Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dolina Hrothgara - strona o cRPGach...
Autor Wiadomość
Seraphe 

Wysłany: 2007-01-27, 16:37   Dolina Hrothgara - strona o cRPGach...

Witam, chciałbym zaprezentować moją stronkę, którą od dłuższego czasu się zajmowałem i dać ja do oceny licząc, że pomożecie mi ją udoskonalić (pokazując błędy) i rozreklamować :) .

Stronka traktuje o grach cRPG i nazywa się Dolina Hrothgara :) . Napewno pamiętacie stronkę Black Isle Games Site, która, co tu kryć, królem na scenie nie była... Teraz wziąłem się za nią i udoskonaliłem ją :) . Więcej informacji znajdziecie w newsie na stronie głównej.

Link: http://seraphe.lcs.net.pl

Enjoy :]

Coincidence 

Wysłany: 2007-01-27, 17:01   

Czepiać się czy chwalić? :P

Rozwaliłeś mnie, Seraph:
Cytat:

Nick: Seraphe.
Mail: [mail].
Pochodzi z: Płońska.
Coś o sobie: Jestem zajebisty :D .
Status: Administrator.

Tak, wiem - jestem prymitywny :D

Seraphe 

Wysłany: 2007-01-27, 17:09   

Czepiać ]:->

Wiesz, oczywiście mógłbym pisać coś w tonacji pogrzebowej w stylu: "Nazywam się tak i tak, interesuję się tym i tym, mieszkam tu i tu, nie lubię tego i tego", ale czy wyglądałoby to naturalnie? Wychodzę z założenia, że nawet na serwisach internetowych oprócz naturalnej powagi wynikającej z wieku, trzeba też się czasem pośmiać :)

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-01-27, 23:40   

1. Rozsuń trochę pola do logowania (zaznaczone na screenie). Powinien być między nimi odstęp według mnie ;)
2. Ten pasek (również zaznaczony) chyba powinien zniknąć :)
3. Zwiększ też szerokość DIVa z newsami, będzie się to łatwiej czytało :)
4. IMO przyciski "Dodaj do ulubionych" i "Ustaw jako stronę domową" są niepotrzebne. Jak ktoś będzie chciał dodać to do ulubionych to doda sam, a jako startową to raczej nie stronę o takiej tematyce :) No chyba, że kogoś nie interesują newsy ze świata tylko lubi codziennie rano poczytać sobie o cRPG :D

SCREEN

Kermit.

Seraphe 

Wysłany: 2007-01-28, 13:00   

Kermit >>>

- Zobacz jak to wygląda na IE, jest przerwa miedzy polami do logowania :)

- Pasek zniknie, zapewniam :)

- Newsy, z tym to jeszcze nie wiem jak bedzie, musiałbym sporo rzeczy zmodyfikować, żeby to rozszerzyć...

- Powiedzmy, że 'Ustaw jako startowa' to moja opcja, po formacie nie musze sie bawić, wystarczy, że kliknę i już :D . A 'Dodaj do ulubionych' chyba też ułatwia sprawę :)

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-01-28, 13:44   

Seraphe napisał/a:
Zobacz jak to wygląda na IE, jest przerwa miedzy polami do logowania :)

A w Firefoxie nie ma :( Opera takoż samo przerwy nie ma, więc powinieneś i tak coś z tym zrobić ;) Nie możesz ignorować wygody użyszkodników tych przeglądarek :P

Seraphe napisał/a:
Newsy, z tym to jeszcze nie wiem jak bedzie, musiałbym sporo rzeczy zmodyfikować, żeby to rozszerzyć...

Hmm, szkoda. Bardzo niewygodnie czyta się takie wąskie "ścieżki".

Seraphe napisał/a:
Powiedzmy, że 'Ustaw jako startowa' to moja opcja, po formacie nie musze sie bawić, wystarczy, że kliknę i już :D . A 'Dodaj do ulubionych' chyba też ułatwia sprawę

Rozumiem ;) Ja mam po prostu uprzedzenie do takich "przycisków". W sumie sam nie wiem czemu ich nie lubię, ale to nie zmienia faktu, że tak jest ;)

Kermit.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-01-28, 17:33   

Hmm.

