Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiedźmin
Autor Wiadomość
Hutnuk 

Wysłany: 2007-10-01, 08:34   

Yarpen napisał/a:
brak możliwości tworzenia własnej postaci

Tego to akurat szkoda... :) Czasami "konfiguracja" postaci jest ciekawsza niż sama gra :]

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-10-03, 00:08   

oj a ja sie boje iz to żenujący H&Slash bedzie :(
zas to grani z góry określonym bohaterem mnie całkowicie odstręcza, jak ja niecierpie Geralta...

Jvegi

Wysłany: 2007-10-11, 00:27   

Gwynbleid rządzi :)

Yarpen--> Nie mechanika tworzy cRPG-a.

A tak w ogóle, to kotor 1&2 to wspaniałe twory geniuszy...
Cytat:
Czasami "konfiguracja" postaci jest ciekawsza niż sama gra

Konfigurować będzie można. Tyle,że w trakcie gry.
Should ever be forgot.

Karanith

Wysłany: 2007-10-11, 19:57   

Jvegi napisał/a:
Yarpen--> Nie mechanika tworzy cRPG-a.

Idziesz przed siebie, przyjmujesz kolejne questy, bijesz potwory i współwięźniów. Nie ma tu odgrywania, wyborów moralnych itp (przynajmniej w G1, w dwójce jest chyba lepiej - o ile pamiętam). Mechanika nie ma tu nic do rzeczy. Gothiki mogą być określane mianem "cRPG", ale i tak nie należą do tego samego gatunku co PT i Fallouty.

Jvegi napisał/a:
A tak w ogóle, to kotor 1&2 to wspaniałe twory geniuszy...

A tak w ogóle, to po co ta dygresja? :P KOTORy fajne są, cRPGi pełną gębą, bardzo klimatyczne (szczególnie dwójka - czuć, ze to SW).

Jvegi napisał/a:
Konfigurować będzie można. Tyle,że w trakcie gry.

Ale buźka pozostanie ta sama :wink:

Jvegi

Wysłany: 2007-10-11, 21:34   

Cytat:
Idziesz przed siebie, przyjmujesz kolejne questy, bijesz potwory i współwięźniów. Nie ma tu odgrywania, wyborów moralnych itp (przynajmniej w G1, w dwójce jest chyba lepiej - o ile pamiętam). Mechanika nie ma tu nic do rzeczy. Gothiki mogą być określane mianem "cRPG", ale i tak nie należą do tego samego gatunku co PT i Fallouty.

cRPG takich jak Fallouty i PT jest kilka. Bodajże 3 (czyli właśnie F i PT). Nie należą do oddzielnego gatunku, tylko po prostu do perfekcji doprowadziły jeden z ważnych elementów gatunku cRPG (czyli swobodę dokonywania wyborów). Gothic jest cRPG, tak samo jak Baldury, którym też można wiele zarzucić. I tu nie powinno być dyskusji( chodzi mi o wypowiedź Yarpena).
Cytat:
A tak w ogóle, to po co ta dygresja? :P KOTORy fajne są, cRPGi pełną gębą, bardzo klimatyczne (szczególnie dwójka - czuć, ze to SW).

Podczas pisania tego posta miałem przerwę w 10-cio godzinnej grze w kotora i po prostu musiałem to napisać ;)
Cytat:
Ale buźka pozostanie ta sama :wink:

A taki Oblivion? Buziek można robić dosłownie miliony, a przyjemności z gry prawie żadnej.
Should ever be forgot.

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2007-10-14, 15:25   

Jest jeszcze Arcanum.
Ten Wiedźmin już wyszedł? Jeśli tak, to jakie są wasze wrażenia? Bo to ponoc polska 'gierczana' nadzieja.
Najlepsi byli Polanie :P

Karanith

Wysłany: 2007-10-14, 15:28   

Premiera 26.10.2007.

Sorrow

Wysłany: 2007-10-15, 22:11   

Jvegi napisał/a:
Cytat:

cRPG takich jak Fallouty i PT jest kilka. Bodajże 3 (czyli właśnie F i PT). Nie należą do oddzielnego gatunku, tylko po prostu do perfekcji doprowadziły jeden z ważnych elementów gatunku cRPG (czyli swobodę dokonywania wyborów). Gothic jest cRPG, tak samo jak Baldury, którym też można wiele zarzucić. I tu nie powinno być dyskusji( chodzi mi o wypowiedź Yarpena).

Baldur's Gate, to pokraczna krzyżówka przygodówki i RTSa a nie RPG.
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Jvegi

Wysłany: 2007-10-16, 11:46   

RPG na pewno nie.
cRPG na pewno.

Ludzie, nie świrujcie. Przewracanie kart podręczników zeżarło wam mózg i nie umiecie nawet zauważyć jednej literki :| ( :> ). To naprawdę jest duża różnica.
Should ever be forgot.

