Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy istnieje ciekawa gra..? (online)
Autor Wiadomość
Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-01-16, 15:06   Czy istnieje ciekawa gra..? (online)

Tytuł moze być mylący, choć czy na pewno?
Pogrywając w rozmaite sieciówki, w tym tibię, a ostatnio runescape (który początkowo budził we mnie nadzieję) stwierdziłem, ze...okropnie się nudzę. Może to za duże wymagania?
Poszukuję takiej gry online, która, wiadomo, byłaby po pierwsze darmowa (ale dla tego eksperymentu nie musi- popatrzę z ciekawości).
Takowa gra musiałaby odbiegać od 'schematu japońskiego' (crpgów), który okreslam jako takie gry, w których trzeba kliknąc 1000 razy bezmyślnie myszką, klawiszem etc. żeby gra w końcu rozkręciła się na dobre. W których NABIJANIE POZIOMóW oznacza właściwie esenscję gry. liczy się więc nie to, jak grasz- ale ile. Czy są wyjątki od tej reguły?
[od razu uprzedzam- nie biorę pod uwagę takich gier jak wow! z tego względu, ze nie grałem-]
pkt. trzeci. Gracze. mam dosyć, np. w ww. runescapie, gości biegających z pytaniami typu atk lvl? lub hasłami no0b! Oczywiście, jak wpływa to na klimat gry, wiadomo. W ruescapie starano się wg. mnie o atmosferę nieco inna- do tego służą te wszystkie czcionki, czy nawet zwykłe pieczenie rybki nad ogniskiem- to miało dać klimat. Ale przy takiej masowości to chyba niemożliwe.
Właściwie czy nie oszukuję siebie, szukając gry która spełniałaby w jakimś stopniu te punkty? Ktoś odpowie, ze można pograć w sieciowe rpg'i- tylko ze tam wszystko zależy od mg, a on/a też człek. Poza tym, człowiek po dniu pracy może oczekiwać jakiejś grafy (i kto to mówi!;d) i moje wymagania rozpoczynają się od szaty graf. równej np. Adomowi ;)
Chyba moje poszukiwania skazane są na porażkę.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-01-16, 15:53   

Jeśli chodzi o crpgi to obawiam się, że nic ma :(
Wszystkie te gry to jak piszesz: nabijanie expa i koszenie setek noobów...

Choć swego czasu słyszałem, że na serwerach Neverwintera się można było dobrze bawić. Kiedyś nawet Amon był tam MGkiem.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-01-16, 18:09   

Tak... Raczej nie ma takiego tytułu. Gra sieciowa z ciekawą i rozbudowaną fabułą w końcu się znudzi, czy po pierwszym, czy po drugim przejściu. Szukasz gry pomiędzy BG a WoW. Niestety - ono nie istnieje. Gra sieciowa, by być długowieczną potrzebuje uniwersalnych rozwiązań, takich jak skupienie się na walce, działanie w zespole.

WoW wcale nie jest taki zły. Ja właśnie zaczynam grać. Przestrzegam przed grą w pojedynkę - znudzi cię. Nie ma to jak wyprawy ku przygodzie z gromadą kumpli! :)
Ach, najważniejsze, co się tyczy tej gry - Wcale nie musisz płacić ciężkich pieniędzy. Cała, zupełnie kompletna gra (!) jest obecnie do pobrania od Blizzarda. Kruczek jest tam, gdzie jest wybór serwera. :P Tu pozwolę sobie...

http://gtwow.bee.pl/

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-01-17, 11:23   

Ciekawe, naprawdę ciekawe.., 8-)
Ale blizzard nie ma nic przeciwko? W końcu- jakby nie patrząc- coś tam mu nie przybywa...

Yarpen 

Wysłany: 2008-01-18, 13:27   

Kruczy Klif.

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-01-19, 16:23   

Yarp, chodziło mi bardziej o crpgi online, nie rpgi.

Yarpen 

Wysłany: 2008-01-20, 18:44   

To jest RPGviaForum ;-)

Coincidence 

Wysłany: 2008-01-20, 19:46   

Gazik kce jakiegoś ultra graficznego wymiatacza 4,5D Dawidku :>

Lord Pawello 

Wysłany: 2008-01-20, 21:06   

A w Ultime Online grałeś ? Ja pograłem trochę i świetnie się bawiłem zarabiając na życie jako drwal ^___^ . Tylko wartałoby znaleźć odpowiedni serwer, najlepiej taki, gdzie żeby się zarejestrować należy napisać krótką historię swojej postaci. Wtedy można całkiem przyjemnie pograć ;)

Zed Nocear 

Wysłany: 2008-01-21, 14:07   

Two Worlds jest grą która urzeka widokami i płynnością działania. Plus całkiem ładny system rozwoju postaci. Gra wciąga niesamowicie, mimo że fabuła to siódme dno a sidequesty też lekka kpina. W sumie gra aspiruje do miana cRPG, ale lepiej podejść do niej jak do Diablo o wyglądzie przebijającym Obliviona. Strach pomyśleć, co by to był za hit, gdyby miał interesującą fabułę. Za kilka miesięcy ma wyjść dodatek.

PS. W tej grze siłą napędową nie jest jednak zdobywanie poziomów, tylko chęć zwiedzenia jeszcze jednego kawałka mapy. A świat jest ogromny.

