobrze raz źle, nie patrzy na Wielką Machinę Walki Dobra ze Złem (WMWDzZ). Taka Napotkana osoba :) Jeżeli to wprowadzimy dla wszystkich charakterów - od razu widać niesamowite poszerzenie ich znaczenia.

Teraz dla neutralnego złego motywem przewodnim życia może być... natura choćby. Druidzi Cienia widzą naturę i jej ochronę za jedyny cel - nienawidzą cywilizacji i nie zważając na środki, walczą z nią :)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-11, 06:44   

Horus napisał/a:

Hutnuk napisał/a:

Podobno AS widział i poparł scenariusz gry. Niestety wiesz, jak to często wygląda w zapowiedziach, a jak w rzeczywistości...

Boję się żeby nie wyszło tak jak z filmem Wiedźmin... Różnie to bywa z tymi przeniesieniami książek na ekran (kinowy/tv/komputerowy)... Czas pokaże...

@Yarpen do dyskusji o charakterach lepszy byłby dział o RPG raczej ale ja też uważam, że DnDowe charaktery nie są zbyt sprytnie wymyślone. Ograniczanie natury/charakteru ludzkiego do 9 postaw ocenianych zaledwie w dwóch aspektach dobra/zło i prawo/chaos to zbyt daleko idące uproszczenie... Życie nie jest takie proste. ;)

Atanael 

Wysłany: 2007-01-11, 14:51   

Hutnuk napisał/a:
Życie nie jest takie proste.

Dokładnie. Lepiej bym tego nie ujął. Choć ja myslę że yarpen raczej zrobił postacie, poprostu pod system D'n'D, a raczej do konwersji ich na Neverwinter Nights. Od tak podał co myśli, i co by MUSIAŁ, wybrać z edytora. Zgadza się czy się mylę?

Mam tylko nadzieję że weidźmin będzie naprawdę nie złą grą. Szczególnie tryb walki. Podobno ma to być symulator miecza. Jeden ruch myszki - jedno cięcie. Dostałem na święta nawet kartkę od wiedźmina w tamtym roku :) Piekne to było ^ ^

Godsmack - Voodoo

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-11, 15:10   

Atanael napisał/a:
Podobno ma to być symulator miecza. Jeden ruch myszki - jedno cięcie

No nie wiem czy takie rzeczy są możliwe w silniku NWN? Nieprawdopodobne to ale faktycznie jakby takie coś wprowadzili to by był miodzio... Obawiam się jednak, że próżne nadzieje ;)
Atanael napisał/a:
Dostałem na święta nawet kartkę od wiedźmina w tamtym roku

?? :? To chyba po jakiś prochach zobaczyłeś pocztówkę od Geralta :P

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-11, 18:12   

Ja to robiłem z pseudo-myślą TC Wiedźmin dla Baldur's Gate 2 panowie. Więc nie płaczcie proszę nad tym ;)

Atanael 

Wysłany: 2007-01-11, 21:21   

Hutnuk napisał/a:

?? :? To chyba po jakiś prochach zobaczyłeś pocztówkę od Geralta :P

Hm... tak. Dostałem mam ją nawet. Geralt siedzi tyłem patrzy na zamek, i trzyma jakąś butelke z niewiadomym alkoholem w środku. pięknie to wygląda.

Acha Hutnuk

Taki symulator był już mozliwy w Die by the sword... kojarzysz tą magiczną grę? :D

Godsmack - Voodoo

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-12, 05:50   

Atanael napisał/a:
Taki symulator był już mozliwy w Die by the sword... kojarzysz tą magiczną grę?

No nie zetknąłem się ale tytuł znam. Niemniej jednak chodziło mi raczej o następujący problem - jak taki symulator zaimplementować na silniku NWN?

Amon 
Moderator

Wysłany: 2007-01-13, 10:37   

Sam pomysł wcielania się w bohatera książki jest głupawy...
Ok można grać jakimś tak wiedźminem ale dlaczego akurat tym konkretnym?

to tak jak by była gra D&D w której gra się Drizztem - nie jakim śtam drowem, nie jakimś tam drowem łowcą, tylko właśnie tą postacią książkową...

BEZNADZIEJA

Hutnuk 

Wysłany: 2007-01-14, 13:46   

Amon napisał/a:
Sam pomysł wcielania się w bohatera książki jest głupawy

No jest ale ogólnie teraz taka mania nastała... chociażby można zerknąć na gry, w których można się wcielić w Harrego Reportera. ;) A faktycznie lepiej by było żeby w tym przypadku był to "jakiś" wiedźmin - a tak automatycznie niejako z bohaterem masz jego chrakter określony itd. :blee:

Amon 
Moderator

Wysłany: 2007-01-14, 17:42   

Hutnuk napisał/a:
bohaterem masz jego chrakter określony itd

preferencje seksualne kulinarne itp

Coincidence 

Wysłany: 2007-01-14, 19:25   

@Amon

Nie wiem, co jest złęgo w seksie na jednorożcu :P

Hutnuk napisał/a:
jak taki symulator zaimplementować na silniku NWN?

CDPR twierdzi, że z Aurory został sam rdzeń, reszta jest ich. A kto ich tam wie.
Cięcie w Jedi Knight 2 rulez :D

Odpowiedz do tematu