Rzęknę Ci, że strona, której autor poleca Cernda i zły charakter npc'ów uznaje za wadę, odpada w przedbiegach (a do tego bagatelizuje możliwości Haer'Dalisa, a bezskrzydłego kikuta traktuję jako cichutką i miłą :) :)). Design, lubię to słowo, pod względem kolorystyki nice, lecz pod względem czytelności już nie.
Brakuję Ci też czegoś w opisach. Takiej... świeżości, która przywodziłaby uśmiech na usta :)

Tylko tyle, na ile zajrzałem. Reszta później. Albo i nie...

Yarpen 

Wysłany: 2007-01-28, 18:22   

Horus - w przygotowaniu jest mój artykuł, w którym Cernd będzie oznaczony jako "spokojny acz nudny", podaję metody na zrobienie z każdego NPC'a maszynki do mielenia mięsa :] O złych później też się coś napisze.

Seraphe 

Wysłany: 2007-01-29, 22:11   

Horus napisał/a:
Rzęknę Ci, że strona, której autor poleca Cernda i zły charakter npc'ów uznaje za wadę, odpada w przedbiegach (a do tego bagatelizuje możliwości Haer'Dalisa, a bezskrzydłego kikuta traktuję jako cichutką i miłą :) ). Design, lubię to słowo, pod względem kolorystyki nice, lecz pod względem czytelności już nie.

Wiesz, przykro mi, że skreślasz w tym wypadku stronę, tylko dlatego, że redaktorzy tam piszący śmieli mieć zdanie inne od Twojego. Trochę to nie w porządku...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-01-30, 17:35   

Lubię sarkazm. Przywyknij, albo idź przypudrować nosek.

Zobrazuję Ci to w prosty, i czytelny sposób.
To tak, jak gdybym miał odwiedzać stronę, traktującą o muzyce rockowej, z własnym działem poświęconym Iwanowi z Delfinem. Chcesz oceny, licz się z odpowiedziami.
Szanuję Twoją pracę, a rozumiem, że strona jest jeszcze w trakcie budowy, więc daję wskazówki.
Gdybym chciał, by ucierpiało Twojego, postarałbym się lepiej :)

Seraphe 

Wysłany: 2007-01-31, 18:35   

Horus napisał/a:

Sarkazm w opinii na temat strony? Geez, co za ludzie... Nie stronię od krytyki - wręcz przeciwnie wolę ją od wazeliny, gdyż taki zimny prysznic czasem dobrze owocuje, ale to jest po prostu śmieszne.

Horus napisał/a:
Szanuję Twoją pracę, a rozumiem, że strona jest jeszcze w trakcie budowy, więc daję wskazówki.

Tak, wskazówki... Nazwałbym to raczej bełkotem w tonacji 'złe, bo niezgodne z moją oceną/systemem oceniania'. Ale cóż, nazewnictwo to ponoć kwestia umowna...

Horus napisał/a:
Gdybym chciał, by ucierpiało Twojego, postarałbym się lepiej

>>> Przykro mi, ale ktoś taki jak Ty, może mnie co najwyżej rozśmieszyć. Ale próbuj, 'mistrzu ironii i sarkazmu'.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-02-01, 17:53   

Seraphe napisał/a:
Sarkazm w opinii na temat strony? Geez, co za ludzie... Nie stronię od krytyki - wręcz przeciwnie wolę ją od wazeliny, gdyż taki zimny prysznic czasem dobrze owocuje, ale to jest po prostu śmieszne.

Ta? A jakie miało być? Katoliccy święci mieli się w grobie przewracać, takie winno być straszne? Imo wydźwięk miał być przeciwny. Przecież ja to pisałem, prawda? Żeby śmiać się z innych, należy umieć śmiać się z siebie. Ja potrafię :) Ty?
Aż mi gęsia skórka wyszła :)

Seraphe napisał/a:
Tak, wskazówki... Nazwałbym to raczej bełkotem w tonacji 'złe, bo niezgodne z moją oceną/systemem oceniania'. Ale cóż, nazewnictwo to ponoć kwestia umowna...