Mike

Wysłany: 2008-01-27, 00:00   

A może EVE on line:)
Co prawda nie grałem, ale czytałem pochlebne opinie. Tyle, że to w klimatach sf jest. Grą nie rządzą levele, tylko tak jak w naszym życiu. Kasa :D Niestety nie ma szans na darmową grę, jest tylko jeden oficjalny serwer. I 2 tygodniowy trial.

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-01-27, 12:53   

Najrozsądniejsze rozwiązanie, jak wyszło z moich poszukiwań w sieci i sieci znajomych, to wow albo ultima lub jeszcze kilka innych tytułów+ gra na darmowym serwerze. Co ciekawe, głosy znajomych niemal w 100% odpowiadają głosom tutaj (może prócz tego, że szukam czegoś w 4d...ciekawe, bo nie przypominam sobie żebym upodobał sobie jakąś grę po 2002 roku ;) ) Temat w sumie teraz zamieni się chyba na kolejne przykłady gier..i ulegnie zapomnieniu. Ale zobaczymy.

Lord Pawello 

Wysłany: 2008-01-29, 12:20   

Darmowe serwery do WoWa dla mnie suxx. Pograłem na paru i raczej lipnie było. Pustki wszędzie i w ogóle jakoś tak nieklimatycznie. Nie wiem, może na złe serwery trafiałem, ale jak pograłem trochę na oficjalnym to już nawet nie mam ochoty spoglądać na darmowe. Niestety, nie mam tyle kasy, żeby grać na nim. :P
Mimo wszystko wrażenie tętniącego życiem świata na oficjalnym serwerze jest niesamowite. Co chwila mija się jakiś podróżnych, większe miasta prawie zawsze są zatłoczone i w ogóle super jest ^^. Gdybym miał zacząć grać w jakiegoś mmo to chyba bym jednak kupił sobie wowa. 5 dych miesięcznie możnaby odżałować :P

Hélegorn 

Wysłany: 2008-01-29, 21:05   

Lord Pawello napisał/a:
5 dych miesięcznie
Miesięcznie? :|

Co producenci tej gry oferują w zamian? Dlaczego gra na Battle.necie w takie np. D2X mogła być darmowa, a w WoW nie?

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Lord Pawello 

Wysłany: 2008-01-29, 22:34   

Hélegorn napisał/a:
Dlaczego gra na Battle.necie w takie np. D2X mogła być darmowa, a w WoW nie?

Bo Diablo to hack'n'slash, a WoW ma ogromny, rozbudowany świat z tysiącami questów i kolo milionem graczy. A zwykle połowa z nich siedzi i gra non stop, więc wrażenie tętniących życiem krain jest zaista fajna ;)
Poza tym - dla nas to dużo, ale dla przeciętnego europejczyka taki abonament to max 13 euro, które mógłby wydać na 5 paczek czpisów, czy parę piw.

Aeraldo 

Wysłany: 2008-01-29, 22:41   

Gaz... WoW to projekt zaplanowany perfekcyjnie od początku do końca. Autorzy spowodowali, że masa ludzi zainteresowałą się tą grą (marketing, promocja), a że jeszcze była to gra dobra, to przy niej pozostali. Autorzy nie mogli pewnie przeboleć tego, że choć w D2 grają (grali, teraz siedzą na WoW ;) ) miliony graczy, po zakupie kończy się możliwość dojenia graczy, a ci mogą już sobie wysiadywać na BN do woli.
W związku z tym wydali grę nową, dostosowaną pod każdym względem do Masowej Rozgrywki Sieciowej. Dodali także wspomniany System Dojenia Graczy. No, i many grę-ideał, będącą w pełni komercyjnym produktem.

A co do serwerów prywatnych, to macie trochę racji. Te światy są przystosowane do MILIONÓW graczy, a nie setki czy dwóch. Nie mniej jednak istnieją serwery, na których pakuje po 5000 ludzi. To już coś. Niestety mówię tu o pewnym serwerze amerykańskim. Ja wolę siedzieć na takim, gdzie spotykam samych polaków. Ceną za to jest mała liczba graczy i szybkość serwera. Jestem w gildii, to jeszcze społecznościowo się odnajduję, ale bez tego, to nie dało by się grać.

Warto także nadmienić, że gdybym żył w jednym z państw Europy Zachodniej, nie miałbym raczej problemów z wysiągnięciem 10 euro miesięcznie. Tam tyle kosztuje pizza... Nie zrezygnowałbyś z pizzy raz w miesiącu? :P

[ Dodano: 29.01.2008 22.42.07 ]
Heh... 2 podobne posty pisane w tym samym czasie. :]

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2008-02-19, 18:55   

Moim zdaniem WoW to mdły, nudny syf. Jeżeli ktoś oczekuje dość dobrej grafiki, milionów graczy, którzy dali się nabrać i godzin przy wycinaniu mobów by nabić 70 lvl to spoko.* Norwedzy robią/zrobili ciekawe, klimatyczne MMO - Darkfall Online - niestety granie w to też jest drogie, mniej więcej tak jak WoW [poza tym nie wiem jak z dystrybucją].

* to tylko moja opinia ;)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Huzi 

Wysłany: 2008-02-19, 20:48   

Ja tam czekam na Warhammera online. Jak wyjdzie to będę miał motywację, żeby jakąś pracę znaleźć. :P W końcu płacić czymś trzeba będzie. ;)

Interesują mnie głównie serwery Realm vs Realm (czyli walka dobra ze złem). W końcu Chaos musi zwyciężyć! :devil:

EDIT:
Warhammer Online - dupa

Odpowiedz do tematu