Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Modowanie IWD2.
Autor Wiadomość
Aojd

Wysłany: 2007-11-23, 17:38   Modowanie IWD2.

Nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam ale mam nadzieję że tak. Jestem jeszcze dość zielony w temacie modowania ale pełen chęci już od dawna żeby coś zrobić. Więc trafiłem na to forum w poszukiwaniu wiedzy na ten temat. Mam nadzieję że pomożecie mi wgryźć się w ten proceder.

Jestem już po wstępnej lekturze modowania i chciałbym zacząć coś tworzyć. W zarysie mam chęć stworzenia moda do IWD2, a dokładnie rzecz biorąc bazować na mechanice i lokacjach IWD2 a całą resztę czyli stronę fabularną zrobić sam. Wiem że to nie takie hop siup i jest to dużo pisania tekstów itp ale uważam że jeśli nie spróbuje to sie nie dowiem czy podołam. :P Jeśli jest tutaj ktoś kto będzie chętny służyć mi pomocą to proszę o odzew w tym temacie a ja chętnie wtedy rozwinę mój pomysł i może jakoś uda mi się to zrobić.

A z takich pytań na początek:
1. Chciałbym zmienić lokacje startową, gdzie i jak to sie robi?
2. Czytałem o tworzeniu NPC itp. ale w tym poradniku było trzeba zastąpić istniejącą postać nową, a czy da się "postawić" nową zupełnie jednostkę? Czy to wroga czy NPC-a?
3. W których plikach szukać przejść między lokacjami? Ponieważ chciałbym na początek "wyciąć" z gry kilka lokacji i tylko na nich pracować a potem rozwijać projekt dodając nowe lokacje wraz z przejściami. Chodzi o zablokowanie na mapie świata reszty lokacji.
4. I jak "wychlastać" całą fabułę bo to nie chodzi tylko przecież o dialogi.

Pewnie się okaże że porywam sie z motyką na słońce i czytając to każdy z Was powie Sobie "ale n00b". ;) Ale co tam jestem otwarty na krytykę, propozycję i pomoc z Waszej strony.

Pozdrawiam.

Yarpen 

Wysłany: 2007-11-23, 21:33   

Aojd napisał/a:
1. Chciałbym zmienić lokacje startową, gdzie i jak to sie robi?

Poszukaj w plikach 2DA. Coś w stylu STARTAREA albo coś... przynajmniej tak było w BG2.

Aojd napisał/a:

2. Czytałem o tworzeniu NPC itp. ale w tym poradniku było trzeba zastąpić istniejącą postać nową, a czy da się "postawić" nową zupełnie jednostkę? Czy to wroga czy NPC-a?

Przeciwników i postacie robisz bez większych problemów. Postacie przyłączalne są prawie, że niemożliwe (zero stabilności rozwiązania).

Aojd napisał/a:

3. W których plikach szukać przejść między lokacjami? Ponieważ chciałbym na początek "wyciąć" z gry kilka lokacji i tylko na nich pracować a potem rozwijać projekt dodając nowe lokacje wraz z przejściami. Chodzi o zablokowanie na mapie świata reszty lokacji.

Przejścia między lokacjami musisz ograniczyć w pliku 2DA Worldmap. Chyba, że przejścia są 'bezpośrednie' (chociaż takich chyba nie musisz wyrzucać) to wtedy grzebiesz bezpośrednio w plikach obszarów.

Cytat:
4. I jak "wychlastać" całą fabułę bo to nie chodzi tylko przecież o dialogi.

Zaczynasz od edycji plików ARE, czyścisz kontenery, wyrzucasz postacie. Potem po prostu robisz wszystko swoje (postacie+dialogi, kontenery) i styka.

Aojd napisał/a:
Pewnie się okaże że porywam sie z motyką na słońce i czytając to każdy z Was powie Sobie "ale n00b". Ale co tam jestem otwarty na krytykę, propozycję i pomoc z Waszej strony.

Tak, okazuje się, że porywasz się z motyką na słońce. :]
Propozycja: zacznij od sklepiku z przedmiotami dla IWD2. Albo jakąś zmianą potyczki. Coś drobnego.

Nie chcesz bym ci pokazywał wraki tych, co chcieli robić totalne konwersje nie wiedząc NIC.

PS. Używasz programów DLTCEP, WeiDU, Near Infinity. Przydatny (IMO) jest też Infinity Explorer, szczególnie gdy masz słabego kompa.

Aojd

Wysłany: 2007-11-24, 15:31   

Wielkie dzięki za odpowiedz. :) Domyślam się że ciała ścielą się gęsto. ;) Ale właśnie chciałbym wziąć jedną lokacje "opróżnić" i ją edytować, potem dokleić drugą i tak po kolei. Jak coś to będę pisał w tym temacie. :]

Odpowiedz do tematu