Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Unia Polityki Realnej
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-16, 10:51   

Cytat:
Na czymś opierasz to swoje przypuszczenie?

Wiesz, ekonomistą nie jestem, ale opieram na swoich przemyśleniach. No i ewent. rozmowach z innymi osobami, które myślą podobnie. Ja to widzę tak: czemu socjalizm u nas działa kulawo? Bo kraj jest powiedzmy biedny, jest dużo bezrobotnych, dużo emerytów, dużo ludzi na których trzeba płacić, a mało tych którzy płacą. Oczywiście sytuacja gospodarcza na świecie jest taka, że za jakiś czas [liczyłbym raczej w dziesiątkach lat] byśmy się z tego wyrwali, ale po co czekać? A czemu liberalizm powinien się sprawdzić? Mniejsze podatki -> mniejsze koszty pracy, ludzie mają więcej pieniędzy, więcej kupują, przez to inni więcej zarabiają i więcej kupują, a gospodarka leci do przodu, prywatyzacje poprawiają stan np. służby zdrowia, a jednocześnie odciążają rząd. W najgorszej sytuacji są oczywiście ludzie, którzy specjalnych perspektyw jeśli chodzi o pracę nie mają - np. emeryci, no ale co poradzić ;] Pewnie nie napisałem wszystkiego co powinienem, ale trochę trudno mi to zebrać do kupy. Poza tym wszyscy to pewnie wiedzą, bo w gruncie rzeczy powinien wiedzieć każdy kto zastanowił się nad tym choć minutę.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-16, 11:09   

Cytat:
E tam... Przy po przedniej kadencji były przekręty lewicy na topie...

Hut, nie rozumiem o czym ty mówisz. Poza Polem, który faktycznie był skurw... to mimo wszystko żadnemu gostkowi z SLD niczego nie udowodnili. Więc "mniej mięsa - więcej faktów".

Cytat:
Bezpłatna prywatna służba zdrowia bez podatku? Cóż, jestem ciekawy [serio jestem ciekawy].

Tu chodzi o usunięcie publicznej służby zdrowia. Nie płacisz składek publicznej = masz pieniądze na prywatną. Nie wtrącam się do tej kwestii, bo się nie znam ale nie wiem czy to by wypaliło. Zresztą, właśnie z Grzebciem o tym gadam.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-16, 11:34   

Yarpen napisał/a:
Hut, nie rozumiem o czym ty mówisz. Poza Polem, który faktycznie był skurw... to mimo wszystko żadnemu gostkowi z SLD niczego nie udowodnili. Więc "mniej mięsa - więcej faktów".

Co mnie obchodzi czy udowodniono czy nie. Ja napisałem tylko że afery z ich udziałem były modne w mediach. Nic nikomu nie zarzucam.

Orzecho napisał/a:
Mniejsze podatki -> mniejsze koszty pracy, ludzie mają więcej pieniędzy, więcej kupują, przez to inni więcej zarabiają i więcej kupują, a gospodarka leci do przodu, prywatyzacje poprawiają stan np. służby zdrowia, a jednocześnie odciążają rząd.

Z duża jest una ta strefa starych/wymagających opieki ludzi w stosunku do strefy ludzi aktywnych zawodowo... Do tego dokłada się przewartościowanie pieniądza... Będzie druga Argentyna jak to zrobią imho...

Orzecho napisał/a:
W najgorszej sytuacji są oczywiście ludzie, którzy specjalnych perspektyw jeśli chodzi o pracę nie mają - np. emeryci, no ale co poradzić ;]

To co? Spiszmy ich na straty niech umierają z głodu? Na pewno byłoby to jakieś wyjście ale jak dla mnie niezbyt przyjemne...

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-16, 11:55   

Cytat:
Co mnie obchodzi czy udowodniono czy nie. Ja napisałem tylko że afery z ich udziałem były modne w mediach. Nic nikomu nie zarzucam.

Wiesz, na pewnej libacji u nas powstała kiedyś taka teoria, że po prostu byli AWS'owcy się zmówili by wreszcie zrzucić SLD z siodła no i sięgnąć po władzę... wiem, teoria bardzo-spiskowa. Ale w dzisiejszym świecie układów, kodów Leo etc. to może napisałbym książkę, wplątał w to wszystko Marsjanów i zarobił miliony. :lol:

Problem Hut właśnie z tym, że przez te przypuszczenia właśnie wierzysz w to. Świadomie czy nie całkiem - w takim przypadkom Marsjanom atak się udał jak skur*****. :->

Cytat:
To co? Spiszmy ich na straty niech umierają z głodu? Na pewno byłoby to jakieś wyjście ale jak dla mnie niezbyt przyjemne...

