Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Unia Polityki Realnej
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-12, 22:40   

Grzebul, a wiesz, że Korwin [UPR] wszedł w koalicję z Romanem ? ;]

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-13, 06:55   

Na ten temat: http://forum.cob.netarter...p?p=40531#40531

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-13, 14:19   

Wiem od dobrego tygodnia i uważam to za dobry pomysł (oczywiście byłem zszokowany, jednak przeczytałem szybko jak Korwin argumentuje to posunięcie i jak zwykle ten człowiek ma rację)

Na Cobie dyskusja przypomina taką rodem z onet.pl... żal trochę ;)

A na Korwina rzecz jasna zagłosuję :)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-13, 15:23   

Grzebul o JKM napisał/a:
jak zwykle ten człowiek ma rację

W czym? Jakieś konkrety może? :blee:

Jak dla mnie to po prostu zszedł na psy. I tyle. Myślę Grzebciu, że żałosne jest to co on robi...
Leon dobrze napisał/a:
UPR już nie sięga dna, teraz puka od spodu

Bolesna prawda...

Grzebul napisał/a:
A na Korwina rzecz jasna zagłosuję

Przy odrobinie szczęścia dzięki Twojemu głosowi oddanemu na UPR zblokowane z LPRem wejdzie do sejmu jakiś wszechpolak. Gratulacje... :blee:

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-09-13, 17:33   

tia, tabliczki ostrzegawcze powinni dawac:
"Wyborco UPR, 1/3 Twojego glosu idzie na Giertycha, 1/3 na extreme Jurka, a 1/3 dla tego który nie wie co czyni" :P

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-14, 10:06   

Hutnuk napisał/a:
Jak dla mnie to po prostu zszedł na psy. I tyle. Myślę Grzebciu, że żałosne jest to co on robi...

Gazeta Wyborcza i inne lewackie media (televizja publiczna, niepubliczna), wszelkie fakty i inne brukowce od wielu lat dbają o to, byś tak właśnie myślał! Przecież doskonale wiadomo, że Korwina NIE MOŻNA nigdzie pokazywać, CHYBA ŻE czasami jak powie coś głupiego.
Hutnuk napisał/a:
Leon dobrze napisał/a: napisał/a:
UPR już nie sięga dna, teraz puka od spodu

Bolesna prawda...

Nie słyszę żadnych poważnych zarzutów, tylko płyciutkie farmazony :|
I co mu zarzucicie? Że go "nie lubicie" czy że "jest idiotą"? Hmm?
Hutnuk napisał/a:
Przy odrobinie szczęścia dzięki Twojemu głosowi oddanemu na UPR zblokowane z LPRem wejdzie do sejmu jakiś wszechpolak. Gratulacje...

Nie przeszkadza mi to absolutnie.
O wiele bardziej wolę nacjonalno-socjalistycznych, ale przy tym konserwatywnych i anty-unijnych Giertychów niż komuchów z PO/SLD :blee:
Na Mafię PiSowską też nie jestem skory głosować, mimo wielu sympatii do nich, choć gdyby UPR nie startowało, to bym pewnie na nich właśnie oddał swój głos.
Taktyczny sojusz z Giertychem o tyle znaczenie, że tak jak Korwin ma duży elektorat w dużych miastach, a nie ma w malutkich, tak Giertych ma dużo poparcia w różnych pipidówach-city, a nie lubią go w dużych. Liczę na ładny procencik uzyskany w wyborach :) Rzecz jasna posłów UPRu ma być bodajże tyle samo co LPRu, a posłów od Jurka 1/5 całej puli.
Ponadto Leppery nie wejdą do sejmu, a Giertych i tak by się dostał.
I możliwe, że z takim przebiciem więcej polaków pójdzie po rozum do głowy, i nie zlęknie się tzw "zmarnowanego głosu", - tzn. niegłosowania na UPR z myślą, że i tak on nie wejdzie. Wejście UPRu jest pewne, więc nie pozostaje nic jak tylko ładować w niego jak najwięcej głosów :)
Leoncoeur napisał/a:
"Wyborco UPR, 1/3 Twojego glosu idzie na Giertycha, 1/3 na extreme Jurka, a 1/3 dla tego który nie wie co czyni"

Po primo 2/5 na LPR, 2/5 na UPR, 1/5 na PR.
Secundo niezmiernie mnie zasmuca, że tak inteligentnymi facetami kierują aprioryczne pobudki co do naprawdę konkretnej partii jaką jest UPR i osoba Korwina :(

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-14, 10:44   

Grzebul napisał/a:
że Korwina NIE MOŻNA nigdzie pokazywać

To nie ma nic do rzeczy. Pisząc, że zszedł na psy miałem na myśli, że brata się z LPRem a nie to że nie widać go w mediach. :roll:

Grzebul napisał/a:
Nie słyszę żadnych poważnych zarzutów

Rzecz gustu. Jeżeli Ty wolisz Wierzejskiego od na przykład PO... To faktycznie dla Ciebie te argumenty muszą być pozbawione sensu... Ja w każdym razie nie jestem w stanie w żaden sposób strawić koleżków w stylu ostaniego ministra gospodarki morskiej i innych ciołów podniecających się używaniem hitlerowskiego pozdrowienia... Także to, że UPR startuje razem z LPR automatycznie oznacza dla mnie jego dyskwalifikację. De gustibus non dispotandum est oczywiście :) Nadmienie że tego Frankenstaina Giertycha też nie jestem w stanie zaakceptować...

Grzebul napisał/a:
niezmiernie mnie zasmuca, że tak inteligentnymi facetami kierują aprioryczne pobudki

Nawzajem ;)

Chyba nie dojdziemy do porozumienia... Ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie. Pax.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-09-14, 12:09   

patrzac na te 6% w tej (lol) koalicji wyborczej, łatwo policzyć iz UPR wypada ~2,2% jezeli przelozyc to na mandaty.

Czyli siła ogromna, wprowadzą z 10 posłów.
Do powiedzenia beda mieli tyle co nic, mogą sobie na czele z JKM popluc cos na mownicy, zanim ich socjalisci wysmieja.

Można ewentualnie mówić iz to zawsze + "bo beda w sejmie!".
Tak, wiemy - bo sie będa mogli pokazać w TVP, te swoje śliczne mordki, aby ludzie ich poznali, poznali ich program, etc... co ewentualnie zaplusuje w przyszłości, bo na razie sa mało znani

Z drugiej strony wiemy jakich mamy wyborców, gros naszych (sic!) obywateli głosuje na tych kto im da wiecej, kto wiecej naobiecuje, kto obieca kolejne 3 biliony mieszkan i tym podobne.

Na jakiej podstawie uwazasz iz liberalna partia, promujaca odejscie od socjalu, nawet dopychajac sie przed kamery przekona do siebie ludzi na socjalu żerujących?
Ok, pozna ich wiecej ludzi myślących liberalnie i co?
będą mieli dzięki temu 5-6% solo bez narodowychsocjalistow?
i co to zmieni?
Te 5-6%, a dajmy im (to juz totalne science fiction - tylko dla przedstawienia takiej mozliwosci uzywam tej liczby) nawet 10% poparcia - to ja sie pytam co oni w tym kraju bedą mogli?

Chyba częściej mównice okupywac.

