Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Last FM
Autor Wiadomość
Coincidence 

Wysłany: 2007-09-17, 10:05   

Jestem już członkiem.

I tu powinien pojawić się napis: wiemy

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-17, 11:00   

Wiemy. :]

PS. Jak wrócę do domu postaram się trochę ulepszyć logo grupy - ramki itd. Na razie takie robocze jest :)

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-17, 13:19   

Thievery Corporation już mnie buja. :-) Dobre panie Hutnuku i panie Philoosie. Można dawać swoje propozycje?

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-17, 13:36   

Yarpen napisał/a:
Thievery Corporation już mnie buja

Jeżeli Ci się spodobało to zapodaj sobie od razu też:
Tricky
Massive Attack

Yarpen napisał/a:
Można dawać swoje propozycje?

Można :]

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-17, 13:51   

Z takich disco-electro klimatów: Daft Punk, Modjo, Jamiroquai. :->
GraGitara: Dave Mathews Band, John Buttler Trio, Amon Amarth...
Z pogranicza... rapu :lol: : "Zdrada 06'" Mesa , "Sznurowadła" Fisza Emade.
Nawet dla ludzi by mogło być nie najgorsze. :]

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-17, 16:49   

Yarpen napisał/a:
Daft Punk, Modjo, Jamiroquai

Znam znam :] Lubię w miarę pierwsze i ostatnie. Środkowe mniej mi przypadło do gustu.
Yarpen napisał/a:
Dave Mathews Band, John Buttler Trio, Amon Amarth

Pierwszego znam nazwę, reszty wcale :P ale poznam :)
Yarpen napisał/a:
"Zdrada 06'" Mesa , "Sznurowadła" Fisza Emade

:?

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-17, 17:09   

Wiedziałem! (Nie, nie chcę rozpoczynać drugiej krucjaty przeciwko skejtom-brudasom. Sam się takowym nie poczuwam.. skejtem ;P ). Ale widzisz Hutnuczku, mógłbyś to nawet sprawdzić. Uwierz mi, niektóre rzeczy naprawdę nie śmierdzą :]

John Buttler Trio jest troszku podobne do DMB, równie fajne. :-> No a Amon Amarth, viking metal pierwszej klasy. :mrgreen:

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-17, 17:46   

Yarpen napisał/a:
Wiedziałem!

Nie no ta emotka znaczyła że "nie znam" a nie to że "nie sprawdzę"

Co do takich klimatów trochę hip-hopowych to są tylko chyba trzy rzeczy które mi przypadły do gustu:
US3 - ale to jest bardziej acid jazz. W każdym razie gorąco polecam :)
Gnarls Barkley - tak jakoś mi podchodzi...
Kaliber44 - ale tylko jedna piosenka (Film)

Generalnie Hutnuk lubi eksperymentować i zwykle wypróbowuje wszystko :]

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-17, 18:18   

O, miłe zaskoczenie. Grunt to otwarta głowa. :]
Hm, no to właśnie powiedziałbym ci, że nawet w polskim rapie (a dokładniej na jego obrzeżach - czyli nie banda nakoksowanych drechów sepleni do mikrofonu) znajdują się rzeczy IMO godne uwagi dla każdego. Poszukaj sobie na YouTube tych dwóch tracków (mają teledyski). Hm. Jeden jest cholernie melancholijny, że aż pod emo by podchodził. :] Ale w sumie to każdy facet przynajmniej raz w życiu tak się czuje. (O Sznurowadłach mówię..) no a Zdrada to hm... po prostu, możnaby to nazwać dojrzałym rapem? Połączonym z jazzem, hedonistyczną nie-nadętą tematyką daje naprawdę przyjemny efekt. Co będe gadał po próżnicy - sam obacz.

Philoos

Wysłany: 2007-09-17, 19:02   

Hutnuk napisał/a:
Generalnie Hutnuk lubi eksperymentować i zwykle wypróbowuje wszystko

Tak jak ja :)
Z poslkiego hip-hopu trawię w Grammatika, WWO może coś jeszcze...
Hutnuk napisał/a:
Jeżeli Ci się spodobało to zapodaj sobie od razu też

W tym klimacie od razu polecę to, o czym pisałem w poprzednim temacie: Zero 7 i Hooverphonic. No i Morcheeba - ale to już może pod pop podchodzić, co nie zmienia faktu, że wszystkie woaklistki z w/w zespołów mają przyciagający głos.

A ze swojej strony, kolejna garść rekomendacji:
Wolfmother - stylem bardzo przypominają Zeppelinów, szybko wpada w ucho, szkoda, że tylko 1 album wydali do tej pory.
Muse -brytyjski progrock, podobno grają genialne koncerty - nie wiem, nie byłem ;) , polecam albumy Black Holes And Revelations i Absolution
KT Tunstall - wokal - miód :)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-17, 19:57   

Poprzerabiałem logo grupy trochę. Wygląda tak:

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-09-17, 20:22   

Philoos napisał/a:
Muse -brytyjski progrock, podobno grają genialne koncerty - nie wiem, nie byłem ;) , polecam albumy Black Holes And Revelations i Absolution

Podpisuję się. Wokalista ma interesujący, wysoki głos. Osobiście wolę niskie (jak mój :) ), ale tego się przyjemnie słucha.