Bełkotem ludzie nazywają zdanie, bądź wypowiedź nie posiadajacą sensu. Nie przypominam sobie, bym był pijany, kiedy pisałem ostatniego posta, a to, że teraz go przeglądam, jedynie utwierdza mnie w przekonaniu.
Tak, czy inaczej, najwyraźniej zabolała Cię moja bezpodstawna 'krytyka', więc przedstaw mi kontrargumenty dla moich. Udowodnij, że Cernd jest dobrym npc'em, jak piszesz na swej stronie, a rozwiejesz moje wątpliwości i może zyskasz czytelnika :)
Widzę jednak, że stawiasz mnie na spalonej pozycji...
Mój Ty 'Twórco dla ludzi piszący' :)

Seraphe napisał/a:
Przykro mi, ale ktoś taki jak Ty, może mnie co najwyżej rozśmieszyć. Ale próbuj, 'mistrzu ironii i sarkazmu'.

Nie, to Ty próbuj zrobić, o co prosiłem.
Ah, jeszcze jedno, pisarczyku. Oszczędzaj wielokropki. Chyba, że w rzeczywistości też jąkasz się i urywasz zdania.

Seraphe 

Wysłany: 2007-02-01, 19:05   

Horus napisał/a:
Tak, czy inaczej, najwyraźniej zabolała Cię moja bezpodstawna 'krytyka', więc przedstaw mi kontrargumenty dla moich.

Zabolała? Oczywiście, że tak, spać po nocach nie mogę!
Nie rozśmieszaj mnie. Zaciekawił mnie jedynie Twój dośc kontrowersyjny sposób oceniania. A żeby przedstawić kontrargumenty trzeba znaleźć argumenty, a tych, przykro mi to mówić, w Twoich wypowiedziach nie widzę.

Horus napisał/a:
Udowodnij, że Cernd jest dobrym npc'em, jak piszesz na swej stronie, a rozwiejesz moje wątpliwości i może zyskasz czytelnika

Przykro mi, ale nic Ci nie muszę udowadniać. Nie oczekuj od gazety, programu w tv czy seriwsu internetowego obiektywnego opisywania rzeczywistości. Jak byś troszkę pomyślał, wiedziałbyś, że takowe pisanie jest niemożliwe (zawsze będzie w tym choć odrobina subiektywizmu), i że ośmieszasz się twierdząc inaczej. Powiem więcej - nie zabronisz mi pisać w taki czy inny sposób. Cóż, widzę, że kompleksy nie są Ci obce... Przykre.

BTW. Napisz maila do 'Tiny', że mają skopaną (bo przedstawiają tam poglądy odmienne od Twoich) recenzje szminki czy pudru.

Horus napisał/a:
Mój Ty 'Twórco dla ludzi piszący', pisarczyku

Marna prowokacja. Wiedz, że nie uda Ci się mnie obrazić i to nie dlatego, że ja jestem taki duży, tylko dlatego, że Ty jestes o, taki mały. Nie z takimi jak Ty sobie radziłem.

Horus napisał/a:
Chyba, że w rzeczywistości też jąkasz się i urywasz zdania.

Znowu jakiś kompleks? Wiesz to z autopsji?

Reasumując: "Kończ Waść, wstydu oszczędź..."

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-02-01, 19:36   

Seraphe napisał/a:
Znowu jakiś kompleks? Wiesz to z autopsji?

