Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Deus Ex - Może być uznany za Rpg ;)?
Autor Wiadomość
Atanael 

Wysłany: 2005-08-15, 20:37   Deus Ex - Może być uznany za Rpg ;)?

Wlasnie nurtujace to pytanie... Roziwniecia... trzy zakonczenia, mozliwosc dialogow z postaciami... Mroczna Fabula, wielowatkowosc... Tajwenicze korporacje,narkotyk zwany Ambrosia... Terrorysci atakujacy i wysadzajacy najbardziej zabytkowe tereny (Np. Statue wolnosci) ... Ale i Do tych Zlych panow, zostala powiazana koalicja, Unatco... Organizacja antyterrorystyczna do ktorej nalezy nasz bohater... Ale jedno pytanie mnie nurtuje... rozwijam swe umiejetnosci... Wszczepiam w swe cialo mplanty od ktorych zalezy dalsza gra... rozmawiam z ludzmi... czy to nie jest moze cRpg? a nie Fps?

( ja ta gre uwielbiam...) Uwazam go za cRpga
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Sorrow

Wysłany: 2005-08-15, 21:23   

Jak odgrywasz jakąś postać to jest cRPG jak nie, to nie jest :P .
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-08-15, 21:58   

Deus Ex to rasowy RPG. Może dużo elementów skradanki strzelaniny, ale to RPG. No bo w końcu prowadzimy naszego Dentona. To ulepszanie statystyk tez przemawia za RPG.
Ain't so far down

Atanael 

Wysłany: 2005-09-03, 09:44   

Samo to jak ze zwyklego czlowieka, kieruje nas kilka drog. (wybaczcie ze tak pisze - nie mam polskich znakow) Mozemy byc swiatelkiem w ciemnosciach, a i ciemnosci moga nas pochlonac... Podobno w deus Ex'ie sa cztery zakonczenia... nie wiem, ja mialem tylko trzy^^. I mimo wszystko, nadal w to gram:) osobiscie uwielbiam, ta gierke, to jeden moich favorytow:D lezacych na polce... hm... szkoda ze nie ma polonizacji... ajak juz ja dostalem to bez polskich znakow;/ i wygladalo nienajlepiej...

Godsmack - Voodoo

darrion

Wysłany: 2005-12-31, 12:44   

Deus Ex jest świetną grą, jak najbardziej jest to RPG, co jakiś czas wracam do tej gierki, jest to jedna z moich ulubionych gier, świetne połączenie FPS'a ze skradanką i RPGiem. Każdą misje można przejść na wiele różnych sposobów, ja preferuje po cichu wyeliminować wszystkich wrogów, ewentualnie zaawić się w "Thiefa" i zabijać tylko tych co mi staną na drodze:)

Coincidence 

Wysłany: 2006-01-02, 12:47   

Jest bardziej cRPGiem niż taki Baldur czy Fallout - porównywalna "jakość" NPC ( "rozmowność, etc. ) a w przeciwieństwie do powyższych my odgrywamy postać. no i nie ma durnych leveli, durnych XPków, za to jest KLIMA, klimat, niesamowita atmosfera, ech...
Kim gram? Skradacz - mass killer. Kiedyś zawziąłem się, że przejdę całągrębez zabójstwa kogokolwiek. No, udało się, ale takie fajne nie było. Od tej pory zabijamy każdego :> :twisted:

darrion

Wysłany: 2006-03-28, 11:34   

Ja zabijam większość ale nie ujawniam się np w 2 misji kiedy wkradłem się do bazy zacząłem eliminować wroga po cichu że nawet nie wiedział o co chodzi.

Atanael 

Wysłany: 2006-03-28, 14:51   

W Deus Ex'a gram raczej ni mass killerem ;) bo ominie mnie troche zadan :D Ale wiekszosc, ogłuszam starzałem z mini crossbow ;) bo mi tak jakos lepiej na duchu, niż strzelać im w dyńki :) No i na poczatku dostaje pochwałe od Paul'a :D

Godsmack - Voodoo

Coincidence 

Wysłany: 2008-06-03, 21:31   

Atanael napisał/a:
No i na poczatku dostaje pochwałe od Paul'a

No tu troszeczkę jest skaszanione - Liberty Island przeszłem bez nawet ogłuszenia kogokolwiek, a na końcu, po zatrzymaniu przywódcy, przy wejściu do kwatery UNATCO Paul stwierdza "you kill a lot of people tonight" ( z pamięci ) :P

Atanael napisał/a:
jakos lepiej na duchu, niż strzelać im w dyńki

Snajperka to cudo - dobra na MiB ( wiadomo czemu ), a i robota większego da się wyeliminować ( wystarczy strzelić w 'witalny' punkt ).
A na zwykłych stosujemy Dragon's Tooth - przy wszczepie zwiększającym obrażenia od broni białej nikt nie wytrzymuje pojedynczego ciosu. Dobre do rozwalania większych robotów - podchodzi się od tyłu i z mieczyka; robot jest na tyle duży, że nie ma szans się odwrócić i zaatakować ( korpus obraca się, ale tylko o 45 stopni ).

[ Dodano: 03.06.2008 21.31.26 ]
http://www.gametap.com/play/gameDetails/000458350

DE do pobrania za darmo, legalnie.

Rzepak 

Wysłany: 2008-06-20, 12:08   

Zainstalowałem DeusExa po raz pierwszy właśnie. Pytanie:
Da się zabić tego robo-szkopa (Gunther czy coś) z plazmówką obok metra? Tuż po ucieczce z domu Paula.
Edit---
Po niewidzialnych ścianach domyślam się, że jednak nie. Mam za to inny problem. Robot medyczny nie widzi moich pojemników do ulepszania nanowszczepów :/ .

Coincidence 

Wysłany: 2008-06-29, 19:27   

Cytat:
Po niewidzialnych ścianach domyślam się, że jednak nie.

Hm... :| BTW: Shame on you!
[spoler]Bo po prawdzie Annę da się i to wcześniej; ale u mnie Szkop pojawiał się później w subueście[/spoiler]

Rzepak napisał/a:
Robot medyczny nie widzi moich pojemników do ulepszania nanowszczepów

Ulepszanie odbywa się bez robotów - po prostu wchodzisz na panel wszczepów i klikasz upgrade ;)

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-09-22, 19:38   

1. Czwarte zakończenie z tego co wiem możliwe jest tylko po cheatach. Właściwie to nie całkiem jest to czitowanie, bowiem trzeba popisać trochę w plikach gry. Dlaczego tak jest- jeszcze nie wiem.
2. "non-lethal" przejście gry nie bardzo jest takie "non" -1 osoba MUSI zginąć. Oczywiście nie traciłem czasu na badanie tego, ale są inni maniacy ;)
3. Nie wiem czy takie pytanie ma sens. Jeśli ktoś poczuje się lepiej wiedząc ze to crpg, to ok... Ale takie podziały imo są dla graczy z młodszym stażem, którzy pocieszają się tym ze grali w crpga a nie jednak w fps-a z głębią...Co to ma do rzeczy, w sumie i tak dzisiaj gatunki się zatarły. Jak w muzyce :P
4. What a shame. By JC, więc mocno "chłodno". Ależ chłop ma emocje...

Odpowiedz do tematu