Sek w tym iż przy naszym spoleczenstwie, takie cos jak UPR i JKM nie ma żadnej szansy bytu w sferze rządzącej, jedyne co do tej pory UPR mialo, to ideały i stały elektorat ludzi trzeźwo myslących popierających wolny rynek i odejscie od socjala.
Choc tez ci ludzie patrza /patrzyli chyba przez palce nie zauwazajac iz pewne rzeczy z programy Korwina nadaja sie najprędzej do nagrody Zajdla.

UPR w naszym kraju nigdy nie mial, nie ma i dlugo nie bedzie mial szansy na nic innego procz reprezentowania swej ideologicznej pozycji nad Wisłą.
Wchodząc w układ z narodowymisocjalistami, każac 3/5(!) glosu swojego wyborcy oddawac na LPR i PR, oraz wybijając sie dzieki glosom moherów i Młodzieży Wszechpolskiej - UPR traci juz nawet idee, nie zostaje nic.

Korwin mając przytomność oceny sytuacji niczym zając w strumieniu świateł reflektorów, oraz wykazując sie trafnościa podejmowania decyzji jak połykacz ognia na stacji benzynowej, poszedł na szalone ryzyko mając nadzieję iż wejscie do sejmu da mu otwarta drogę do urośniecia w siłę.

Jednak nie ma nic bardziej mylnego, on po prostu wwiecej straci wyborców, niz ich zyska, przez zagranie ktore go do sejmu wprowadzi (albo i nie wprowadzi - kto wie).

JKM teraz mogloby uratowac tylko jedno, jakby nie rozstal sie po wyborach z reszta PRów i otwarcie przyznal iz chcial sie do koryta dopchac.
Nie dziwota to u nas, ludzie by zszokowani nie byli, a i moze pochwalili za ułańska fantazję z jaką poszarżował po tylu latach ściemy.

P.S. mozna by to wydzielic z offtopu?

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-14, 12:36   

Leoncoeur napisał/a:
Sek w tym iż przy naszym spoleczenstwie, takie cos jak UPR i JKM nie ma żadnej szansy bytu w sferze rządzącej, jedyne co do tej pory UPR mialo, to ideały i stały elektorat ludzi trzeźwo myslących popierających wolny rynek i odejscie od socjala.
Choc tez ci ludzie patrza /patrzyli chyba przez palce nie zauwazajac iz pewne rzeczy z programy Korwina nadaja sie najprędzej do nagrody Zajdla.

Sęk w tym że naprawdę niektóre aspekty są NIEREALNE mimo nazwy jaką ta partia przyjęła.. ;) Jasne, że większość jest sensowna ale tak jak Leon pisze nigdy nie uda się tego zrealizować...

Leoncoeur napisał/a:
każac 3/5(!) glosu swojego wyborcy oddawac na LPR i PR, oraz wybijając sie dzieki glosom moherów i Młodzieży Wszechpolskiej - UPR traci juz nawet idee

True. To jest najbardziej bolesne. Ja kiedyś byłem gorącym zwolennikiem JKM. Po tej akcji to trochę obciach... :|

Leoncoeur napisał/a:
P.S. mozna by to wydzielic z offtopu?

True :]

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-14, 14:25   

Hutnuk napisał/a:
Pisząc, że zszedł na psy miałem na myśli, że brata się z LPRem

Hutnuk napisał/a:
To jest najbardziej bolesne. Ja kiedyś byłem gorącym zwolennikiem JKM. Po tej akcji to trochę obciach...

Skoro byłeś zwolennikiem JKM, to wychodzi na to, że jesteś liberałem.
I bratanie się PO z LiDem/SLD nie uważasz ani za obciach ani za zejście na psy? :|

Sojusz z LRP jest tylko taktyczny by dostać się do sejmu. Już pisałem to wyżej:
- Giertych i tak wejdzie z sojuszem czy nie
- Dzięki sojuszowi Lepper nie wejdzie
- Dzięki sojuszowi UPR wejdzie
- Dzięki sojuszowi będzie trochę więcej Giertychów, i jest to naprawdę bardzo straszne :P

Hutnuk napisał/a:
Jeżeli Ty wolisz Wierzejskiego od na przykład PO...

Hutnuk napisał/a:
Nadmienie że tego Frankenstaina Giertycha też nie jestem w stanie zaakceptować...

Hutnuk napisał/a:
i innych ciołów podniecających się używaniem hitlerowskiego pozdrowienia...

Propaganda Hut, propaganda.
Masz tu jakiegoś Wierzejskiego, prawda, że jełop z niego, ale i tak nikt normalny go nie bierze na poważnie. Tyle szumu było robionego wokół jakichś list zespołów satanizujących, czy sekt.. wczoraj byłem na Behemocie mimo, że nie mam jeszcze dowodu wyrobionego, i na dodatek zostałem obryzgany sztuczną krwią :) Nic się nie zmieniło :)
Frankenstein Giertych?
Byś wpadł na takie określenie, gdyby nie podsunęły by Ci je gazety, a media telewizyjne nie pokazywały Giertycha cały czas od dołu, by go jak najbardziej zniekształcić i zawyżyć? Co ciekawe, jak jakiś czas temu skończył koalicję, zaczął nagle stawać się spoko ziomkiem..
Naprawdę się też dziwię, że przeszkadza Ci jakiś pojedynczy nazi-eksces z udziałem wszechpolaków. Przecież wiadomo, że to jedna z wielu akcji mających obniżyć poparcie dla LPR, rozpętywanych swego czasu średnio co parę dni. O wielu przekrętach SLDków sie głucho milczy, ale takie rzeczy muszą wyjść na światło dziennie...

Nie próbuję przekonywać, że LRP jest fajny i wogle, bo nie jest.
Jednak wolę o wiele bardziej tych typów od PO-SLD, starą gwardię komuszków które rozpierdalają nasze śliczne państwo od cholernie długiego czasu. I nie ma tu co bredzić o niby "liberalnym" programie Platformy, skoro życie pokazuje zupełnie ich inne spojrzenie na tematy "liberalności"..

Hutnuk napisał/a:
Grzebul napisał/a: napisał/a:
niezmiernie mnie zasmuca, że tak inteligentnymi facetami kierują aprioryczne pobudki

Nawzajem ;)

Chyba nie dojdziemy do porozumienia... Ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie. Pax.

I tu się też mylisz, bo:
a) mnie nie kierują aprioryczne pobudku
b) jestem bardzo otwarty na czyjeś przekonania, o ile tylko mają one sens i jakieś podstawy. Oczywiście, że jesteś w stanie mnie przekonać do swoich racji..
Leoncoeur napisał/a:
patrzac na te 6% w tej (lol) koalicji wyborczej, łatwo policzyć iz UPR wypada ~2,2% jezeli przelozyc to na mandaty.

Sondaże zawsze kłamały, a już szczególnie jeżeli chodzi o UPR.
Właśnie dzięki sondażom udało się zaszczepić ludziskom myślenie, że ich głos się zmarnuje... Teraz się na bank nie zmarnuje, więc możliwe, że wielu będzie głosować.
Leoncoeur napisał/a:
Do powiedzenia beda mieli tyle co nic, mogą sobie na czele z JKM popluc cos na mownicy, zanim ich socjalisci wysmieja.

Możliwe, że siły tak się rozłożą, że będą mieli możliwość decydowania o czymś w kłótni między PiS/PO.
Pozatym będą WIDOCZNI i zwykli ludzie ich zobaczą. I zrozumieją, że gadają z sensem. UPR ma teraz parę charyzmatycznych twarzy, prezez Popiela jest przystojny, gada wyraźnie, nie to co Korwin :) Dalej mniejwięcej to co napisałeś paragraj niżej :)
Leoncoeur napisał/a:
gros naszych (sic!) obywateli głosuje na tych kto im da wiecej, kto wiecej naobiecuje, kto obieca kolejne 3 biliony mieszkan i tym podobne.