Tu z Hutem się zgadzam. Mimo wszystko, bliżej mi do Szwecji niż do Australii. Wolałbym, żeby państwo było dobrym ojczulkiem który wymaga, niż macochą każącą spier***** z chatki i samemu sobie szukać czegoś do żarcia (chociaż nie trzeba się wtedy dzielić z braćmi...). Wiem, niezbyt zrozumiałe to porównanie - wina ogólnej tępoty i choroby zatok.

Żeby nie obrazić Grzebcia, który wierzy w to co mówi - wszem i wobec ogłaszam: nie jestem mondry. Może po prostu nie jestem postępowy. Nie będe wytykał paluchem kto ma rację a kto nie. I tak nie mam prawa głosu. :hahaha:

Co do wyborów, dobry komentarz Sorrowa na GG:
Cytat:
Wybory na, których się głosuje przeciwko komuś a nie za kimś...

Niestety...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-09-16, 14:21   

Grzebul napisał/a:
Horus napisał/a:
Prywatyzacja szkolnictwa, służby zdrowia? I jak ja mogę brać ich na poważnie?

:shock:
No tak, socjalizm musi być.
Nie ma innej możliwości. Nie ma innej drogi.

Demagogia.

Cytat:
Horus napisał/a:
Wyobrażacie sobie możliwe poparcie nauczycieli i całej kadry szpitalnej, która z dnia na na dzień musi starać się o pracę w prywatnym zakładzie?

Tak i nie.
Leczenie i nauka byłaby o wiele tańsza niż jest teraz.
Pozatym dobrzy lekarze i dobrzy nauczyciele by mieli o wiele wyższe pensje - bo by byli dobrzy i cenieni.
Głupie pielęgniarki i głupie baby-nauczycieli by próbowały protestować, bo chciały by mieć socjalną kasę za nierobienie niczego.

Oczywiście, jeśli prywatyzacja przebiegłaby w sposób stopniowy, przy jednoczesnej ugodzie z kadrą, zapewnieniem im miejsc pracy po przeprowadzeniu uwłaszczenia i realnym wzroście płac. Tak, jak wszystko w tym i innym kraju, Grzeb, ten proces wymaga odpowiednich nakładów pieniężnych.

Cytat:
Horus napisał/a:
Nie tutaj, nie w Polsce. Tu skrajny liberalizm jest nierealny.

Jak mnie wkurza takie beznadziejnie głupie podejście. Nie tutaj, bo to w Polsce nierealne. Żal. :| W czym jesteśmy gorsi, że w Australii ludziska sobie żyją jak Królowie, a u nas zawsze musi być nędzny socjalik i bieda? :(

Australijczycy nie byli częścią bloku wschodniego i nie musieli odgrzebywać się z niszczącego socjalizmu. Beznadziejnie głupim podejściem jest bezwarunkowa wiara w to, że skrajny liberalizm wszystko naprawi, wszystko uleczy i zagoi rany, a dodatkowo zapcha usta biednym. Każdy, powtarzam, kurwa, każdy proces musi odbywać się w odpowiednim przedziale czasu. UPR wierzy, że otworzenie totalnie wolnego rynku w Polsce ściągnie do nas hordę inwestorów, którzy wyciągną nasz kraj z biedy. To pusta i jałowa wiara. Każdy inwestor wymaga dogodnych warunków do realizowania swojej inwestycji. A takie warunki imo zapewni jedynie polityka wspierania biznesu przez państwo. Wtedy będziemy mogli sobie pozwolić na skrajny liberalizm. O ile będzie potrzebny...

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-16, 20:22   

Cytat:

Lol, oczywiście, że nie. Tyle, że zyskają mniej.

Cytat:
Z duża jest una ta strefa starych/wymagających opieki ludzi w stosunku do strefy ludzi aktywnych zawodowo...

No właśnie jest za duża. I socjalizm w takim przypadku to chyba najgorsze możliwe wyjście. Ludziom żyje się słabo [zwłaszcza tym biednym], ciągle plują na to jak im się żyje i ciągle nie jest lepiej, gospodarka jest chamowana przez za duże podatki i złe prawo... To, że bogatsi muszą płacić na biednych i stają się przy tym biedniejsi to chyba nie jest dobre wyjście, huh? [żeby nie było tak jest zawsze, idealnie liberalne państwo to utopia, ale można różne rzeczy minimalizować bądź wręcz przeciwnie].

Cytat:
Oczywiście, jeśli prywatyzacja przebiegłaby w sposób stopniowy, przy jednoczesnej ugodzie z kadrą, zapewnieniem im miejsc pracy po przeprowadzeniu uwłaszczenia i realnym wzroście płac. Tak, jak wszystko w tym i innym kraju, Grzeb, ten proces wymaga odpowiednich nakładów pieniężnych.