Pozwól, że zacznę od końca, bo to, w Twoim jakże pojemnym treściowo określeniu - bełkotliwym poście ujęło mnie najbardziej :)
Polecam zajrzeć do słownika, działu o interpunkcji :)
A'propos samego 'kompleksu', nie wiem, co miałeś na myśli. Nie jestem autorytetem w kwestii ludzkiej psychiki, na studia wybiorę się po maturze. Jednak, jeśli to miało być skierowane do mnie, odsyłam do końcówki mojego posta. Zaś gdy słowa Twe inny miały mieć sens, oświeć mnie, proszę :lol:

Cytat:
Przykro mi, ale nic Ci nie muszę udowadniać. Nie oczekuj od gazety, programu w tv czy seriwsu internetowego obiektywnego opisywania rzeczywistości. Jak byś troszkę pomyślał, wiedziałbyś, że takowe pisanie jest niemożliwe (zawsze będzie w tym choć odrobina subiektywizmu), i że ośmieszasz się twierdząc inaczej. Powiem więcej - nie zabronisz mi pisać w taki czy inny sposób.

Podobnie, jak nie muszę oceniać Twojej strony w sposób poprawny dla Ciebie (dziwnym trafem, jesteś tu jedynym oponentem. Mhah, rzekłbym, nie wierzę w przypadki :] )
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy profesjonalizmem (jeśli można o tym mówić, bo przecież nie płacą), w czymś, co robisz, a pisaniu obiektywnym, to dostrzegam tu inny obiekt godny szydery.

Seraphe napisał/a:
Cóż, widzę, że kompleksy nie są Ci obce... Przykre.

I Ty, hipokryto, wytykasz mi prowokacje? :lol:
Obrażasz mnie, jako uczestniczącego w polemice, oraz jako użytkownika, a to chyba nie jest mile widziane :>
Swoją drogą, sięgasz po obelgi, czym sam pogrążasz się jeszcze bardziej.
Odchodzisz od tematyki strony, skupiając się na próbie zmieszania mnie z błotem. Walecznie bronisz się przed obrazą, choć to nie ja pierwszy Cię obraziłem :lol:
Maskujesz swą słabość za pozornie nienagannym postem. Założę się, że czytasz go dwa razy, przed wysłaniem, bym do niczego się nie przyczepił.
Mhah, jakiż to Ty jesteś śmieszny i malutki :)

Seraphe napisał/a:
Marna prowokacja. Wiedz, że nie uda Ci się mnie obrazić i to nie dlatego, że ja jestem taki duży, tylko dlatego, że Ty jestes o, taki mały. Nie z takimi jak Ty sobie radziłem.

Radziłeś sobie? :D Oh, mój Ty silny i wspaniały, podziel się ze mną wiedzą - gdzie sobie z nimi radziłeś? Fora crpg, gdy wystawiałeś na światło dzienne inne swoje projekty?
O tak, nie wątpię, musiałeś sobie radzić z wieloma takimi, jak ja :lol:

Z resztą, już w pierwszej odpowiedzi na Twoją własną zaznaczyłem, że nie mam ochoty Cię obrażać.
'Kiedy walczysz z potworami, uważaj, by nie stać się jednym z nich. Gdy spoglądasz w otchłań i ona jest w Ciebie wpatrzona' :)

Seraphe 

Wysłany: 2007-02-01, 22:40   

Horus napisał/a:
Polecam zajrzeć do słownika, działu o interpunkcji

Oczywiście, zaglądam tam w miarę możliwości. W czym problem? Rozumiem, że to jest Twój argument, coś co ma mi wyperswadować to, że się mylę, tak? Ciekawe...

Horus napisał/a:
Podobnie, jak nie muszę oceniać Twojej strony w sposób poprawny dla Ciebie

A kto Ci karze to robić? Czy czerpiesz przyjemność z robienia czegoś wbrew swojej woli?

Horus napisał/a:
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy profesjonalizmem (jeśli można o tym mówić, bo przecież nie płacą), w czymś, co robisz, a pisaniu obiektywnym, to dostrzegam tu inny obiekt godny szydery.

Czy ja twierdzę, że jestem profesjonalistą w pisania tekstów na stronę? O czym Ty wogóle mówisz?

