Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagnieżdżanie animacji i kłopoty z muzyką...
Autor Wiadomość
Kiavo

Wysłany: 2007-06-16, 13:45   Zagnieżdżanie animacji i kłopoty z muzyką...

No właśnie. Tworzę moda, w którym chcę umieścić przerobioną animację Ellesime (posiedzę trochę w BAMworkshopie i będzie), ale nie wiem, jak połączyć odpowiednie sekwencje klatek do jednej nazwy [?! - jeżeli ustala się to w jednym z plików .2da albo .ids to dajcie znać, w którym] tak, żeby można było ustawić tą animację na przykład w DLTCEP. Czy to w ogóle jest możliwe, czy muszę tymi przerobionymi plikami .bam zastąpić jedną z animacji istniejących w grze i później ustawić przy tworzeniu postaci np. hula_wizard (wydaje mi się, że żadna istota w grze nie ma tej animacji i jej pliki można by zastąpić moimi przeróbkami...)

Poza tym dzisiaj stworzyłem nową sekwencję muzyczną do walki i w DLTCEP daje się odtworzyć, ale mam kłopoty z zagnieżdżeniem tego w grze. Starałem się to zrobić właśnie tym edytorem, w pliku ar1400.are w edycji piosenek umieściłem moją jako piosenkę do walki, włączyłem grę, zacząłem walczyć... i wtedy włącza się stara ścieżka;/ Otworzyłem DLTCEP na nowo - jest ustawiona moja piosenka. Czy to wina tego, że w grze jest noc i do nocy ustawia się toto gdzie indziej? Ale chyba nie o to chodzi... Jak ktoś wie, czego to wina, to niech napisze;]

PS. Żeby nie było, pokonałem już Władcę Cieni i to jest obszar 1400, a nie 1404;]

Z góry dziękuję za pomoc :)

Coincidence 

Wysłany: 2007-06-18, 10:46   

Kiavo napisał/a:
Czy to w ogóle jest możliwe

Obawiam się, że nie. Hipotetycznie da się dodawać nowe sloty na animacje, ale odbywa się to poprzez edycję pliku .exe, nie plików zasad :| Jedyną opcją jest podstawienie pod jakąś animację istoty z przeniesioną z IWD ( mają proste nazewnictwo, w odróżnieniu od animek stricte BG2'owych ); jeśli będzie ci za mało slotów, zawsze możesz zainstalować modzik, który aktualizuje listę slotów o kilka kolejnych z IWD1.

Co do sekwencji - wklej zawartość pliku .mus :)

Yarpen 

Wysłany: 2007-06-18, 15:15   

Hm... możesz opcjonalnie poszukać na BlackWyrmLair.net moda Creatures animations. Zajmuje toto chyba ze 600mb, ale dodaje dużo animacji w puste-nieużywane sloty.

Kiavo

Wysłany: 2007-06-18, 16:54   

Z animacją to zrobię, jak myślałem. Hula_wizard to chyba pierwowzór Irenicusa, który nie jest w grze używany, ale przyjrzę się temu jeszcze. Muszę tylko sprawdzić, czy ma tak rozplanowane odpowiednie klatki, jak animacja Ellesime.

Co do pliku .mus ...

Kod:
HI
9
_A1                 @TAG _F1
_B1                 @TAG _F1
_B2                 @TAG _F1
_C1                 @TAG _F1
_C2                 @TAG _F1
_D1                 @TAG _F1
_D2                 @TAG _F1
_E1                 @TAG _F1
_E2       _B2       @TAG _F1

Wszystkie pliki .acm mają dobre nazwy (HI_A1, HI_B1 itd.) i umieściłem je w katalogu 'hi' czyli tak samo, jak nazwa pliku .mus :) Nie wiem, co tutaj jest niepoprawne.

Yarpen 

Wysłany: 2007-06-18, 17:24   

Względem muzyki - zainstaluj BG2 Fixpack, komponent Dla modderów. To modyfikuje plik z muzyczką w grze tak, by można było dodawać własne melodyjki ;)

Kiavo

Wysłany: 2007-06-18, 19:49   

Zainstalowałem ten komponent, dodałem odpowiedni wpis w songlist.2da i nic. Ustawiam w odpowiednim obszarze ścieżkę, zapisuję i problem jest taki sam... :|

Yarpen 

Wysłany: 2007-06-18, 21:12   

Szukałeś jakiś tutków na ten temat? Wydaje mi się, że coś widziałem na Gibberlings3.

Coincidence 

Wysłany: 2007-06-19, 16:48   

Rozumiem, że zapisany plik .are znalazł się w Override? :>

Kiavo

Wysłany: 2007-06-19, 21:23   

Może nie tworzę modów długo, ale wiem jak z tym postąpić;] Plik siedzi w Override, nawet stamtąd go otwieram i moja ścieżka jest ustawiona... Ale w grze jej nie ma :|

Co do tutków - szukałem i parę znalazłem, ale nigdzie nie pisze, jak ustawić ścieżkę dźwiękową w obszarze... Uruchamianie przez PlaySong() owszem, ale nie to, co ja chciałem.

Odpowiedz do tematu