Nie jestem powiedziane, że nie. Choć myślę, że i tak największą rolę odgrywa czas a nie pieniądze.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.
Ostatnio zmieniony przez Orzecho 2007-09-16, 21:02, w całości zmieniany 3 razy  

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-09-16, 20:34   

Ja na razie tylko śledzie wypowiedzi i zastanawiają mnie 2 rzeczy:
1. -> Dlaczego Horus cytuje swoje słowa i je "zjeżdża" :)
Świnia wytyka, a nie poprawi :>
2. -> Dlaczego Orzech cytuje 2x te same słowa i wpisuje pod nimi dwie inne opinie? :)

To tyle. I powiem Wam szczerze, że mam teraz niezły mętlik w głowie i tak naprawdę nie wiem na kogo będę głosował ... Będzie trzeba dokładnie przestudiować programy partii i wybrać mniejsze zło, bo IMO żadna partia nie zrobi nic dobrze - za 4 lata przyjdzie ktoś inny i rozpierdoli wszystko w mak coby zrobić inaczej ...

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-16, 20:39   

Kermit napisał/a:
wybrać mniejsze zło

To jest w tym wszystkim najgorsze... :( Najlepsze co możemy to "wybrać mniejsze zło" :(

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-16, 21:01   

Cytat:
1. -> Dlaczego Horus cytuje swoje słowa i je "zjeżdża"

Źle zacytował. Tzn. za mały obszar wziął w cytat ;]

Cytat:
2. -> Dlaczego Orzech cytuje 2x te same słowa i wpisuje pod nimi dwie inne opinie?

Bo mi się źle skopiowało.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-18, 21:01   

@Coincidence
Coin napisał/a:
Żyjemy w kraju wolności słowa i ustawowym zakazie propagowania nazizmu. To się nie wyklucza, wbrew pozorom.

Hehe, nie wyklucza zupełnie, taa.

Mamy wolność słowa, ale:
Nie możemy powiedzieć słowa na czarnego czy żyda, bo inaczej rasista czy antysemita i sądy.
Nie możemy powiedzieć słowa na geja, bo inaczej homofob...
Nie możemy podważyć oficjalnego twierdzenia o holokauście, bo inaczej więzienia i sądy.
Nie możemy propagować nazizmu ani innych 'kontrowersyjnych' ideologi.
Wogóle nie możemy mówić nic kontrowersyjnego :|
Wolność słowa pełnym dziobem :)

Tak BTW..
Kto propagował nazizm?
Grupa wszechpolaków na imprezce zamkniętej?
Czy może gazeta, która porobiła ukradkiem zdjęcia i wydrukowała na całą polskę?
IMO to Ci drudzy powinni mieć sądy wedle takiego prawa...

Coin napisał/a:
Śledząc Twoją zaciekłą obronę UPR i JKM mam wrażenie, że czytam wypowiedź mochera ( :P ), tylko z drugiego końca ideologicznej skali. Ta sama zaciekłość, spiski i entuzjazm.

Hmm może coś w tym jest.
Zaciekłość.. no mam. Entuzjazm ogromny. Z tymi spiskami to o tyle przesadzasz, że nie widzisz i się naśmiewasz.. Spiski są, poczynając od spisku Okrągłego Stołu, poprzez spiski komuszków, michników.. kończąc na najnowszej mafii pisowskiej :P (Do której mam jeszcze jako taką sympatię, ale ją powoli tracę.., ale to już inny temat)

Ogólnie to uważam, że jest czego bronić. I nie ruszają mnie argumenty typu "za bardzo liberalny".., to jest bez sens totalny..

Cytat:
skrajny liberalizm jest równie zły jak skrajny socjalizm. Nikt nie powiedział, że gospodarka wolnorynkowa jest idealna na całego świata.

Na pewno jest o wiele lepsza niż socjalizm. I na pewno nie jest równie zła :|
Nie mam pojęcia, gdzie gospodarka wolnorynkowa by się nie sprawdziła.. Może gdyby walnąć ją w takiej totalnie socjalnej Szwecji, ludzie byliby totalnie zdezorientowani.
Jednak w Polsce się powinna ładnie sprawdzić. Wszędzie się doskonale sprawdzała.

Cytat:
Tak się składa, że już niedługo będziemy mieli solidny krach energetyczny, w chwili obecnej mamy załamanie się rynku transportowego (głównie lotnictwo), utratę dominacji USA, silne lobby Żydowskie (odbudowa świątyni w Jerozolimie jako warunek do odrodzenia się Zbawiciela w momencie, gdy Antychryst kroczy już po Ziemi), przebudzenie Dalekiego Wschodu i Afryki.

Whoah!
Misiu, pogrzało Cię?
Przecież w 2012 będzie koniec świata ;)
Ale no ładny prorok z Ciebie :D
Cytat:

ale w przypadku poglądów społecznych to taka sama ciemnota jak LPR, PR czy PiS. A to ostatnie, czego nam trzeba.