Horus napisał/a:
Obrażasz mnie, jako uczestniczącego w polemice, oraz jako użytkownika, a to chyba nie jest mile widziane
Swoją drogą, sięgasz po obelgi, czym sam pogrążasz się jeszcze bardziej.
Odchodzisz od tematyki strony, skupiając się na próbie zmieszania mnie z błotem. Walecznie bronisz się przed obrazą, choć to nie ja pierwszy Cię obraziłem
Maskujesz swą słabość za pozornie nienagannym postem. Założę się, że czytasz go dwa razy, przed wysłaniem, bym do niczego się nie przyczepił.
Mhah, jakiż to Ty jesteś śmieszny i malutki

Tak. Obrażam Cie i wogóle. Zacytuję znane Ci słowa:

Horus napisał/a:

Zresztą w ustach kogoś takiego jak Ty, brzmi to jak komplement. Dzięki.

Dobra kończę tę bezsensowną polemikę. Tłumacz sobie to tym, że brakuje mi kontrargumnetów na Twe "argumenty". Masz okazję aby się dowartościować jak to mnie przegadałeś :lol: :lol: .

Coincidence 

Wysłany: 2007-02-02, 08:13   

Spaliłeś, Seraph; w tej chwili imho ( <- do tego można się czepić ) zachowujesz się jak arogancki tenteges. Piszesz artykuły w sposób mocno subiektywny. Lubisz Cernda, ok, nikt Ci tego nie broni. Piszesz, że jest fajny i silny i wogóle dużo warty. Lubisz nówkę nieśmiganą, ok; piszesz, że jest cichutka i miła. Subiektywizm, true? Nie rozumiem teraz, czemu w taki sposób reagujesz, gdy ktoś również subiektywnie to ocenia. Bo inaczej się nie da.
Popełniasz tylko drobny błąd, traktując krytykę swojej strony jako wjazd prywatny na ciebie. No sorry, ale jak trzynastolatek ;)

Z Horusem bym nie zadzierał, to syn Ozyrysa, ma kontakty i wogóle ( herbatka u Izis, takie sprawy ).

A wracając do tematu strony, moja subiektywna recenzja :]
Nie przeglądnąłem jej od deski do deski, bo zwyczajnie nie miałem na to ochoty - przeczytwaszy kilkanaście tekstów stwierdzam, że nie masz u siebie nic charakterystycznego, nic, co właściwie byłoby warte zapamiętania. Standardowe do bólu teksty przepisane z instrukcji, wklejane mechanicznie, bez dobrej korekty lub nawet sprawdzenia, czy aby w dobrym miejscu się wkleiło ( choćby w tekście o kasie z IWD1 pojawiają się mnich, czarownik i barbarzyńca ). Mogły Cię uratować teksty, w ktorych można się mocno wykazać. Ale zamiast tego mamy teksty o cichej i bezskrzydłej Aerie, idolce dwunastoletnich romantyków. Albo pisałeś to pod publiczkę ( bo prawie wszyscy lubią Aerie ) albo sam masz taką opinię; niezależnie od tego wyszła papka bez smaku, taki kleik. Kojarzysz Promenadę? To było dobre, pikantne meksykańskie papu :]
Twój ruch ( ale nie wyskakuj, proszę, z tekstami a'la urazona dziewica ) ;)

Yarpen 

Wysłany: 2007-02-02, 10:19   

A teraz powiem tak.

KURWA MAĆ.

Teraz to żeśta mnie wkurwili. Otóż caała wesoła gromadka zachowuje się tutaj niczym dzieci. Takie cholernie niedojrzałe dzieci, których argumenty są w stylu "a nie bo to be" - i to zarówno z jednej jak i drugiej strony.

Z Horusem już uciąłem sobie pogawędkę, i chyba z tej strony nie będzie problemów.

Seraphe
W kiepskie miejsce trafiłeś. Eh... krótka lekcja z historii - Tawerna skupia grupkę ludzi, którzy wiedzą BARDZO dużo o grach na IE. A musisz przyznać, że w dziale BG2 widać troszkę nierzetelności - sporo ci wypisałem już wcześniej. Tutaj mogę przyznać rację Konikowi i Horusowi.