True. Ale oni też zaczynają rozumieć, że to gówno prawda.
Leoncoeur napisał/a:
Ok, pozna ich wiecej ludzi myślących liberalnie i co?

Nie, poznają ich zwykli ludzie. Dla wielu z nich kapitalizm to ZŁO, bo tak zostali wyedukowani przez szkolnictwo. Trzeba pokazać im nowe rozwiązania.
Leoncoeur napisał/a:

Im częściej będą to robić tym większy będą mieli wpływ.

Leoncoeur napisał/a:

Które? Dziś sobie specjalnie odświeżyłem program UPRu więc na bieżąco jestem :>
Leoncoeur napisał/a:
UPR w naszym kraju nigdy nie mial, nie ma i dlugo nie bedzie mial szansy na nic innego procz reprezentowania swej ideologicznej pozycji nad Wisłą.

Zawsze była rzesza ludzi nazywana pogardliwie Ciemnogrodem.. Populacja ta rośnie i się coraz lepiej kształtuje, a ja wierzę, że wiele zdziała.
UPR na bank dostanie się do sejmu, Najwyższy Czas! ma coraz więcej czytelników, w tym tygodniu zmienił cały swój image na bardziej przystępny dla.. hmm.. w mojej opini zwykłych ludzi. Podejście masz doprawdy gaszące..
Leoncoeur napisał/a:
Korwin mając przytomność oceny sytuacji niczym zając w strumieniu świateł reflektorów, oraz wykazując sie trafnościa podejmowania decyzji jak połykacz ognia na stacji benzynowej, poszedł na szalone ryzyko mając nadzieję iż wejscie do sejmu da mu otwarta drogę do urośniecia w siłę.

No tak, bo najlepszą drogą jest nie-wejście do sejmu, dobrze rozumiem? :P
Leoncoeur napisał/a:
ednak nie ma nic bardziej mylnego, on po prostu wwiecej straci wyborców, niz ich zyska, przez zagranie ktore go do sejmu wprowadzi

A to już dość wątpliwe przypuszczenia. Ludzie wiedzą po co on to robi, i nie będą z tego rezygnować tylko dlatego, że Giertych. Możliwe, że wręcz przeciwnie, widząc dobra koalicję nie zawahają się ją jak najbardziej poprzeć.
Leoncoeur napisał/a:
JKM teraz mogloby uratowac tylko jedno, jakby nie rozstal sie po wyborach z reszta PRów i otwarcie przyznal iz chcial sie do koryta dopchac.
Nie dziwota to u nas, ludzie by zszokowani nie byli, a i moze pochwalili za ułańska fantazję z jaką poszarżował po tylu latach ściemy.

Koryto? :shock:
Wątpię, by ktokolwiek miał taką determinację, by przez tyle lat tak zawzięcie pracować, i tylko po to, by się dopchać do koryta :| Ten człowiek wypracował już tyle kasy na własnej rzetelnej pracy, że rzucanie takich obelg jest cholernie przykre :/

No tak.. Korwin złodziej w przeciwieństwie do kochanego Towarzysza Tuska i błogosławionego Kwacha... żal d... ściska :(
Hutnuk napisał/a:
niektóre aspekty są NIEREALNE
Hutnuk napisał/a:
większość jest sensowna

Eek... no to w czym problem?
Hutnuk napisał/a:
nigdy nie uda się tego zrealizować...

A to niby dlaczego?

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-14, 15:24   

Ale się rozpisałeś... Jak za starych dobrych czasów... :)

Grzebul napisał/a:
jesteś liberałem

Generalnie tak. Może nie skrajnym...

Grzebul napisał/a:
Masz tu jakiegoś Wierzejskiego, prawda, że jełop z niego, ale i tak nikt normalny go nie bierze na poważnie.

Ja oszołomów jak już się pojawią "u steru władzy" biorę bardzo poważnie... :| To oni zgłaszają różne absurdalne projekty ustaw... A reszta tej bandy w sejmie to tylko zaklepuje... :/
Grzebul napisał/a:
Propaganda Hut, propaganda

Grzebul napisał/a:
Byś wpadł na takie określenie, gdyby nie podsunęły by Ci je gazety

Grzebul napisał/a:
że to jedna z wielu akcji mających obniżyć poparcie

Grzebul napisał/a:
Sondaże zawsze kłamały

Acha! Spisek! Ogólnopolski a może nawet ogólnoświatowy! A stoi za nim kto? UKŁAD! :lol:

Grzebul napisał/a:
Frankenstein Giertych?

Co mnie obchodzi jego wygląd. Mam na myśli jego poglądy i "reformatorskie" pomysły.

Grzebul napisał/a:
Naprawdę się też dziwię, że przeszkadza Ci jakiś pojedynczy nazi-eksces z udziałem wszechpolaków

Przeszkadza mi nawet pół ekscesu... A najbardziej mnie deneruje, że te durne pały nawet nie wiedzą o co w tym chodzi... I dają przykład całej armii skinów i innego gówna.

Grzebul napisał/a:
O wielu przekrętach SLDków sie głucho milczy

E tam... Przy po przedniej kadencji były przekręty lewicy na topie... ;)

Grzebul napisał/a:
rozpierdalają nasze śliczne państwo od cholernie długiego czasu

To prawda. Ale w mniejszym stopniu niż PIS/LPR/PR - całe to katolickie tałatajstwo dla którego ważna jest tylko religia w szkołach żeby tak wychowani ludzie więcej rzucali na tacę później... :blee:

Grzebul napisał/a:
True. Ale oni też zaczynają rozumieć, że to gówno prawda

E tam. Gówno zaczynają rozumieć obawiam się... Naród to ciemna masa Grzebciu i nic obawiam się tego nie zmieni... Pewnie te pół wieku powojenne to powoduje że 90% nie potrafi myśleć...

Grzebul napisał/a:
Trzeba pokazać im nowe rozwiązania

Będzie to trzeba pokazywać w Radiu Maryja - inaczej nie dotrze się do społeczeństwa... :P

Grzebul napisał/a:
Leon napisał/a:

Im częściej będą to robić tym większy będą mieli wpływ.

UPR w roli Samoobrony? :>

Grzebul napisał/a:
Które? Dziś sobie specjalnie odświeżyłem program UPRu więc na bieżąco jestem

Ten z 2004 roku?

Grzebul napisał/a:
A to już dość wątpliwe przypuszczenia. Ludzie wiedzą po co on to robi, i nie będą z tego rezygnować tylko dlatego, że Giertych. Możliwe, że wręcz przeciwnie, widząc dobra koalicję nie zawahają się ją jak najbardziej poprzeć.

Twoje to też przypuszczenia... Sam jestem ciekaw. Zobaczymy ;)

Grzebul napisał/a:
Ten człowiek wypracował już tyle kasy na własnej rzetelnej pracy

Nie wiem. Nie wypowiadam się. Ale nie wiem skąd Ty masz takie informacje. W tym kraju każdy politykm informuje że uczciwie zapracował na cośtam. Mniejsza o to... ;)

Grzebul pytając czemu Hut uważa program UPR za częściowo nierealny napisał/a:
A to niby dlaczego?