Jak ktoś chce mieć tylko gay-friendly hotele, jak ktoś domaga się likwidacji wszystkiego co związane z Jezusem, jak ktoś pochwala morderstwa dokonywane na nienarodzonych dzieciach i starcach... to faktycznie ciemnota.. i to skrajna ciemnota..

@Hutnuk
Cytat:
Obydwie rzeczy są karygodne. A dla Ciebie tylko jedna?

Obracasz kota ogonem..
A dla mnie osobiście karygodne jest złodziejstwo państwowych pieniędzy.
Karygodne jest też potępianie kogoś za ideologię, jakakolwiek by była.. :| Jak dla mnie, Wszechpolacy mogą na swoich imprezkach (prywatnych, zaznaczam, prywatnych!) skandować Heil Hitlery, pozdrawiać się, nosić swastyki.. i nic mi do tego. Co najwyżej poprzez ich przynależność do partii, mogę się nimi zrazić, i na nich nie głosować, ale robić im problemy to gruba przesada :blee:
Równie dobrze, ktoś mógłby nas prześladować, za wiarę w Mroczną Kozę..
Co ciekawe nietolerowani LPRowcy mają także problemy z własną tolerancją do innych, co pokazuje kolega Wierzejski :) Ale mniejsza z tym.

Cytat:
No to że Radio Maryja dociera wszędzie więc tam by należało pokazywać to co pisałeś

Cytat:
Wszystko jest możliwe. Może nawet Święty Mikołaj istnieje!

Cytat:
Grzebul sam wyskoczyłeś z tą dobrą koalicją...

Cytat:
Łysieje :P

:help:
No comment..
Albo zresztą..
ad.3 -> dobra koalicja.. przeczytaj dokładnie te kwestie..

Cytat:
a Ty piszesz, że UPR tak powinno żeby cośtam...

Żebyś tak chociaż przeczytał to cośtam, to byś pytać nie musiał..

OK, a co do reszty.. (nie będę cytował, bo to za dużo roboty... )

- śledzę, to co robi
- śledzę, co mówią, co analizują, widzę, że mają rację, widzę, że wiedzą co robią (choć oczywiście czasem robią jakieś błędy, ale któż ich nie robi.. zresztą są naprawdę nieistotne i ulotne)
- znają się na tym, bo: patrz myślnik wyżej
- znowu wraca motyw żalu: to, że naszym państwem jest Polska, nie oznacza, że jesteśmy skazani na wieczne potępienie i nigdy się nie wyciągniemy z socjalnego bagienka..

Cytat:
Wg ich programu to jednak ma być bezzwłocznie.

Jedne rzeczy bezzwłocznie, inne trzeba stopniowo i o tym też piszą.
Cytat:
Skąd wiesz? Przecież sondaże kłamią.

Zwiększa się nakład gazety, przybywa coraz więcej ludzi na konwenty (czy jak je tam nazwać, spotkania), rośnie liczba sympatyków, rośnie liczba członków, pozatym pewien Grzebul ma 18stke za sobą i przybywa dodatkowy głos :)
Cytat:
Tak tylko to są bogate kraje - jak my będziemy bogaci to też sobie to wprowadźmy...

I jak chcesz do tego bogactwa doprowadzić jak nie po Korwinowsku? Nakładając kolejne podatki i zwiększając biurokrację?
Cytat:
Wzorując się z resztą na USA i NZ

Które są bogate dzięki wprowadzeniu zasad wolnego rynku...
Cytat:
Jakim sposobem krótszy?

W taki, że nikt by im nie robił problemów w dojściu do tych celów.
Cytat:
Nie uczyłeś się historii Polski czy co... Przepraszam ale nie mogę czytać takich farmazonów w stylu "nie można stwierdzić, że Hitler był spoko"

Czyżby państwo aż tak dobrze Cię wyedukowało, że nie przyjmujesz do wiadomości nawet opinii odmiennych od tych przez państwo narzuconych..?

@Orzecho
Cytat:
Poza tym nawet jeśli PiS wygra wybory to nie będzie miał dużej przewagi nad innymi partiami i nawet z UPR mogą nie uzyskąć większości.

Oczywiście, ja po prostu liczę na i pokazuję na przykład, sytuację, w której głos UPRu jest ważny. Bo może się też zdarzyć, że wszystko będzie się działo samo, niezależnie od tego, co UPR na ten temat myśli.
Cytat:
Bez sensu. Bo jeśli 10 razy zachował honor i 11 raz go stracił to i tak wychodzi z tego bez honoru, true?

