Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Opus Diaboli
Autor Wiadomość
Yarpen 

Wysłany: 2008-06-03, 21:12   Opus Diaboli

Hej Bibliotekarze, zna ktoś?
Jeśli nie, streszczę: pewien bardzo niemiecko skrupulatny i wredny niemiec na łamach tej książki spisanej chyba z 20 lat temu jedzie po całym katolicyźmie. Przy tym, jak to skrupulatny i wredny niemiec, korzysta z potwornej ilości cytatów. I co najlepsze, skurwiel ma cholerną rację.

Było coś koło 10 procesów ze strony środowisk katolickich. Pokazując niezbite dowody, wszystkie wygrał.

Ostatnio strasznie zajarany tym kumpel mi to pokazał, poczytałem trochę. Powiem tak, że człowiek ten ma łeb na karku - i to nie byle jaki. Bo chociaż nie jestem zaangażowany w walkę na tym froncie, książka naprawdę interesuje.

Ił Ił!
Y

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-08-17, 20:10   

nie czytałem, więc moze słusznie narażam się na głosy potępiające: 'nawet nie wiesz z czym się kłócisz!';], ale jednak się wtrącę. Ano mi wadzi to, że w sprawach wiary wierzący zawsze jest nja straconej pozycji. "Ale zauważ, ten roztopiony wosk na świętej figurce na pewno jest znakiem od Stwórcy..." i podobne- i jak tu dyskutować? Nie, są takie rzeczy, o których się nie dyskutuje [ale uwaga- O GUSTACH DYSKUTUJCIE! inaczej powstaną nadal takie bboomazy architektoniczne jak centrum wrocka {nie rynek, ale to biznesowo-rozrywkowe centrum}].
pozdro ;)

Yarpen 

Wysłany: 2008-08-17, 20:35   

Gaziku, tu nie chodzi o ludzi wierzących. Tu chodzi o instytucję kościoła. Nikt nie potępia wierzących. :( Ba, ja im niekiedy zazdroszczę.

Gaz_Shenryu 

Wysłany: 2008-08-17, 21:11   

Przypomina mi to fragment "potwornego regimentu", najnowszej -nazwanie jej 'ostatnią' byłoby nie na miejscu w jego sytuacji...-książki praczeta. (jaka ona jest? coraz poważniejsza, wpisując się w ten praczetowski trend. niestety coraz bardziej moralizatorska- takie odniosłem wrażenie. no i ze zbyt 'łagodną końcowką. ale to praczet...)

Odpowiedz do tematu