Coin
Co nie usprawiedliwia zdeczka nieprzyjemnej formy w jakiej podzielili się swą krytyczną opinią na temat sajtu. Jak już wcześniej wspomniałem, Horus zrozumiał swe błędy (krasnoludzki młot to użyteczne narzędzie :> ) Już nie chodzi mi o argumenty - bo argumenty to muszę przyznać że masz dobre. Ale o samą formę - brzmi to jak chamskie gnojenie wszystkiego co chce.. chce spróbować?

Wiesz, są artyści i rzemieślnicy. Ostatnio w chuj tego słyszę. Elfowie/krasnoludowie czy elfy krasnoludy. Opisy z Promenady czy opisy z Doliny. :] I coraz bardziej mnie wkurwiają tego typu dyskusje. Czemu? Bo nie mają sensu. Simply fing - jak się jaki sajt nie podoba, to się go nie odwiedza.

Tego się tutaj nauczyłem ;) Po chuj walczyć o swoją muzykę/książki/sajty o Baldurze/preferowany kolor bielizny - przecież o wszystkim decydujesz ty, wchodząc/nie wchodząc na Dolinę Hrothgara.

Yarpen
Żeby nie było, że jestem na czyjejś smyczy/subiektywny/skurwiel to sam cosik powiem. Faktycznie, na stronie jest duża liczba pewnych nierzetelnych materiałów - jednak ze względu na to, że Hrothgar trzyma sztamę z Wieżą Ramazitha, postaram się pomóc w (nikłym ale zawsze) podniesieniu jakości, przynajmniej w dziale BG2. I kurwa koniec.

Prosiłbym was panowie - podajcie sobie rączki. Albo bydźcie cicho. Bo do dyskusji to chyba nie dorośliście.

Coincidence 

Wysłany: 2007-02-02, 11:22   

Yarpen napisał/a:
Czemu? Bo nie mają sensu.

Rik tez tak twierdził, ujął to tylko trochę krócej. Owszem, są artyści i rzemieślnicy; ci drudzy często mają kompleksy na punkcie wykonywanego zawodu i czesto dają temu wyraz ( tu mówię o sobie oszywiście :P ).

Yarpen napisał/a:
Simply fing - jak się jaki sajt nie podoba, to się go nie odwiedza.

Ależ oczywiście. Ale czy robisz stronę dla siebie czy dla odwiedzających ją ludzi?
Jesli dla siebie, to zachowaj ją na swoim dysku twardym, szybciej będzie chodziła, a i miejsca w necie się oszczędzi.
Bo tu ponownie nasuwa mi się aluzja do jednego z oświadczeń Rika: "jak się komuś nie podoba, to wchodzić na forum nie musi".

Yarpen napisał/a:
Bo do dyskusji to chyba nie dorośliście.

Możliwe, że bardziej dorości, niż myślisz i widzisz :>

@Yarpen

Ciekawym, co myślisz, pisząc o "swoich".
Patrz tak - jestem w jakimś tam stopniu fanem baldura. Obyty trochę w scenie jestem.
Wchodzę na Dolinę i widzę standardową oprawę graficzną z niechlujnie wyciętą Ammelisaną i zerżniętym z logo CoBu menu ( grafi,a czcionka, ulożenie ). In minus, ale ok.
Wchodzę na pierwsze z brzegu teksty, o IWD. I czytam coś, co już było. Z milion razy na każdym forum, w każdej solucji, na każdej stronie poświęconej tej tematyce. Nasuwa się myśl, potęgowana przez wrażenie dotyczące oprawy graficznej, że autorów tak naprawdę nie stać na nic oryginalnego, danego od siebie. Ale ok, mysl odsuwamy, idziemy dalej. Inne działy? Jeszcze gorzej, download, zima, na dodatek nieznajomość rzeczy, które się tam wstawia.
Pisałem wyżej, powtórzę się w sprawie tekstów: albo pisane pod publiczkę ( źle; chcę poczytać takie teksty, kupuję Fakt ), albo pisane przez osoby, któe skrzętnie ukrywająprzed światem jakieś swoje wyjątkowe cechy - w sumie jeszcze gorzej, bo po co mam czytać coś bezpłciowego. Taka właśnie jest cała Dolina - kiepski, lub brak, stylu. Trochę inspiracji tym, trochę tamtym. Ale wchodzić będę, zobaczymy, jak to się rozwinie.
I jeszcze admin/reklamujący, który niby prosi o krytykę, ale w sumie wychodzi, że jak ktoś mu zasugeruje coś konkretnego, to "nie chce mi się", a mniej konkretna krytyka kończy się fochem. Aż taki zachwyt z własnej pracy?