Nie o to chodzi.
Chodzi o to, że bez sensu cały czas 'honorowo przegrywać', lepiej związać się do wyborczej koalicji z jak najbardziej pokrewnymi (w tym przypadku: konserwatywnymi) partiami by w końcu wejść i móc działać!
Bez sensem jest cały czas być poza grą..
Cytat:
Bezpłatna prywatna służba zdrowia bez podatku

Kto powiedział, że bezpłatna?!
Pewnie, że płatna.
Ale bez haraczów, które musi płacić każdy podatnik. Płaci się tylko wtedy, jak się potrzebuje tego leczenia. I będzie to wychodziło dużo taniej.
A dla biedaków z naprawdę poważnymi chorobami i tak zawsze się znajdą jakieś organizacje charytatywne, o to się nie martwcie...
Cytat:
liberalizm jest jak najbardziej kozi dla mnie, a konserwatyzm wręcz przeciwnie.

Jestem bardzo ciekaw, dlaczego nie podoba Ci się konserwatyzm :)
Cytat:
A nie prawda! Dla mnie właśnie liberalizm pozwala się odrodzić, a tak bogate kraje jak Niemcy czy Dania mogą sobie pozwolić na socjalizm i się przez to nie zrujnować.

Dokładnie! Aczkolwiek oni muszą pilnować, by wpaść w coraz hardkorowsze socjały, bo można wszystko zaprzepaścić..

A ogólnie to fajnie, że kumasz bazę :D Nawet ją ładniej odemnie wytłumaczyć potrafisz. Cóż poradzę, że mam bełkotliwy styl wypowiedzi.. nawet pisemnej ;)

@Yarpen
Cytat:
Poza Polem, który faktycznie był skurw... to mimo wszystko żadnemu gostkowi z SLD niczego nie udowodnili. Więc "mniej mięsa - więcej faktów".

Nie ma sprawy!
Ale może nie teraz, piszę tego posta kawał czasu i naprawdę nie mam już sił na googlowanie danych :)

@Hutnuk po raz drugi..
Cytat:

Nie umrą.. zgodnie z umową z państwem nie odbierze się im ich emerytur, więc będą mieli kasę na leczenie w tańszych i szybszych prywatnych szpitalach. Pozatym zawsze się znajdą organizacje charytatywne w cięzkich przypadkach...

@Yarpen
O kwestiach układu nie będę mówił w tym temacie, może w innym jak ktoś założy...
ImO to jak porywać się na wiatraki. Jak ktoś chce zaparcie nie wierzyć, to będzie, a potem powoływał się na kody Leo, marsjan i Yeti...
Cytat:
Wybory na, których się głosuje przeciwko komuś a nie za kimś...

Ja mam dokładnie odwrotnie.

@Horus
Cytat:
Tak, jak wszystko w tym i innym kraju, Grzeb, ten proces wymaga odpowiednich nakładów pieniężnych.

Kapitalizm jest po to by zrobić pieniądze :) I pieniądze są do niego niepotrzebne, wystarczy silna ręka i odrobina prostych zasad.
Cytat:
A takie warunki imo zapewni jedynie polityka wspierania biznesu przez państwo.

W Polskiej wersji to wygląda tak, że sprzedaje się wielkie inwestycje za namiastki kasy do państwa i ogromną kasę do kieszeni rządzących...
Cytat:
bo IMO żadna partia nie zrobi nic dobrze - za 4 lata przyjdzie ktoś inny i rozpierdoli wszystko w mak coby zrobić inaczej ...

Przydałby się prosty podział w polityce, coś na wzór USA.. republikanie vs demokraci.
W przypadku istnienia tylu totalnie różnych i niewspółpracujących ze sobą partii co w Polsce to faktycznie jest loteria, co będzie za lat 4. Jedyna nadzieja w tym, że te dobre partie, popchną kraj na chwilę do przodu, zanim przyjdą te partie złe ;)

Damn.
Znowu zapomniałem, co chciałem napisać. Chyba powinien pisać to na samym początku :D

Wrzucam jedno z nowszych przemówień Korwina http://pl.youtube.com/watch?v=PNqUacf1ELM . Wrzuciłbym więcej różnych ciekawych linków, ale nie będę was męczył ;)

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-18, 22:57   

Cytat:
W przypadku istnienia tylu totalnie różnych i niewspółpracujących ze sobą partii co w Polsce to faktycznie jest loteria, co będzie za lat 4.

Ale ciekawie jest.

Cytat:
Nie możemy powiedzieć słowa na czarnego czy żyda, bo inaczej rasista czy antysemita i sądy.
Nie możemy podważyć oficjalnego twierdzenia o holokauście, bo inaczej więzienia i sądy.