Po pierwsze - nie sądzę żeby zdobyli tyle poparcia żeby kiedykolwiek zaczęli go wprowadzać (to jest moje przypuszczenie). Inna sprawa to mój umiarkowany liberalizm. Oni w programie planują wszystko uwolnić, wszystkie cła podatki znieść, wszystko zprywatyzować (przy każdej z tych rzeczy jest parę wyjątków no ale prawie wszystko). I to w dodatku jaknajszybciej. Myślę że gospodarka by po takiej akcji padła zwyczajnie. W kraju rozwijającym się jak nasz. Może by to przeszło w jakiś potęgach gospodarczych... Ale u nas jest to w moim przekonaniu nierealne... Jest to trochę jak w odwiecznym sporze między ekonomią klasyczną a keynesizmem - należałoby spróbować żeby zobaczyć. Obawiam się jednak że trzeba znaleźć złoty środek (taką syntezę neoklasyczną :-> ) - a program UPR jest w moim przekonaniu skrajnie liberalny... Zbyt skrajny.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2007-09-14, 17:31   

Grzebul napisał/a:
Sondaże zawsze kłamały, a już szczególnie jeżeli chodzi o UPR
może i kłamały, ja patrze bardziej pod wpływem wyników UPR w wyborach 2 lata temu i 6 lat temu.
Zreszta w aspekcie tego co mówiłem, niech im bozia da i 4% juz po rozliczeniu sie z reszta PRów, co to zmienia? :roll:
Nie, to nie będzie siła która będzie mogła byc języczkiem u wagi w przepychankach PiS i PO.

Cytat:
poznają ich zwykli ludzie.
Cytat:
Zawsze była rzesza ludzi nazywana pogardliwie Ciemnogrodem.. Populacja ta rośnie i się coraz lepiej kształtuje, a ja wierzę, że wiele zdziała

nie chodzi mi o ciemnogród, chodzi mi o ludzi którzy nie myśla perspektywicznie (na dłuższy okres czasu), takich jest w Polsce większość, a zmiany wolnorynkowe i odejście od socjalu, prywatyzacja wszelkich molochów - to przynosi korzysci, jednak po początkowych bólach.
Nie z tym narodem Grzebciu, może to gaszące ale tak jest.

Cytat:
No tak, bo najlepszą drogą jest nie-wejście do sejmu, dobrze rozumiem? :P

eee...? :|
nie kumam czemu... a niech sobie i wchodzi, gmach na wiejskiej bedzie mial ciut wiekszy koloryt.
Jednak w jaki sposób...

Cytat:
Ludzie wiedzą po co on to robi, i nie będą z tego rezygnować tylko dlatego, że Giertych. Możliwe, że wręcz przeciwnie, widząc dobra koalicję nie zawahają się ją jak najbardziej poprzeć.

UPR z LPR doba koalicją? :rotfl:
jak to ktos napisal, ciekawe jak sobie poradzi lider programu 'zero tolerancji' z kims kto chce zalegalizować trawkę.
Przeciez te dwie partie to maja ze dwa razy wiecej nieporozumien, niz zgód na swej drodze.

Cytat:
Koryto?
primo: to była ironia
secundo: zazwyczaj o to sie podejrzewa ludzi którzy chcą sie tam dostac za wszelka cene.
Wielkie słowa o rzetelnej pracy mnie jakoś nie ruszaja. Mikke to polityk, kto go tam wie.
Zresztą nie wybiegaj z Tuskiem, bo po pierwsze nie wiem czemu ma to słuzyc - mi tam tusk wisi i powiewa, może i pobudki ma korytnicze - nie kumam pointy.
Po drugie, Tusk nie gra vabank sprzedajac ideały by się do sejmu dostac, jezeli zas tak, to nie tak widocznie jak mikke.

Cytat:
Które? Dziś sobie specjalnie odświeżyłem program UPRu więc na bieżąco jestem

ano takie:
1. Umozliwienie poszczególnym władzom lokalnym tworzenia własnych struktur policyjnych
no to powodzenia :)
Pomysł bezsensowny, gdyż wiąże reće policji, gdzie sie nie obrócą będa musieli gryźć sie z lokalnymi policemanami.
rozrost biurokracji i bezsensownych etatów to tylko pikuś przy osłabieniu roli policji przez 'local hosty'.

2. To mi sie podoba najbardziej:
- Władze lokalne muszą mieć zagwarantowane wpływy z podatków lub prawo nakładania własnych.
- Podatki muszą być stabilne i nie obciążać jednostek produktywnych
- Niezbędne jest przeprowadzenie reprywatyzacji - tam, gdzie to możliwe - w naturze i prywatyzacji, przede wszystkim w drodze publicznej licytacji.
- Wszelkie podatki regulujące, cła , subsydia i dotacje winny być znacznie ograniczone - aż do całkowitego zniesienia.
boskie.
zlikwidujemy cła i tym podobne, obnizmy podatki, sprywatyzujmy wszystko co sie da by odejsc od gospodarki planowanej.
Jednoczesnie władze lokalne muszą dostawac money by funkcjonowac, moga tworzyc własne struktury policyjne itp. Ja sie pytam z czego?
Pieniedzy nie dodrukują ( :D ), gdyż:
Emisja pieniądza winna być kontrolowana przez niezależną od rządu radę gospodarczą
Czyli wpływy będą nieadekwatne do potrzeb, co władza lokalna może wykorzystac do stwarzania opłat/podatków w celu umozliwienia funkcjonowania.
Spirala bezsensu.

3. Spółki nie będą mogły tworzyć w Polsce holdingów.
hehe, ciekawe jak im zabronią, martwy przepis, gdyz jest masa sposobów by go ominąć, ale co tam.

4. Partia jest przeciwna istnieniu przywilejów dla niektórych grup społecznych (np. górników, rolników, przedstawicieli mniejszości narod
Powodzenia życzę.
Samo w sobie - true, jednak nierealne w ciągu kolejnych ~20 lat.
Cos takiego powinno sie wycofywac zmudnie po trochu - a więc nierealne by posprzatała to jedna władza, jęzeli zacznie to robic, to nie dostanie sie do sejmu w kolejnych wyborach, więc skoro UPR chce to zrobic w miare szybko, bo bedzie miec na to 4 lata a pozbyc sie bedzie chciala wszelkich przywilejów, to sory jednak widac co robia np. tacy górnicy jak im sie odmawia więcej niz maja.
Ja lubie swoje miasto, a tu kamien na kamieniu nie zostanie, w przypadku górników przykladowo to szybkie i nieprzygotowane dzialanie w tym kierunku moze grozic nawet totalnym zwiększeniem wpływów RAŚ i czymś bliskim secesji sląska.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-09-14, 19:18   

Hutnuk napisał/a:
Po pierwsze - nie sądzę żeby zdobyli tyle poparcia żeby kiedykolwiek zaczęli go wprowadzać (to jest moje przypuszczenie). Inna sprawa to mój umiarkowany liberalizm. Oni w programie planują wszystko uwolnić, wszystkie cła podatki znieść, wszystko zprywatyzować (przy każdej z tych rzeczy jest parę wyjątków no ale prawie wszystko). I to w dodatku jaknajszybciej. Myślę że gospodarka by po takiej akcji padła zwyczajnie. W kraju rozwijającym się jak nasz. Może by to przeszło w jakiś potęgach gospodarczych... Ale u nas jest to w moim przekonaniu nierealne... Jest to trochę jak w odwiecznym sporze między ekonomią klasyczną a keynesizmem - należałoby spróbować żeby zobaczyć. Obawiam się jednak że trzeba znaleźć złoty środek (taką syntezę neoklasyczną :-> ) - a program UPR jest w moim przekonaniu skrajnie liberalny... Zbyt skrajny.