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2007-10-16, 15:00   

Ta, cała kilkuletnia objętość tego forum nie wystarczyłaby na dyskusję o tej jednej literce i różnicy, jaką stwarza. A przecież..to jedna literka. Każdy, komu potrzeba, i tak zna różnicę.
Ten wiedźmin naprawdę musi być polską 'nadzieją biał..gier' skoro aż tyle postów już jest na jego temat.
Dooobra, większość i tak jest o zboczeństwach :P No ale to standard w życiu.
Swoją drogą, ciekawi mnie, na ile w tej grze będzie czuć klimat Sapka'. Raczej nizbyt wiele się spodziewać nie należy- wiadomo,to gra na świat...

Sorrow

Wysłany: 2007-10-16, 18:26   

Jvegi napisał/a:
RPG na pewno nie.
cRPG na pewno.

Ludzie, nie świrujcie. Przewracanie kart podręczników zeżarło wam mózg i nie umiecie nawet zauważyć jednej literki :| ( :> ). To naprawdę jest duża różnica.

To nie literka c sprawia różnicę a lenistwo twórców, którym nie chce się zadbać o to by to jaką się gra postacią miało prawdziwy i znaczący wpływ na grę. A potem sprzedają krzyżówki gier akcji/rtsów z przygodówkami jako cRPGi.
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Wyrm

Wysłany: 2007-11-23, 00:27   

Właśnie skończyłem moje pierwsze podejście do Wiedźmina, tak więc wypowiem się od strony praktycznej. Moim zdaniem gra jest niezła. Chyba daje trochę za mało możliwości wyboru graczom, aby stac się naprawdę kultową, ale jest cholernie dobra. Osobiście stawiam ją za BG, ale przed IWD czy NWN.

A teraz kilka (subiektywnych, of koz) bardziej konkretnych komentarzy:
1. Wejście w świat wiedźmina. Intro, widok Kaer Morhen, rozmowa z Vesemirem, Eskelem i Lambertem, sprawiły, że naprawdę znalazłem się w tym świecie.
2. Ciekawe, wkręcające przerywniki filmowe, poniekąd rekompensujące fakt, że nie mamy możliwości wyboru bohatera
3. Świetne dialogi. To nie AS, ale jest sporo naprawdę niezłych tekstów. Nie raz szczałem ze śmiechu przed monitorem, przy zniesmaczonym spojrzeniu małżonki ;) Nie podaję przykładów, żeby nie zepsuc zabawy.
4. Koncepcja wiedźmina: innowacyjny system walki, ciekawe drzewo rozwoju cech (nie można miec wszystkiego, co wpływa na powtarzalnośc gry i wybory taktyczne)
5. Realizm otaczającego nas świata. Wieśniacy i gnoje ze slumsów klną, księżniczki są zblazowane, panny chutliwe (hmmm, zdecydowanie bardziej niż w realu - nie licząc klubów studenckich, of koz ;) )
6. Mini gry. Coś na wzór KotoR'a, ale bardziej w naszych klimatach: picie, kości i walka na pięści. Moim zdaniem fajny pomysł.

Ogólnie moim zdaniem fajna gra, w ktorej fani ASa odnajdą coś dla siebie.

Hélegorn 

Wysłany: 2008-01-22, 21:07   

To co, głosujemy na Wiedźmina? :D Nawet jeśli nie z przekonania, to z paterotycznego obowiązku... :P

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Coincidence 

Wysłany: 2008-01-23, 09:26   

Konkurencji to za bardzo nie ma :|

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-01-23, 12:24   

Ważne, że Polacy znowu górą :P

Hélegorn 

Wysłany: 2008-01-23, 18:52   

Coincidence: Jak wchodziłem na tą stronę wczoraj, to przewaga Wiedźmina nad Mass Effect była nieznaczna.

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Coincidence 

Wysłany: 2008-01-23, 19:12   

@Hel

Nie chodzi o wyniki, a tytuły. W zasadzie tylko Mass Effect jest czymś, hm, nowym.
Heh, w chwili obecnej 38 do 54 dla nas ;)

Aeraldo 

Wysłany: 2008-01-23, 23:41   

Głos oddany. :D

Tylko pytanie: co to właściwie da i czy ktoś, prócz nas zagląda na tę stronę? :|

edit: odwołuję to, spojrzałem na listę głosów. :P

Hutnuk 

Wysłany: 2008-01-24, 07:30   

A co to jest ta Eternal Sonata? Okładka sprawia wrażenie... hmmm... :blee:

Yarpen 

Wysłany: 2008-01-25, 18:33   

Eternal Sonata? JRPG w którym gracz wciela się w Szopena. ;]

Odpowiedz do tematu