Tylko widzisz, w przeciwieństwie do np. satanizmu [racjonalnego], który pewne siły próbują zwalczać i zakazywać, nazizm czy rasizm wywołuje agresję a czasem otwarcie namawia do bicia i mordu ;) Homofobia? Jest raczej bez sensowna niż groźna i tak też jest traktowana [btw: jest mnóstwo ludzi, którzy deklarują, że geje są be]. Kontrowersyjne poglądy? Kto Ci broni ;) Ale jak ktoś mi mówi, że nie lubi czarnych bo są czarni to już wiesz jakie mam zdanie na temat ufałdowania jego mózgu ;]

Cytat:
Z tymi spiskami to o tyle przesadzasz, że nie widzisz i się naśmiewasz.. Spiski są, poczynając od spisku Okrągłego Stołu, poprzez spiski komuszków, michników.. kończąc na najnowszej mafii pisowskiej (Do której mam jeszcze jako taką sympatię, ale ją powoli tracę.., ale to już inny temat)

Tak, a istnienie układu jest tym bardziej prawdopodobne im mniej jest na to dowodów. A w zasadzie jedynym dowodem jest to, że dowody zostały zniszczone... heh takie teorie sPiSkowe ;]

Cytat:
Jestem bardzo ciekaw, dlaczego nie podoba Ci się konserwatyzm

Konserwatyzm ciężko by było zamknąć pod jedną zgrabną formułą [tzn. da się, tylko nie ma się to specjalnie do rzeczywistości], ja patrzę na konserwatystów, zarówno tych polskich jak i światowych, tycch fanatycznych i spokojnych i (prawie) zawsze wyjścia liberalne wydają mi sięracjonalniejsze, rozsądniejsze. A poglądy konserwatywne wręcz przeciwnie ;)

Cytat:
Pewnie, że płatna.

Spoko, wydawało mi się, że co innego wynikało z twojej wypowiedzi wcześniejszej -> już rozumiem.

Cytat:
Bez sensem jest cały czas być poza grą..

Jak patrzyłem na wcześniejsze kampanie UPRu to wyglądało to tak jak wcale nie chcieli wygrać :P Poza tym może to głupie, ale wolałbym zagłosować na UPR przy małych szansach na wejście do parlamentu, niż zagłosować na LPR+PR+UPR z większą szansą. Może nie racjonalne, a jednak ;]

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-09-18, 23:57   

@Grzeb

Cytat:
Cytat:
bo IMO żadna partia nie zrobi nic dobrze - za 4 lata przyjdzie ktoś inny i rozpierdoli wszystko w mak coby zrobić inaczej ...

To nie są moje słowa.
Btw, zastanawiam się, czy cytując jedno zdanie, odnosisz swoje własne właśnie do niego, czy też do całości wypowiedzi/akapitu? :>

Grzebul napisał/a:
Kapitalizm jest po to by zrobić pieniądze :) I pieniądze są do niego niepotrzebne, wystarczy silna ręka i odrobina prostych zasad.

Z gospodarką jest, jak z biznesem. Co rozsądniejszy wie, że by go rozkręcić, potrzeba pieniędzy. Wtedy pieniądze zarabiają jeszcze więcej pieniędzy itd... Silna ręka, sama, może się jedynie poklepać po dupie.

Cytat:
W Polskiej wersji to wygląda tak, że sprzedaje się wielkie inwestycje za namiastki kasy do państwa i ogromną kasę do kieszeni rządzących...

Wymień mi trzy zakłady sprywatyzowane w ten sposób. Bo bez poparcia, to puste słowa
(oczywiście wiem, że to często miało miejsce, ale ogromna większość 'żelaznych dyskutantów' jedynie powtarza utarte schematy, nie próbując ich zweryfikować).

Cytat:
Przydałby się prosty podział w polityce, coś na wzór USA.. republikanie vs demokraci.
W przypadku istnienia tylu totalnie różnych i niewspółpracujących ze sobą partii co w Polsce to faktycznie jest loteria, co będzie za lat 4. Jedyna nadzieja w tym, że te dobre partie, popchną kraj na chwilę do przodu, zanim przyjdą te partie złe ;)

Już Piłsudski dostrzegał i próbował zwalczyć problem wojen międzypartyjnych. Niestety, to najgorszy rak, który toczy ten kraj. Dlaczego najgorszy? Jest uciążliwy w leczeniu.
Po za tym w polityce nie ma dobrych i złych partii.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-19, 06:20   

He he dawno się tak nie ubawiłem jak przy Twoim poście...