Precisely.
Mi plan UPR przypomina efekt pracy grupki gimnazjalistów, którzy siedząc przy piwie, postanowili zmieniać Polskę. Prywatyzacja szkolnictwa, służby zdrowia? I jak ja mogę brać ich na poważnie? :roll:
Nie wolno brać się za prywatyzację struktur państwowych tak bardzo gnijących wewnętrznie. Wyobrażacie sobie możliwe poparcie nauczycieli i całej kadry szpitalnej, która z dnia na na dzień musi starać się o pracę w prywatnym zakładzie? Oczywiście wątpię w to, by w takiej sytuacji państwo dodatkowo w pełni finansowało edukację. Miliony rodziców wykładających dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia (pomijając składkę zdrowotną), prywatne szkolnictwo - nie, to nie może się udać. Ten plan nie znalazłby poparcia, nawet, gdyby UPR dysponowało większą władzą. Nie tutaj, nie w Polsce. Tu skrajny liberalizm jest nierealny. Błąd w jakimkolwiek punkcie owego 'cudownego' programu liberalizacji rynku i uwalniania gospodarki doprowadziłby do niewyobrażalnych skutków...
Chcę władzy racjonalnej, logicznie i trzeźwo myślącej, nie fantastów.

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-14, 23:09   

Horus napisał/a:
Hutnuk napisał/a:

Precisely.
Mi plan UPR przypomina efekt pracy grupki gimnazjalistów, którzy siedząc przy piwie, postanowili zmieniać Polskę. Prywatyzacja szkolnictwa, służby zdrowia? I jak ja mogę brać ich na poważnie? :roll:
Nie wolno brać się za prywatyzację struktur państwowych tak bardzo gnijących wewnętrznie. Wyobrażacie sobie możliwe poparcie nauczycieli i całej kadry szpitalnej, która z dnia na na dzień musi starać się o pracę w prywatnym zakładzie? Oczywiście wątpię w to, by w takiej sytuacji państwo dodatkowo w pełni finansowało edukację. Miliony rodziców wykładających dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia (pomijając składkę zdrowotną), prywatne szkolnictwo - nie, to nie może się udać. Ten plan nie znalazłby poparcia, nawet, gdyby UPR dysponowało większą władzą. Nie tutaj, nie w Polsce. Tu skrajny liberalizm jest nierealny. Błąd w jakimkolwiek punkcie owego 'cudownego' programu liberalizacji rynku i uwalniania gospodarki doprowadziłby do niewyobrażalnych skutków...
Chcę władzy racjonalnej, logicznie i trzeźwo myślącej, nie fantastów.

Cóż mogę dodać. Popieram. Stanowczo k*rwa popieram. Wolę już konkretnych konserwatystów niż "wizjonerskiego" Mikke. Państwo to nie poligon doświadczalny. "Chodźcie, chłopaki - sprawdźmy czy to wyjdzie." Z takich zmian nie wyciągnelibyśmy się przez następne x lat.

Wiecie, jeśli chodzi o politykę - to cieszę sie, że w sondażach PSL wraca do siebie. Poza tym, kibicuje LiD'owi - który chociaż musiał na siłę się odmładzać, był do tej pory partią konkretną (no, Olejniczak tylko musiał szczekać... ale teraz tak trzeba).

Co do Giertycha, zgodzę się z Grzebulem. Jeżeli przestaje już p*eprzyć na temat rwolucji moralnej i absolutnej dewocji, to możnaby się z nim od biedy napić.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-15, 12:50   

Mi tak ogólne spojrzenie Korwina na państwo mi się podoba ;) ale wszystko rozbija się o szczegóły. A jak już zobaczyłem Korwina razem z Jurkiem Markiem i Giertychem na jednym zdjęciu to padłem.

Cytat:
I bratanie się PO z LiDem/SLD nie uważasz ani za obciach ani za zejście na psy?

A PO się brata z LiDem hm? :>

Cytat:
Naprawdę się też dziwię, że przeszkadza Ci jakiś pojedynczy nazi-eksces z udziałem wszechpolaków.

Nie pojedynczy z tego co pamiętam... poza tym takie materiały został ujawnione, bo ja wiem, dwukrotnie, ale nie wiadomo ile nie zostało ujawnionych. Z tego co wiem to pikniki z udziałem grilla w kształcie sfastyki odbywały się regularnie.

Cytat:
Przecież wiadomo, że to jedna z wielu akcji mających obniżyć poparcie dla LPR, rozpętywanych swego czasu średnio co parę dni.

Mhm, pewnie. GW i ITI to oligarchowie, którzy chcą tłumić inicjatywę katolicką.

Cytat:
Nie wolno brać się za prywatyzację struktur państwowych tak bardzo gnijących wewnętrznie.

IMHO to prywatyzacja by je oczyściła ;]

Cytat:
Miliony rodziców wykładających dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia (pomijając składkę zdrowotną)

No jeśli UPR chce zachować składkę i dodatkowo wymagać pieniędzy od ludzi to rzeczywiście smutne. Ale ja to widzę inaczej.

Cytat:
Ten plan nie znalazłby poparcia, nawet, gdyby UPR dysponowało większą władzą. Nie tutaj, nie w Polsce. Tu skrajny liberalizm jest nierealny.

Realny. Tylko potrzeba albo czasu albo kogoś tak charyzmatycznego i przy tym tak wyrachowanego, że umiałby przekonać ludzi do zmian a potem te zmiany wprowadzić. I to nie jest Korwin.

Cytat:
Wolę już konkretnych konserwatystów niż "wizjonerskiego" Mikke.

IMHO bez sensu.

Cytat:
Wiecie, jeśli chodzi o politykę - to cieszę sie, że w sondażach PSL wraca do siebie.

A propose PSLu oglądałem dziś fragment mm konwencji, spotkania przed wyborczego, nie wiem jak to nazwać... Pawlak fajny facet, ale programowo chyba nic dobrego z tego nie wyjdzie ;]

Cytat:
Co do Giertycha, zgodzę się z Grzebulem. Jeżeli przestaje już p*eprzyć na temat rwolucji moralnej i absolutnej dewocji, to możnaby się z nim od biedy napić.

A przestał?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-15, 21:22   

Hutnuk napisał/a:
To oni zgłaszają różne absurdalne projekty ustaw... A reszta tej bandy w sejmie to tylko zaklepuje...

Czyli to jednak nie jest problem jednego Wierzejskiego, tylko bandy idiotów, którą się wybiera do sejmów :)

Hutnuk napisał/a:
Acha! Spisek! Ogólnopolski a może nawet ogólnoświatowy! A stoi za nim kto? UKŁAD!

Oczywiście, że spisek i układ :| A niby dlaczego w TV i gazetach jedne osoby są pokazywane, a inne nie? Dlaczego Ci co mówią rzeczy niewygodne są zamilczywani? Dlaczego Korwina nie wolno normalnie pokazywać, a Łysiak jest nawet usuwany z list najlepiej sprzedających się książek? Dlaczego jak ktoś coś powie na Michnika jest od razu antysemitą? Ciemnogrodem?
Można układ wskazywać długo i dobitnie, ale to inny temat już... Choć wiem dobrze, że wogóle rozmawianie o tym jest oszołomstwem i nie jest ani trochę glamour, i szanowni ludzie nie rozmawiają i nie wierzą w takie rzeczy...
Hutnuk napisał/a:
Co mnie obchodzi jego wygląd. Mam na myśli jego poglądy i "reformatorskie" pomysły.

