Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Fallout 3
Autor Wiadomość
Rzepak 

Wysłany: 2008-11-02, 10:18   

Cytat:
Ogromne, tzn.? Ploty chodzą, że gra jest strasznie skondensowana pod kątem ilości zdarzeń/osób/miejsc w stosunku do ilości zajmowanego terytorium.

Całkiem true.
Tylko w miejscach związanych z najważniejszymi zadaniami jest okazja aby zobaczyć/zdobyć coś ciekawego.

Pustkowia są piękne, ogromne i... puste. Poboczne lokacje są jałowe +4. Możesz godzinami szabrować ruiny/okradać domy i nie znajdziesz NIC ciekawego. Wyjątki są niemal niespotykane.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-02, 21:42   

O to się nie zgadzam. Gdziekolwiek nie pójdę zawsze coś ciekawego napotkam.
Jestem zdeka zjebany całodniowym graniem i ciężko mi coś napisać już.
Rzepak - za cenę guna to ty nie płacisz za łóżko, tylko za łóżko z panienką :P

Rzepak z czego ty okradasz domy? Ze światełek w kuchenkach? Czy z ostrzy do kosiarek? Jeżeli spędzasz godziny na okradaniu pustych ruin to się nie dziw, że czas ci się dłuży :)

Jvegi

Wysłany: 2008-11-02, 21:59   

Właśnie, co z seksem?
Should ever be forgot.

Rzepak 

Wysłany: 2008-11-02, 22:22   

Raczej nie uświadczysz. Tzn. jest o nim mowa, ale jak na razie mój dzielny Heathcliff z krypty 101 jest prawiczkiem i chyba nie można tego zmienić. Wspomniana panienka tylko leży koło ciebie (Grzeb- łóżko bez panienki kosztuje tyle samo), bliska przyjaciółka z krypty jest zimna jak sutek Auril, a wyzwolona panna której wyświadczyłem dużą przysługę nie dała mi nawet złamanego kapsla (o okazji do wymiany płynów organicznych nawet nie wspominając). Seks jest, owszem, ale obok gracza. Przynajmniej tak wynika z tego co widziałem do tej pory.

A tak ogólnie to F3 zrehabilitował się znacznie w moich oczach. Krypta 112 jest genialna, szkoda, że gram świętoszkiem. Kiedy chciałem spojrzeć na Pip-Boya "w środku" prawie spadłem z krzesła :D . Po pociągnięciu głównego wątku do przodu (miejscami przedłużanego bezczelnie) robi się całkiem ciekawie. Nigdy nie wiadomo kiedy przeleci ci nad głową vertibird.

Grzeb- byłeś w 106?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-02, 23:06   

Rzepak napisał/a:
Grzeb- byłeś w 106?

Byłem. Ale nie za długo, ona jeszcze czeka na mnie.
Ale w 112 już nie.

Za to właśnie przeszedłem iście Half-Life'owy wątek z ghulami w biurowcu daleeeko na peryferiach. Mroczny klimat, i flasze z przeszłości... normalnie misja-horror. A tak niedaleko mieszka wesoła hiszpanka - wielbicielka Nuka Coli :P Klimat skacze we wszystkie strony, coś pięknego.

Rzepuś masz domek?

A i odkryłem coś czego powinni się wstydzić a mnie totalnie zgorszyło.
Dzieci są. Ale nie da się ich zabić :lol: Da się zabić wszystko co się rusza. Ale nie dzieci :lol: :lol: :lol: :sciana:

Rzepak 

Wysłany: 2008-11-02, 23:17   

Cytat:
Rzepuś masz domek?

Mam, zrobiony na "maszynę miłości" :D

Grzebul napisał/a:
Byłem. Ale nie za długo, ona jeszcze czeka na mnie.
Ale w 112 już nie.

Kto czeka? Krypta?
Nie byłeś w 112, czyli do 106 na ślepo trafiłeś? Szacun. Jak się tam rozejrzysz to napisz
-do czego służy klucz generalny.
-terminal tuż przyy wejściu. Co w nim (nauka 50)
-Drzwi w kwaterach mieszkalnych (otwieranie 50)

Grzebul napisał/a:
Za to właśnie przeszedłem iście Half-Life'owy wątek z ghulami w biurowcu daleeeko na peryferiach. Mroczny klimat, i flasze z przeszłości... normalnie misja-horror. A tak niedaleko mieszka wesoła hiszpanka - wielbicielka Nuka Coli :P Klimat skacze we wszystkie strony, coś pięknego.

Fakt, że nie mam pojęcia o czym mówisz dobrze świadczy o F3:P

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-02, 23:23   

Rzepak napisał/a:
Nie byłeś w 112, czyli do 106 na ślepo trafiłeś?

Rozumiem, że do 112 trafiłeś na ślepo? :)

Kurde to jest piękne w tej grze.
Wystarczy, że Ty od dwóch dni penetrujesz wschód, a ja zachód. Ciekawe za ile dni dogadamy się na temat jakiegoś wspólnego askpektu w grze? :D
Ta gra jest naprawdę duża, wielokondygnacyjna. Coś czuję, że minie naprawdę długo, zanim się ją spenetruję w jakimś choć znaczącym procencie.