Grzebul napisał/a:
Mamy wolność słowa, ale:
Wogóle nie możemy mówić nic kontrowersyjnego
Wolność słowa pełnym dziobem

:help: To by dopiero była wolność... Jeszcze by było miło gdyby wprowadzono prawo do morderstw i gwałtów - przecież to ogranicza wolność...
Grzebul napisał/a:

:help: Masz rację. Prasa powinna milczeć o takich ekscesach. Siedzieć cichutko i udawać że nic się nie stało...
Grzebul napisał/a:
- śledzę, to co robi

Łazisz za nim? :lol:
Grzebul napisał/a:
Jak ktoś chce mieć tylko gay-friendly hotele

Osobiście bym wolał everybody-friendly a nie wyłącznie hetero-friendly :)
Grzebul napisał/a:
jak ktoś domaga się likwidacji wszystkiego co związane z Jezusem

Hę? Ale gdzie? W każdym kościele ma prawo wg mnie wisieć dowolna liczba świętych obrazków i różnych innych świętych części ciała różnych świętych :) Nie przeszkadza mi to... Natomiast wolałbym żeby moje dzieci które kiedyś będę miał w podstawówce nie chodziły na religię - nie od tego jest szkoła żeby klapać różańce... Nie chciałbym też żeby za pieniądze ZUSu stawiano jakieś Świątynie Opatrzności i inny szit... Tak do końca to nie wiem co masz na myśli pisząc o tej likwidacji rzczy związanych z Jezusem. Byś rozwinął może.
Grzebul napisał/a:
Spiski są, poczynając od spisku Okrągłego Stołu, poprzez spiski komuszków, michników.. kończąc na najnowszej mafii pisowskiej

True. Spiski są wszędzie. Tylko UPR (razem ze swoimi kumplami z LPR i PR) są czyści jak łza... :lol:

Grzebul napisał/a:
widzę, że mają rację, widzę, że wiedzą co robią

To prawda. Widać to wyraźnie... W ich oczach. :lol:

Grzebul napisał/a:
W taki, że nikt by im nie robił problemów w dojściu do tych celów.

Górnicy też nie? :lol:

Grzebul napisał/a:
zgodnie z umową z państwem nie odbierze się im ich emerytur,

Ale nie będzie podatków? (Tylko się upewniam). I dodruku pieniędzy? (też się upewniam) Jeśli tak to jestem jak najbardziej ZA. :lol:

Grzebul napisał/a:
Czyżby państwo aż tak dobrze Cię wyedukowało, że nie przyjmujesz do wiadomości nawet opinii odmiennych od tych przez państwo narzuconych..?

Czyli II Wojna Światowa to kłamstwo układu? Bo już się gubię... :lol:

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-19, 20:06   

Cytat:
Z gospodarką jest, jak z biznesem. Co rozsądniejszy wie, że by go rozkręcić, potrzeba pieniędzy. Wtedy pieniądze zarabiają jeszcze więcej pieniędzy itd...

True, z tym, że pieniądze są. Rozchodzi się o to kto i jak nimi dysponuje ;]

Cytat:
Jest uciążliwy w leczeniu.

Ale nie nieuleczalny. Wystarczy popatrzeć na wiek polskiej i amerykańskiej demokracji.

Cytat:

Z tego co pamiętam to dokumentację zrobił jeden z biorących udział ;] a potem oddał to mediom.

Coincidence 

Wysłany: 2007-09-19, 20:44   

Grzebul napisał/a:

Możemy.

Grzebul napisał/a:

Możemy. A wiesz czemu? Bo te ograniczenia nie tkwią w osnowie świata czy w zasadach stworzonych przez Boga, ale w ludzkich umysłach. Skoro uważasz, że mówiąc na pedała pedał, obrażasz go, to tak jest dla ciebie i tylko ciebie. Sam nadajesz negatywne znaczenia temu słowu. Jeśli będziesz tak uważał, to staniesz się częścią tego samonapędzającego się koła.

Grzebul napisał/a:
Wolność słowa pełnym dziobem

Wolność słowa nie do końca oznacza, że możesz krzyczeć co ci się podoba i liczyć, że znajdziesz w tym uznanie i zrozumienie. IMO to raczej wolność myślenia, posiadania własnej opinii i umysłu, który jest w stanie samodzielnie oceniać rzeczywistość.

Grzebul napisał/a:
Nie mam pojęcia, gdzie gospodarka wolnorynkowa by się nie sprawdziła..

Ponieważ w teorii każdy system jest idealny. Socjalizm też był, ba, nawet przerastał Twój liberalizm w założeniach; jeśli przypatrzysz się historii połowy dwudziestego wieku zobaczysz, że gros ludzi "zachodu", żyjących w quasiliberalnych państwach, spoglądało na kraje socjalistyczne z nadzieją na coś dobrego, lepszego, budzącego nadzieję. Dostrzegasz analogię?

Grzebul napisał/a:
Ale no ładny prorok z Ciebie

Nie ja. Prof. Zbigniew Brzeziński.

Grzebul napisał/a:
to faktycznie ciemnota.. i to skrajna ciemnota..