To czemu poglądom i pomysłom przypisujesz cechy bardziej fizyczne? :P Tak właściwie jakie poglądy miał Frankenstein? :)
Hutnuk o LPR napisał/a:
Przeszkadza mi nawet pół ekscesu...

Hutnuk o SLDkach napisał/a:
E tam... Przy po przedniej kadencji były przekręty lewicy na topie...

Czyli ideologiczne wybryki jednej partii to zło i masakra, a ciągłe przestępstwa innej to już temat przegadany i niewarty myślenia? :|
Hutnuk napisał/a:
To prawda. Ale w mniejszym stopniu niż PIS/LPR/PR - całe to katolickie tałatajstwo dla którego ważna jest tylko religia w szkołach żeby tak wychowani ludzie więcej rzucali na tacę później... :blee:

Aha! Spisek! Ogólnopolski a może nawet ogólnoświatowy! A stoi za nim kto? KOŚCIÓŁ! :lol:
Hutnuk napisał/a:
E tam. Gówno zaczynają rozumieć obawiam się... Naród to ciemna masa Grzebciu i nic obawiam się tego nie zmieni... Pewnie te pół wieku powojenne to powoduje że 90% nie potrafi myśleć...

Zdaję sobie sprawę, że społeczeństwo idiocieje, ale wierzę w to, że przejawia przebłyski jakieś inteligencji. Eh, cholerna demokracja...
Hutnuk napisał/a:
Będzie to trzeba pokazywać w Radiu Maryja - inaczej nie dotrze się do społeczeństwa...

Załamka :|
Hut, co ma Radio Maryja do kapitalizmu?
Przecież Rydzyk propaguje pseudo-katolicki socjalizm, a jego słuchalność jest rekordowo niska i wciąż spada. (być może wręcz wymiera, nie wiem)
Hutnuk napisał/a:
UPR w roli Samoobrony?

Tzn?
Hutnuk napisał/a:
Ten z 2004 roku?

True.
Hutnuk napisał/a:
Nie wiem. Nie wypowiadam się. Ale nie wiem skąd Ty masz takie informacje. W tym kraju każdy politykm informuje że uczciwie zapracował na cośtam. Mniejsza o to...

Cóż, śledzę na bieżąco poczynania tego człowieka od paru lat, i po prostu wiem kim jest.
Hutnuk napisał/a:
Oni w programie planują wszystko uwolnić, wszystkie cła podatki znieść, wszystko zprywatyzować (przy każdej z tych rzeczy jest parę wyjątków no ale prawie wszystko). I to w dodatku jaknajszybciej. Myślę że gospodarka by po takiej akcji padła zwyczajnie. W kraju rozwijającym się jak nasz. Może by to przeszło w jakiś potęgach gospodarczych... Ale u nas jest to w moim przekonaniu nierealne...

Już oni wiedzą co robią, znają się na tym doskonale, wiedzą jak to wyglądało w innych państwach, wyciągają należyte wnioski. Wiedzą też, że uzdrowienie państwa nie może być naraz, cały czas mówią, że byłby to proces, bo inaczej gospodarka jak sam piszesz by padła. Nie wyobrażaj sobie, że Korwin trzeciego dnia po dojściu do władzy by uroczyście oznajmił prywatyzację wszystkiego i odrzucenie wszystkiego złego. Wie, że jedne rzeczy trzeba od razu, inne później, ostrożnie, stopniowo. A samo wejście UPRu do sejmu może pomóc przepchnąć choć trochę tych ustaw, które zaczną popychać państwo w tą dobrą stronę.
Leoncoeur napisał/a:
może i kłamały, ja patrze bardziej pod wpływem wyników UPR w wyborach 2 lata temu i 6 lat temu.

Pamiętaj, że wtedy ludzie bali się oddać głos na UPR by go nie "zmarnować". Teraz nie ma tego aspektu. Pozatym popularność UPRu wzrosła.
Leoncoeur napisał/a:
Zreszta w aspekcie tego co mówiłem, niech im bozia da i 4% juz po rozliczeniu sie z reszta PRów, co to zmienia? :roll:
Nie, to nie będzie siła która będzie mogła byc języczkiem u wagi w przepychankach PiS i PO.

A nuż będzie sytuacja taka: Przewaga PiS, twarda opozycja PO/LiD/Giertychów, a UPR i PR siłą, która przeważa i pozwala przepchnąć dobre ustawy PiSu i opozycji, a nie przepuszczać złych. Kto wie.
Leoncoeur napisał/a:
a zmiany wolnorynkowe i odejście od socjalu, prywatyzacja wszelkich molochów - to przynosi korzysci, jednak po początkowych bólach.
Nie z tym narodem Grzebciu, może to gaszące ale tak jest.

UPR będzie miał możliwość przemycania coraz więcej wolnorynkowych i liberalnych ustaw popychając kraj coraz bardziej w stronę silnego zachodu. Przy rządach reszty startujących partii widzę kierunek w zupełnie inną stronę...
Leoncoeur napisał/a:
eee...? :|
nie kumam czemu... a niech sobie i wchodzi

Sam zakwestionował ideę rośnięcia w siłę poprzez wchodzenie do sejmu :|
Leoncoeur napisał/a:
Jednak w jaki sposób...

Korwin zapytany listownie o to, czy nie lepiej honorowo przegrać zamiast wchodzić w koalicję z LPRem odpowiedział, że dość się już honorowo naprzegrywał...
Leoncoeur napisał/a:
UPR z LPR doba koalicją? :rotfl:
jak to ktos napisal, ciekawe jak sobie poradzi lider programu 'zero tolerancji' z kims kto chce zalegalizować trawkę.
Przeciez te dwie partie to maja ze dwa razy wiecej nieporozumien, niz zgód na swej drodze.

Leonku, chyba czegoś zupełnie nie zrozumiałeś.
Oni się łączą na czas kampanii w celu pewnego wejścia i zdobycia większej ilości głosów. Prowadzą kampanie w odzielnych rewirach, mają więcej ludzi do kampanii, UPR ma duże miasta, LPR małe miasteczka...
Chyba nie sądzisz, że w sejmie będą ze sobą współpracować?
Jedyne co ich łączy to konserwatyzm i antyunijność. Może jeszcze jakieś duperelki.
Leoncoeur napisał/a:
Tusk nie gra vabank sprzedajac ideały by się do sejmu dostac, jezeli zas tak, to nie tak widocznie jak mikke

UPR nie sprzedaje swych ideałów bynajmniej. Po prostu wiedzą jak odpowiednio zagrać, patrz wyżej.
Leoncoeur napisał/a:
1. Umozliwienie poszczególnym władzom lokalnym tworzenia własnych struktur policyjnych

Nie znalazłem żadnego podobnego punktu w programie, mógłbyś podać odpowiedni namiar?!

Leon, co tak właściwie cytujesz? Zarzucę Ci programem UPRu, jest tutaj: http://www.upr.org.pl/mai...katid=79&aid=91 .
Będzie łatwiej o tym rozmawiać, jak będziemy korzystali z jednego, tego oficjalnego, źródła.

