Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Last FM
Autor Wiadomość
Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 14:49   

Odtwarzać na stronie (przez flash) i w firmowym sofcie można tylko muzę z radia last.fm (logiczne), żeby naliczała się muza z odtwarzacza, musisz do niego ściągnąć odpowiednią wtyczkę, o której mówił Hut (swoja drogą nie wiedziałem, że do Banshee też jest :) ).
Soft jest o tyle dobry, że umożliwia słuchanie radia wg. różnych kryteriów (np. taga, podobnych wykonawców, tygodniowych propozycji serwisu na podstawie Twojego profilu muzycznego, radia sąsiadów i innych). Podaje też na bieżąco szczegóły słuchanej muzyki - allbum, gatunek, podobni wykonawcy, krótki opis itp. - ale warunek- musisz mieć otagowaną nazwę wykonawcy i tytuł utworu.
Co do praw autorskich - jeśli chodzi o Ciebie- jak piszą, nie mają możliwości sprawdzenia czy słuchasz mp3 czy CD, więc po sądach włóczyć nie będą :>
Sprawa radia - kiedyś wyczytałem, że mają zgodę z wytwórniami na odtwarzanie utworów pod warunkiem, że następują po sobie różni wykonawcy. Czyli w ich radiu
2 z rzędu piosenek np. Zeppelinów nie uświadczysz ;]
Reszty szczegółów dowiesz się z FAQ

Jeszcze co do OST z 300 - hmm :>

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 14:58   

Philoos napisał/a:
swoja drogą nie wiedziałem, że do Banshee też jest

Obecnie w Banshee ta wtyczka jest by default :) Wysyła na profil piosenki + wyświetla rekomendacje.

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 15:08   

Cytat:
(Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... )

Nic nie musisz porzucać :) Przez soft odtwarzać możesz tylko radio (którego przez swój odtwarzać nie włączysz), w przypadku własnych albumów podaje on tylko info o utworze/wykonawcy itd.
Yarpen napisał/a:

Jeśli słucham rocka/metalu, to musi toto mieć pewien przytup i siłę. Jaja. Tego w Teatrzyku Marzeń brakuje.

O ile w przypadku innych albumów DT jestem w stanie to zrozumieć, tak dla Train of Thought nie bardzo - przecież to najostrzejszy ich album, gdzie trudno złapać oddech :)
Ale ok- kwestia gustu ;)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 15:13   

Philoos napisał/a:
Cytat:
(Chociaż wątpię żebym moje Banshee porzucił... )

Nic nie musisz porzucać :) Przez soft odtwarzać możesz tylko radio (którego przez swój odtwarzać nie włączysz), w przypadku własnych albumów podaje on tylko info o utworze/wykonawcy itd.

Czyli tak:
Do słuchania muzyki zgromadzonej na kompie nadal używam Banshee
Do słuchania radia + tagowania utworów - mogę sobie doinstalować software Lasta?
Hmm... Myślałem że soft lasta miałby zastąpić obecny soft ale jak rozumiem ma być on tylko dodatkiem? :)

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 15:25   

Wszystko tak jak mówisz z tym, że soft lasta nie służy w ogóle do tagowania. :>
Żeby utwór był przesłany do serwisu musi w ogóle (niezleżnie czego używasz) mieć otagowane tytuł i wykonawcę (album niekoniecznie). Soft z last.fm dopiero na tej podstawie, dostarcza Ci szczegółowych info o aktualnie słuchanym uwtorze.
Jeszcze jedna zaleta softu - podjrzewam, że np. w przypadku awarii serwisu lub jakichś zmian sama wtyczka nie zachowa przesłuchanych w tym czasie utworów, więc nie zostaną przesłane info na stronę profilu. Soft w razie czego zachowuje je w swoim cache i później przesyła (choć 100% pewności nie ma - to zależy już od tego co oni tam grzebią w serwisie :P )

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 15:42   

Philoos napisał/a:
Żeby utwór był przesłany do serwisu

Ale co masz na myśli? Bo ja generalnie prawie nic nie otagowałem a wysyłają mi się normalnie utwory do statystyk. Ostatnio dodałem parę tagów ale wcześniej w ogóle z tego nie korzystałem... :?

No chyba, że chodzi o wysyłanie całych piosenek (fizycznych plików) :?

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 15:51   

Może po prostu orygnialnie miałeś już otagowane i nie było takie potrzeby :)
Całych piosenek nie wysyła, to by zmasakrowało modemowców :D tylko informacje na podstawie tagów właśnie ;)

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-18, 16:00   

Chyba rozmawiamy o jakiś dwóch różnych rzeczach.

1. Piosenki mam otagowane (oczywiście) jeśli chodzi o ID3 Tagi - czyli metadane przypisane do plików muzycznych (czyli wykonawca/tytuł piosenki/nazwa albumu itd.).