Coś z alternatywy i industriala:

Nine Inch Nails, czyli Trent Reznor (ta grupa to tak naprawdę tylko ten facet). Ciężkie, industrialne brzmienie i odważne kompozycje. Zajebiste, choć wątpię, by ktoś tego nie znał. Tak, NIN odpowiada za ścieżkę do 300.

Godhead. W zasadzie, jak wyżej. Ciężki, wyrazisty klimat, dobre partie wokalne i gitarowe.

Incubus. Niezłe, lekkie. Niektóre partie wokalne przypominają mi Alice in Chains. Tamci panowie grają jednak death metal, a ci coś zgoła innego...

Philoos

Wysłany: 2007-09-17, 23:44   

Horus napisał/a:
NIN odpowiada za ścieżkę do 300

A nie Tyler Bates? :? (chyba, że o czymś nie wiem). W każdym razie soundtrack niczego sobie. A co do NIN - z dwóch płyt, które mam (Downward Spiral i Fragile) bardziej podchodzi mi mniej znane Fragile - jednak to nie do końca mój gatunek, choć posłuchać można.
Cytat:
Incubus

Znam i lubię. :) Light Grenades to ich najbardziej znany album. Czy najlepszy - nie powiedziałbym, ale mnóstwo tam rozpoznawalnych utworów.

Jeszcze z cyklu "wątpię, by ktoś nie znał":

Dream Theater- progresywny metal rodem z USA. Polecam zwłaszcza album Train of Thought - świetne, rozbudowane, ostre solówki gitarowe. Imo brakuje na nim słabych punktów - Must hear, szczególnie dla fanów progresywnego grania.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 06:11   

Philoos napisał/a:
Jeszcze z cyklu "wątpię, by ktoś nie znał":

Dream Theater

No szczerze mówiąc to znam tylko z nazwy ale nadrobię :]

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-18, 12:32   

Philoos napisał/a:
Dream Theater

Jakoś to takie... niemęskie ;P

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 14:08   

Niemęskie, bo nie rzucają mięsem? :P Chyba, że chodzi o to, że wokal dość nietypowy. Cóż, nie każdy śpiewa barytonem...
Wokal może nie rzuca na kolana, ale też nie przeszkadza (przynajmniej mi), za to partie i przejścia gitarowe to rekompensują z nawiązką :]
A od czego zacząłeś tak nawiasem?:>

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-09-18, 14:17   

Horus napisał/a:
Tak, NIN odpowiada za ścieżkę do 300.

Wow! Nie wiedziałem
Horus napisał/a:
Niektóre partie wokalne przypominają mi Alice in Chains. Tamci panowie grają jednak death metal, a ci coś zgoła innego...

Alicja to raczej taki mroczniejszy grunge, ale do deathu im cholernie daleko.. Incubus trochę ich przypomina, ale jakoś nigdy mi się nie podobał..
Philoos napisał/a:
Train of Thought

Jedyny album Theatera jaki znam.. długie ładne kawałki, ale jakoś bez emocji :)

Tak BTW
Jak działa ten last.fm?
Tam można na stronie słuchać muzyki? W jakiej jakości? Jak do tego się mają tzw 'prawa autorskie'?
Innymi słowy.. z czym to się je?

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 14:51   

Grzebul napisał/a:
Jak działa ten last.fm?
Tam można na stronie słuchać muzyki? W jakiej jakości? Jak do tego się mają tzw 'prawa autorskie'?
Innymi słowy.. z czym to się je?

No niby możesz słuchać ze strony Lasta ale jakoś nie jest najlepsza. Natomiast ja korzystam z tego tak że mam wtyczkę w moim grajku muzycznym, która exportuje dane o słuchanych przeze mnie utworach na mój profil w LastFm. Poza tym sobie mogę tam gmerać i odsłuchiwać dla mnie przygotowane propozycje z muzyką podobną jak słucham. Taki ogólnie portal społecznościowy to jest ale ze wskazaniem na ludzi lubiących muzykę. Acha no i można też korzystać z odtwarzacza firmowego last.fm - jeszcze tego nie testowałem więc jak ktoś z was używa to też chętnie posłucham co i jak... (Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... :roll: )

Yarpen 

Wysłany: 2007-09-18, 15:25   

Grzebul napisał/a:

Jedyny album Theatera jaki znam.. długie ładne kawałki, ale jakoś bez emocji :)

Ooo właśnie o to mi chodziło. Miałem kilka ich albumów, w tym ciuchcie. Poza tym widziałem jeszcze live from Romania. Po prostu... no nie lubię takiej wirtuozeri. Albo nazwijmy to inaczej: fajna jest, ale to nie jest muzyka. :]

Jeśli słucham rocka/metalu, to musi toto mieć pewien przytup i siłę. Jaja. Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

Coincidence 

Wysłany: 2007-09-18, 15:30   

Yarpen napisał/a:
Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

Buahahahaha. Po prostu mijacie się, jeśli chodzi o sferę emocjonalną :P

Odpowiedz do tematu