@Podatki
W bogatych krajach jest właśnie to, o czym mówi Korwin i jakoś biedy nie mają.
Tylko u nas jest ta sytuacja, że wódka produkowana w Polsce jest we Włoszech tańsza niż u nas :|
Leoncoeur napisał/a:
zlikwidujemy cła i tym podobne, obnizmy podatki, sprywatyzujmy wszystko co sie da

I stańmy się USA, Australią czy inną Nową Zelandią! :)
Biurokracji praktycznie nie będzie, rozkwitnie wolny rynek, ludzie nie będą musieli płacić ogromnych haraczy dla państwo za każdą dziedzinę ich życia.
Nie widzę kataklizmu nigdzie.
Leoncoeur napisał/a:
Spółki nie będą mogły tworzyć w Polsce holdingów.

Nie jest nigdzie napisane, że nie mogą.
Jeśli chodzi o spółki i akcje, to wszystko ma działać zgodnie z Kodeksem Handlowym.
Leoncoeur napisał/a:
4. Partia jest przeciwna istnieniu przywilejów dla niektórych grup społecznych (np. górników, rolników, przedstawicieli mniejszości narod
Powodzenia życzę.
Samo w sobie - true, jednak nierealne w ciągu kolejnych ~20 lat.

I oni o tym doskonale wiedzą, aczkolwiek, gdyby udałoby im się mieć absolutną władzę, to ten termin byłby zapewne bez przeszkód o wiele krótszy.
Horus napisał/a:
Prywatyzacja szkolnictwa, służby zdrowia? I jak ja mogę brać ich na poważnie?

:shock:
No tak, socjalizm musi być.
Nie ma innej możliwości. Nie ma innej drogi.
Horus napisał/a:
Wyobrażacie sobie możliwe poparcie nauczycieli i całej kadry szpitalnej, która z dnia na na dzień musi starać się o pracę w prywatnym zakładzie?

Tak i nie.
Leczenie i nauka byłaby o wiele tańsza niż jest teraz.
Pozatym dobrzy lekarze i dobrzy nauczyciele by mieli o wiele wyższe pensje - bo by byli dobrzy i cenieni.
Głupie pielęgniarki i głupie baby-nauczycieli by próbowały protestować, bo chciały by mieć socjalną kasę za nierobienie niczego.
Horus napisał/a:
Nie tutaj, nie w Polsce. Tu skrajny liberalizm jest nierealny.

Jak mnie wkurza takie beznadziejnie głupie podejście. Nie tutaj, bo to w Polsce nierealne. Żal. :| W czym jesteśmy gorsi, że w Australii ludziska sobie żyją jak Królowie, a u nas zawsze musi być nędzny socjalik i bieda? :(
Yarpen napisał/a:
Chodźcie, chłopaki - sprawdźmy czy to wyjdzie."

Wszystko co głosi UPR to sprawdzone mechanizmy rynkowe i mechanizmy zarządzania państwem. Nie bój się, to bynajmniej nic nowego nie jest.
Yarpen napisał/a:
Wiecie, jeśli chodzi o politykę - to cieszę sie, że w sondażach PSL wraca do siebie. Poza tym, kibicuje LiD'owi

No to popierasz partie dokładnie przeciwne programowi od UPR. Nie dziwię się, że liberalność (wolny rynek)
Orzecho napisał/a:
A PO się brata z LiDem hm?
jest czymś nieprzyzwoitym, niebezpiecznym i niewłaściwym..
Tak. Jak spojrzeć wstecz, historia SLD i większości członków PO się mocno wiążę... Wielu z nich to naiwni liberałowie, wielu przyjaciele dawnych elit...
Orzecho napisał/a:
Z tego co wiem to pikniki z udziałem grilla w kształcie sfastyki odbywały się regularnie.

Jakaś imprezownia z jakiejś wsi regularnie sobie nazistowała, a Ty regularnie byłeś informowany przez różne brukowce o tym jak nazistowski jest LPR.
Pozatym myślałem kiedyś, że żyjemy w wolnym kraju z wolnością słowa, a tu no proszę, nie można stwierdzić, że Hitler był spoko :|
Orzecho napisał/a:
No jeśli UPR chce zachować składkę i dodatkowo wymagać pieniędzy od ludzi to rzeczywiście smutne. Ale ja to widzę inaczej.

UPR nie chce zachować żadnej składki, i nie chce wymagać żadnych pieniędzy.
Orzecho napisał/a:
Realny. Tylko potrzeba albo czasu albo kogoś tak charyzmatycznego i przy tym tak wyrachowanego, że umiałby przekonać ludzi do zmian a potem te zmiany wprowadzić. I to nie jest Korwin.

Ale Korwin wcale nie jest prezesem UPRu! :)
UPR ma teraz pełno młodych, wykształconych ludzi, prezesem jest p. Popiela.
Wyraźnie gada, ma ładną aparycję.
Jąkanie się Korwina to jego tragedia życiowa, wiem, ale on teraz będzie tylko duchowym guru UPR no i posłem. On nie będzie od pokazywania się ludziom, choć media przez długi czas będą jak już to go pokazywać, by ludzi do UPRu pozniechęcać...

Coincidence 

Wysłany: 2007-09-15, 21:54   

Grzebul napisał/a:
Pozatym myślałem kiedyś, że żyjemy w wolnym kraju z wolnością słowa, a tu no proszę, nie można stwierdzić, że Hitler był spoko

Żyjemy w kraju wolności słowa i ustawowym zakazie propagowania nazizmu. To się nie wyklucza, wbrew pozorom.

@Grzebul

Śledząc Twoją zaciekłą obronę UPR i JKM mam wrażenie, że czytam wypowiedź mochera ( :P ), tylko z drugiego końca ideologicznej skali. Ta sama zaciekłość, spiski i entuzjazm.

Miś, skrajny liberalizm jest równie zły jak skrajny socjalizm. Nikt nie powiedział, że gospodarka wolnorynkowa jest idealna na całego świata. Tak się składa, że już niedługo będziemy mieli solidny krach energetyczny, w chwili obecnej mamy załamanie się rynku transportowego (głównie lotnictwo), utratę dominacji USA, silne lobby Żydowskie (odbudowa świątyni w Jerozolimie jako warunek do odrodzenia się Zbawiciela w momencie, gdy Antychryst kroczy już po Ziemi), przebudzenie Dalekiego Wschodu i Afryki.
Ogólnie robi się nieciekawie.
A UPR proponuje rozwiązania sprawdzone 50 lat temu. Fajnie, ale czasy się zmieniają.
Obawiam się, że nie widzę w UPR partii dla mnie, która reprezentuje moje poglądy, podczas gdy, jak sam napisałeś, to partia konserwatywna i antyunijna. Mogą głosić liberalizm gospodarczy, ale w przypadku poglądów społecznych to taka sama ciemnota jak LPR, PR czy PiS. A to ostatnie, czego nam trzeba.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-15, 22:07   

Grzebul napisał/a:
Oczywiście, że spisek i układ

Grzebul napisał/a:
Choć wiem dobrze, że wogóle rozmawianie o tym jest oszołomstwem

No właśnie... :]
Grzebul napisał/a:
Czyli ideologiczne wybryki jednej partii to zło i masakra, a ciągłe przestępstwa innej to już temat przegadany i niewarty myślenia?

Obydwie rzeczy są karygodne. A dla Ciebie tylko jedna?
Grzebul napisał/a:
Zdaję sobie sprawę, że społeczeństwo idiocieje, ale wierzę w to, że przejawia przebłyski jakieś inteligencji. Eh, cholerna demokracja...