2. Natomiast nie za bardzo korzystam z: Tagi na Last.fm

Oczywiście rozumiem że te pierwsze tagi muszą być (bo by serwer nie wiedział co za info wysyłam :) ). Ale te drugie chyba nie? :)

Co do wysyłanie całych plików to jest takie coś: http://www.lastfm.pl/uploadmusic/ Ale to chyba dla autorów piosenek... Lekko mi się pochrzaniło :D

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 17:10   

Hutnuk napisał/a:
Chyba rozmawiamy o jakiś dwóch różnych rzeczach.

True
Hutnuk napisał/a:
Ale te drugie chyba nie?

Nie :)
Te drugie - odnoszą się tylko do określenia rodzaju muzyki - rock, metal itd.. Choć można też tworzyć swoje własne np. "Whole crap that shouldn't be called music" :D
Cytat:
Ale to chyba dla autorów piosenek

Nie tylko, dla fanów też. O ile ich idol nie jest już na last.fm.
Hutnuk napisał/a:
Lekko mi się pochrzaniło

True :D

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-09-18, 19:10   

Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek. Od teraz każdy słuchany przeze mnie utwór będzie poprawnie otagowny :) Jeee!!

Kermit.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2007-09-18, 19:16   

Philoos napisał/a:
A nie Tyler Bates? :?

Popieprzyło mi się z zapowiedziami. NIN na 100% skomponowało main theme.

I Grzebul też ma rację.
Myślałem o Amorphis, a napisałem o Alice. W takim wypadku oczywiście ma rację. Przypominał mi pierwszą grupę. Do Ali to się ma nie bardzo ;)

Philoos

Wysłany: 2007-09-18, 22:53   

Kermit napisał/a:
Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek.

Eee, chyba nie... W każdym razie nie przesłuchałbyś ponad 5000 utworów w 1 dzień. Raczej :P
Cytat:
Od teraz każdy słuchany przeze mnie utwór będzie poprawnie otagowny
Tagowanie każdego utworu?? Toż to szczyt masochizmu :shock:

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-19, 05:30   

Philoos napisał/a:
Kermit napisał/a:
Wyczyściłem listę odsłuchanych przeze mnie piosenek.

Eee, chyba nie... W każdym razie nie przesłuchałbyś ponad 5000 utworów w 1 dzień. Raczej :P

Nie no Kermit miał chyba na myśli to że otagował wszystko w tych dwóch albumach (Best Rock Cośtam i Best Guitar Cośtam) :)

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-09-19, 07:15   

Philoos -> proces usuwania może trwać do 24h :) Więc jeszcze nie wywalili.

I Hut ma rację. Nie pojawi się żaden kwiatek typu "Greatest" albo "The Best" w wykonawcach ;) Nawet żadnego "Unknown" nie będzie :)

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-19, 07:34   

Kermit napisał/a:
Nie pojawi się żaden kwiatek typu "Greatest" albo "The Best" w wykonawcach ;) Nawet żadnego "Unknown" nie będzie :)

Zuch Kermit! :] Co prawda co się musieliśmy namęczyć żeby Cię do tego przekonać... :D

Kermit napisał/a:
Philoos -> proces usuwania może trwać do 24h

Czyli będziesz miał po tym procesie 0 odsłuchanych piosenek na liczniku? :shock: Czy jak to działa?

[ Dodano: 19.09.2007 09.07.35 ]
W chwili obecnej masz napisane w profilu:
LastFM w profilu Plazika napisał/a:
Odsłuchanych utworów:
5 613
(wyzerowanie w 19 IX 2007)

:?

Philoos

Wysłany: 2007-09-19, 10:24   

Hutnuk napisał/a:
Czyli będziesz miał po tym procesie 0 odsłuchanych piosenek na liczniku? Czy jak to działa?

Wyzerować można tagi i licznik oddzielnie (Ustawienia-konto). Wyglada na to, że Kermit wyczyścił wszystko (tylko nie wiem po co od razu licznik :P )

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-19, 11:43   

Cytat:
(tylko nie wiem po co od razu licznik :P )

Mam nadzieję, że nie zrobił tego Bidulek niechcący... :roll: Chociaż nadal ma niewyzerowny licznik... Nie wiem o co tu chodzi... :|

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-09-19, 15:07   

Dałem coby wywalił wszystkie dane o odsłuchiwanych utworach, czyli mi się wydaje, że będzie to licznik i wszystkie rankingi. Ale coś to nie działa, bo nadal wszystko jest po staremu :/

EDIT: Ma dziś wyzerować :)

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2007-09-20, 04:57   

No i jest 20 IX dziś a u Ciebie w profilu:
profil Plazika napisał/a:
Odsłuchanych utworów:
5 613
(wyzerowanie w 19 IX 2007)

Już Ci chyba tego nie wyzerują...

No chyba że w nocy tyle wysłuchałeś! :>

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-09-20, 13:57   

Plazik już nie istnieje. Od dziś istnieje Kermit_ i tak pozostanie na zawsze ;) Zaraz się wszędzie pozgłaszam :)

PS: Konto to mi odrazu wywalili ;)

Kermit.

Odpowiedz do tematu