@Yarpen

Wydaje się, że Wieża może trochę stracić na ukladzie z Doliną. Nie ten poziom.

Seraphe 

Wysłany: 2007-02-02, 13:02   

Coincidence napisał/a:
Popełniasz tylko drobny błąd, traktując krytykę swojej strony jako wjazd prywatny na ciebie. No sorry, ale jak trzynastolatek

Cóż w takim razie radzę Ci ponownie przeczytać mój pierwszy post do Horusa i zobaczyć jaki ma on wydźwięk. Nie ja zacząłem jako pierwszy pluć jadem.

I popatrz, do Twojej opinii nie mam jak się przyczepić - szanuję Twoje zdanie, ale sorry, teksty typu:

Horus napisał/a:
(...)autor poleca Cernda i zły charakter npc'ów uznaje za wadę, odpada w przedbiegach(...)

uważam za conajmniej wyjątkowo infantylne i prostolinijne, czego jak zauważyłeś, nie boję się powiedzieć.

Yarpen napisał/a:
A musisz przyznać, że w dziale BG2 widać troszkę nierzetelności - sporo ci wypisałem już wcześniej. Tutaj mogę przyznać rację Konikowi i Horusowi.

Wiesz, ja mogę powiedzieć, bez urazy, że masz 3 głowy i pięc nóg, ale czy mi uwierzysz? Nie. Dlatego też jeżeli coś zarzucasz mnie, czy moim tekstom, prosiłbym o konkrety i argumentacje. Nie mówię tego ze złośliwości, ale dlatego, abym mógł poprawić ewentualne błędy, których najwyraźniej nie dostrzegam.

Wprawdzie nie do mnie skierowane słowa, ale co tam:

Coincidence napisał/a:
widzę standardową oprawę graficzną z niechlujnie wyciętą Ammelisaną i zerżniętym z logo CoBu menu ( grafi,a czcionka, ulożenie ).

###Proszę, nie traktuj tego jako atak na Twoją osobę

Wchodzę na TB i wdzę standardowy skrypt forum, napisany w do bólu standardowym php z również banalną grafiką i umieszczoną w totalnie pospolitym Internecie. Nie można rozpatrywać rzeczy w kategoriach, to już widziałem a to jest podobne, więc jest złe...

Coincidence napisał/a:
Wchodzę na pierwsze z brzegu teksty, o IWD. I czytam coś, co już było. Z milion razy na każdym forum, w każdej solucji, na każdej stronie poświęconej tej tematyce. Nasuwa się myśl, potęgowana przez wrażenie dotyczące oprawy graficznej, że autorów tak naprawdę nie stać na nic oryginalnego, danego od siebie. Ale ok, mysl odsuwamy, idziemy dalej. Inne działy? Jeszcze gorzej, download, zima, na dodatek nieznajomość rzeczy, które się tam wstawia.
Pisałem wyżej, powtórzę się w sprawie tekstów: albo pisane pod publiczkę ( źle; chcę poczytać takie teksty, kupuję Fakt ), albo pisane przez osoby, któe skrzętnie ukrywająprzed światem jakieś swoje wyjątkowe cechy - w sumie jeszcze gorzej, bo po co mam czytać coś bezpłciowego. Taka właśnie jest cała Dolina - kiepski, lub brak, stylu. Trochę inspiracji tym, trochę tamtym. Ale wchodzić będę, zobaczymy, jak to się rozwinie.