Złudzenie. :P
Grzebul napisał/a:
Hut, co ma Radio Maryja do kapitalizmu?

No to że Radio Maryja dociera wszędzie więc tam by należało pokazywać to co pisałeś :P
Grzebul napisał/a:
Hutnuk napisał/a:

UPR w roli Samoobrony?

Tzn?

No w sensie jeśli chodzi o blokowanie mównicy. Najpierw Samoobrona a Ty piszesz, że UPR tak powinno żeby cośtam...
Grzebul napisał/a:
Cóż, śledzę na bieżąco poczynania tego człowieka od paru lat, i po prostu wiem kim jest

Ale śledzisz to co robi czy to co mówi że robi? :>
Grzebul napisał/a:
Już oni wiedzą co robią

Skąd ten wniosek?
Grzebul napisał/a:
znają się na tym doskonale

Skąd ten wniosek?
Grzebul napisał/a:
wiedzą jak to wyglądało w innych państwach

W żadnym państwie podobnym do naszego nie było coś takiego wprowadzone.
Grzebul napisał/a:
wyciągają należyte wnioski.

Skąd ten wniosek?
Grzebul napisał/a:
Nie wyobrażaj sobie, że Korwin trzeciego dnia po dojściu do władzy by uroczyście oznajmił prywatyzację wszystkiego i odrzucenie wszystkiego złego.

Wg ich programu to jednak ma być bezzwłocznie.
Grzebul napisał/a:
Pozatym popularność UPRu wzrosła.

Skąd wiesz? Przecież sondaże kłamią. :lol:
Grzebul napisał/a:
A nuż będzie sytuacja taka: Przewaga PiS, twarda opozycja PO/LiD/Giertychów, a UPR i PR siłą, która przeważa i pozwala przepchnąć dobre ustawy PiSu i opozycji, a nie przepuszczać złych. Kto wie.

Wszystko jest możliwe. Może nawet Święty Mikołaj istnieje!
Grzebul napisał/a:

Leoncoeur napisał/a:
UPR z LPR doba koalicją?

Grzebul napisał/a:
Leonku, chyba czegoś zupełnie nie zrozumiałeś.

Grzebul sam wyskoczyłeś z tą dobrą koalicją... :P
Grzebul napisał/a:
W bogatych krajach jest właśnie to, o czym mówi Korwin i jakoś biedy nie mają.

Tak tylko to są bogate kraje - jak my będziemy bogaci to też sobie to wprowadźmy... :|
Grzebul napisał/a:
I stańmy się USA, Australią czy inną Nową Zelandią!
Biurokracji praktycznie nie będzie, rozkwitnie wolny rynek, ludzie nie będą musieli płacić ogromnych haraczy dla państwo za każdą dziedzinę ich życia.

Powtórzę: jak my będziemy bogaci to też sobie to wprowadźmy. Wzorując się z resztą na USA i NZ :)
Grzebul napisał/a:
I oni o tym doskonale wiedzą, aczkolwiek, gdyby udałoby im się mieć absolutną władzę, to ten termin byłby zapewne bez przeszkód o wiele krótszy.

Jakim sposobem krótszy? :>
Grzebul napisał/a:

Cieszę się że przyznałeś rację :P A tak na serio to nie można wszystkiego "na hurra!" robić...
Grzebul napisał/a:
Pozatym myślałem kiedyś, że żyjemy w wolnym kraju z wolnością słowa, a tu no proszę, nie można stwierdzić, że Hitler był spoko

Grzebul co Ty pieprzysz? Nie uczyłeś się historii Polski czy co... Przepraszam ale nie mogę czytać takich farmazonów w stylu "nie można stwierdzić, że Hitler był spoko"
Grzebul napisał/a:
ma ładną aparycję

Łysieje :P

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-15, 22:33   

Cytat:
UPR nie sprzedaje swych ideałów bynajmniej. Po prostu wiedzą jak odpowiednio zagrać, patrz wyżej.

Ta, PiS też wie jak zagrać. I mamić ludzi. I to niestety działa. Może to dziwne, ale mi jakoś bardziej podoba się czystośći uczciwość i przy tym pozostanę.

Cytat:

Hm, tak, w takiej samej sytuacji będzie np. PSL. W podobnej LiD. Taką samą rolę będzie mogło pełnić PO. Według twojego rozumowania wystarczy, że jedna z parti poprze pomysł i on przejdzie. Nie wiem czy to dobrze ;] Poza tym nawet jeśli PiS wygra wybory to nie będzie miał dużej przewagi nad innymi partiami i nawet z UPR mogą nie uzyskąć większości.

Cytat:
I stańmy się USA, Australią czy inną Nową Zelandią!

True , ja też :D Sporny pozostaje jednak sposób wprowadzenia zmian ;]

Cytat:
Korwin zapytany listownie o to, czy nie lepiej honorowo przegrać zamiast wchodzić w koalicję z LPRem odpowiedział, że dość się już honorowo naprzegrywał...

Bez sensu. Bo jeśli 10 razy zachował honor i 11 raz go stracił to i tak wychodzi z tego bez honoru, true?

Cytat:

Akurat w kontekście tego co powiedział Horus śmiałbym się nie zgodzić. Dla mnie całkiem realne, chociaż nie dzisiaj.

Cytat:
UPR nie chce zachować żadnej składki, i nie chce wymagać żadnych pieniędzy.

Bezpłatna prywatna służba zdrowia bez podatku? Cóż, jestem ciekawy [serio jestem ciekawy].

Cytat:
Jak mnie wkurza takie beznadziejnie głupie podejście. Nie tutaj, bo to w Polsce nierealne. Żal.

True.

Cytat:
Jakaś imprezownia z jakiejś wsi regularnie sobie nazistowała, a Ty regularnie byłeś informowany przez różne brukowce o tym jak nazistowski jest LPR.

Ale brali w niej udział działacze LPR. I gdyby to był jeden przypadek to spoko, przecież kilku ludzi może się zdarzyć. Ale ich nie ukarano. A takie incydenty zdarzały się wcześniej i później.

Cytat:
A UPR proponuje rozwiązania sprawdzone 50 lat temu. Fajnie, ale czasy się zmieniają.

Elementarne zasady działania gospodarki tak szybko się nie zmieniają.

Ogólnie rzecz biorąc skrajny liberalizm jest jak najbardziej kozi dla mnie, a konserwatyzm wręcz przeciwnie. Dlatego mam tak mieszane uczucia ;)

[ Dodano: 15.09.2007 21.41.14 ]
Cytat:
Tak tylko to są bogate kraje - jak my będziemy bogaci to też sobie to wprowadźmy...

A nie prawda! Dla mnie właśnie liberalizm pozwala się odrodzić, a tak bogate kraje jak Niemcy czy Dania mogą sobie pozwolić na socjalizm i się przez to nie zrujnować.

Cytat:
Jakim sposobem krótszy?

Bardziej radykalny, bez sensu moim zdaniem, bo tu trzeba delikatnie ;)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-16, 07:35   

Orzecho napisał/a:
A nie prawda! Dla mnie właśnie liberalizm pozwala się odrodzić

Na czymś opierasz to swoje przypuszczenie? :>
Orzecho napisał/a:
Bardziej radykalny, bez sensu moim zdaniem, bo tu trzeba delikatnie

Miałem na myśli że jakim sposobem krótrzy bez zrównania z ziemią przez górników Warszawy :D

Odpowiedz do tematu