:| Polecam lekturę encykliki Jana Pawła IV.

Obawiam się, misiu, że powoli kończą się czasy zaściankowego myślenia. Polityka dominującej obecnie religii (a nie tylko ona, by nie było niedomówień) doprowadza nasz gatunek na skraj ruiny. Czujesz się bardziej katolikiem czy człowiekiem?

Karry 
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-26, 21:27   

czy może mi ktoś szybko streścić o co chodzi w tej dyskusji? :P

Gorące laski gratis!- hard porno!!

Coincidence 

Wysłany: 2007-09-26, 21:58   

@Karry

Wymieniamy się poglądami na temat Unii Polityki Realnej :P

Karry 
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-09-27, 19:05   

To widzę :P ale jakie jest wiodące stanowisko :P

UPR - mówię stanowcze nie. Począwszy od zbyt prawicowo-konserwatywnych poglądów społecznych na libertariańskich zasadach gospodarczych skończywszy (jestem całym sercem, duszą i ciałem liberałem, ale podatek pogłowny - za całym szacunkiem nie ma z liberalizmem nic wspólnego :P )

Powyżej - to główny zarzut ideologiczny, ale problemów jest więcej. Program UPR jest baardzo niespójny. Albo odwołujemy się do relatywnej z natury wolności albo do obiektywnych wartości. Ahhh.... był u nas w szkole pan Michalkiewicz w zeszłym roku (publicysta 1.PR Radia Maryja oraz autor programu UPR) gadał takie głupoty, że głowa mała :D

btw. korzystając z okazji, polecam niektórym lektury doszkalające, np Konstytucję Wolności (A.F. von Hayek) albo Wolny Wybór (M. Friedman).

Gorące laski gratis!- hard porno!!

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2007-09-28, 20:47   

taa, maturka z wosu.
UPR ? Myślę że jakimś cudem może wejść, a to dlatego, że teraz czas na Mikkego, kolejnego z polskich przedstawicieli pseudopolityzmu (nowa epoka literacko-filozoficzna). Starszego stażem. Kontrowersyjnego bardzo mocno, ale nie przygłupa. Choć z lprem się nie popisał.
Ogólnie to już nimi rzygam.
Rzygam też tymi, którzy ze wszystkich stron powtarzają 'jest do dupy, więc się BUNTUJę [r.t.f.l.] i nie bedę głosował/ła'. Ostatnio usłyszałem ciekawostkę, że w badaniach ludzie którzy nie poszli na wybory nie przyznają się do tego. Lenistwo, poczucie bezsilności, braku wpływu na rzeczywistość? Na pewno niedoinformowanie i , co by tu ukrywać, debilizm. No ale za zmuszanie do czegoś w demokracji powinno sie siedzieć, więc cicho sza.
Inna sprawa, że "demokracja nie jest najlepszym systemem. ale to najlepszy system, jaki mamy (/stworzyliśmy)".
Ujmując to inaczej, wg Terrego Prachetta, nie jest to sprawiedliwe, gdy wszyscy- nawet kapral nobbs- mają po jednym równym głosie :]

Hutnuk 

Wysłany: 2007-10-10, 07:51   

http://wiadomosci.onet.pl...20885,news.html

Takimi akcjami to sobie głosów na pewno przysporzą...

onet napisał/a:
"Dziennik": Kandydat na posła Janusz Korwin-Mikke podczas prawyborów we Wrześni miał szydzić z niepełnosprawnych dzieci. Jak się wyraził, "w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych". Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce: nie puściłbym swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.
Słow polityka UPR słuchała działaczka Partii Kobiet, która stała obok niepełnosprawnej córki, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Oburzona kobieta powiedziała, by Korwin-Mikke popatrzył jej córce w twarz i powtórzył swe słowa. – I on to zrobił. Podszedł do tej biednej dziewczynki i powiedział jej w twarz, że nie puściłby swego dziecka do jednej klasy z dzieckiem niepełnosprawnym – relacjonuje jeden ze świadków wydarzenia Łukasz Naczas, polityk SLD.

- Powiedziałam mu, że to on jest chory, bo zionie nienawiści - mówi matka dziewczynki. A on na to: to pani jest chora, bo jest pani zarażona śmiercią – opowiada matka dziewczynki. Po kilku minutach Korwin-Mikke miał zapytać dziewczynkę: A ty ćwiczysz na lekcjach wychowania fizycznego? Przecież ty nie jesteś w stanie ćwiczyć na WF. Ona odpowiedziała, że ćwiczy. Korwin zapytał: Ale jak? Na wózku?

[ Dodano: 10.10.2007 07.56.12 ]
tu trochę więcej: http://www.dziennik.pl/De...ArticleId=63494 Giertych też chyba lekko się zdziwił...

Odpowiedz do tematu