OK, prawda, strona ta, to nie jest coś specjalnego, oryginalnego - to fakt. Tylko czemu znowu ogólniki? Czemu nie podasz konkretnych przykładów, argumentów na potwierdzenie Twych (mozliwe że i słusznych) tez? Czy to jest właśnie ta rzetelność wypowiedzi o której tak dyskutujecie? Nie wydaje mi się...

Swoją drogą, czy żeby coś istniało musi posiadać jakieś wyższe wartości, musi coś głębszego przekazywać? Czy na tym świecie miejsce mają tylko rzeczy oryginalne i przystosowane pod Twój styl? Może to, czego nazywasz brakiem stylu, jest właśnie naszym stylem?

Coincidence napisał/a:
I jeszcze admin/reklamujący, który niby prosi o krytykę, ale w sumie wychodzi, że jak ktoś mu zasugeruje coś konkretnego, to "nie chce mi się", a mniej konkretna krytyka kończy się fochem. Aż taki zachwyt z własnej pracy?

Wskaż mi miejsce, w którym przyczepiłem się do krytyki, jako zawartości merytorycznej jaką prezentuje, a postawię Ci piwo, nie, 10 piw. Jedyne do czego się przyczepiam to forma, w jakiej się wypowiadacie, która wybitnie mi, czego nie ukrywam, się nie podoba i być może zapędzam się za daleko, jest nie na miejscu.

Coincidence napisał/a:
Wydaje się, że Wieża może trochę stracić na ukladzie z Doliną. Nie ten poziom.

Cóż, jeśli Twoje prognozy sprawdzają się równie skutecznie, jak konkretne są Twoje argumenty to ja śpię spokojnie.

Yarpen napisał/a:
Prosiłbym was panowie - podajcie sobie rączki. Albo bydźcie cicho. Bo do dyskusji to chyba nie dorośliście.

Z nikim nie przyszedłem się tu kłócić. Chciałem poznać opinię dojrzałych ludzi, a nie Mistrzów Sarkazmu :| . Niemniej jednak, ciekawa lekcja.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-02-02, 13:19   

Moją uwagę zwórciło to:
W części TAKTYKI NA PRZECIWNIKÓW do IWD2 napisał/a:
• Zagubieni Wyznawcy
Do tej najtrudniejszej w całej grze potyczki dojdzie tylko wtedy, gdy przyniesiesz Medalion Zagubionych Wyznawców, który leży na trzecim poziomie Smoczego Oka, do Doliny Hrothgara pod grób farmera Kholsy ("Stary Kholsa, podróżnik i farmer. Zmarł we własnym łóżku w wieku stu siedmiu lat. Zm. 1300"), położonego na północ od Kuldahar. Przyjdzie Ci walczyć z szóstką potężnych przeciwników:

No to na czym polega ta taktyka? :P
W Solucji IWD1 napisał/a:
9. Jhonen, zagadany, opowie nam o śnie, jaki od pewnego czasu go prześladuje - z jeziora wyłania się kobieta, śpiewając smutną piosenkę. Jhonen poprosi nas o znalezieniu lekarstwa na dręczący go sen. Warto dodać że za wykonanie tego wuestu zostaniemy sowicie
(...)
11. Elisia. Rozwiązanie problemu Jhonena wiąże się z tą elfką. Niegdyś kochała przodka Jhonena i obiecała, że odda miecz jego potmkowi, jednakże nie może zrobić tego osobiście. I tu zaczyna się nasza rola - musimy zanieść połamany miecz Jhonenowi, za co wdzięczny duch da nam... Perłę (a to Skąpiec :P ).

Brakuje informacji, że jeżeli obydwie te rozmowy przeprowadzimy bardem to będzie więcej opcji dialogowych + dodatkowe nagrody w EXP i fantach.
Ibidem napisał/a:
18. Młyn

No nie mogę... A gdzie info o orkach w środku gubiących magiczny przedmiot? A gdzie info o ukrywającym się w środku dziecku, za którego uratowanie jest EXP?

Odpowiedz do tematu