A kryptę nr 106 odpuściłem, bo byłem tam podczas powrotu z mojej pierwszej wyprawy z Megaton i ogólnie nie miałem wogle amunicji ani stimpaków, a wstydziłem się wówczas wpierdalać mięso z kretoszczura (teraz to wszystko zeżrem, nawet krew jak wampirek pocisnę :D ) no i musiałem odpuścić. Ale jak wrócę to powiem co i jak, bo już naukę mam na 50 :)

Rzepak 

Wysłany: 2008-11-04, 10:47   

Dobra, zapomnij o tych bzdurach w 106, pewnie jedyną ciekawą rzeczą była tam figurka Vault-Boya.
Lokalizacje wszystkich krypt ostajesz od bractwa stali w głównym wątku.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-04, 10:57   

Tak btw jedyne co mnie wkurza w Falloucie, to to, że większość lokacji wewnątrznych (stare fabryki, biurowce, tunele) są istnym labiryntem pełnym potworów do wybicia... :x
Choć fakt faktem, że tak było w każdym z Falloutów - podobnie jak w Arcanum trzeba było się przebijać przez hordy potworków by dość na drugi koniec mapy do jakiegoś komputera czy npca...

Rzepak 

Wysłany: 2008-11-04, 16:48   

Zaliczyłem już główny wątek. Znaczy przeszedłem F3, choć nie widziałem pewnie połowy gry.
-Nie można grać po zakończeniu, więc uważajcie na sejwy.
-Ubogie ten ending. Mamy na niego wpływ tylko przez karmę i dwie decyzje pod koniec.
-Urgh. Robię sobie odpoczynek od kompa na kilka dni...

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-04, 18:18   

Ja tam gram prawie non stop od paru dni. Główny wątek ledwo liznąłem (tzn gadałem z panią doktor w Rivet City, to tyle), za to całej mapy to ja może z 10-15% spenetrowałem.
Rzepak po co ci był ten pośpiech? :) Nie kumam po co tak cisnąć i to za pierwszym graniem

Huzi 

Wysłany: 2008-11-07, 19:38   

Ale zaszczyt. Jestem pierwszy na forum któremu F3 nie działa. ;]
Mianowicie błąd z brakiem pliku XLIVE.DLL
Na stronie gry napisali, że trzeba zainstalować jakiś plik, który znajduje się na DVD. Niestety wymaga on XP SP2. Da się to jakoś ominąć? Wiedźmin też wymaga SP2 a śmiga mi bez problemów.
Albo jak i skąd zainstalować SP2 tak, żeby nie sprawiał problemów typu : "Padłeś ofiarą piractwa"?
Z góry dzięki za pomoc.

Hutnuk 

Wysłany: 2008-11-07, 22:17   

To nie da się zainstalować SP bez WGA? Jakoś ja już SP3 mam w windzie i jest ok...
link

Huzi 

Wysłany: 2008-11-08, 08:14   

A ja myślałem, że na SP2 już nie jest tak łatwo usunąć tych powiadomień. Dzięki Hut. :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-08, 16:45   

Cholera to się zdenerwowałem.
Ograniczenie poziomu do dwudziestego. Nie dość że strasznie szybko dostałem się do niego, to mam przed sobą od cholery gry gdzie już nic się nie rozwinę, nie mówiąc o tym, że w takiej sytuacji źle rozplanowałem sobie perki/skillpointy.
:x

Huzi 

Wysłany: 2008-11-09, 02:15   

Dawno nie spędziłem całego dnia przy kompie. :) Fajny ten Fallout. :P

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-09, 11:43   

Fajny fajny ale chyba przejdę jak-naj-szybciej i poczekam na łatki i mody znoszące chociażby limit xp. Albo utrudniający zdobywanie go. Ale zmieniające wartości xp potrzebne do levelu. No i inne mody też mile widziane..

Jvegi

Wysłany: 2008-11-09, 12:13   

Długo raczej nie będziesz musiał czekać. Swoją drogą kto jak kto, ale Bethesda nie powinna popełniać takich błędów jak zbyt niski limit expa...
Cytat:
Dawno nie spędziłem całego dnia przy kompie.

A ja spędzam i gram w Planescape 8-) Po raz pierwszy. I serio, po co komu F3?
Should ever be forgot.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-11-09, 12:45   

Jvegi napisał/a:
A ja spędzam i gram w Planescape

Przejdź go raz, drugi, trzeci.
I co dalej? :P

Huzi 

Wysłany: 2008-11-09, 20:29   

Grzebul napisał/a:
Jvegi napisał/a:
A ja spędzam i gram w Planescape

Przejdź go raz, drugi, trzeci.
I co dalej? :P

Po raz czwarty i piąty?

A mody do F3 faktycznie były by mile widziane.

Odpowiedz do tematu