Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Syberia
Autor Wiadomość
Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-08-09, 17:52   Syberia

Dawno nie grałem w grę, która:

- byłaby taka.. piękna
- pozwoliłaby mi się tak bardzo wczuć w kierowaną postać
- pozwoliłaby mi się tyle razy wzruszyć
- dałaby mi się tak bardzo przywiązać do bohaterów (o wiele bardziej niż w kultowych cRRPach!)
- tak bardzo cieszyła by oko i ucho
- tak bardzo zaintrygowała by mnie swoją fabułą

Syberia jest po prostu rewelacyjna.
Choć na początku byłem trochę sceptyczny (bo to przygódka taka trochę platformowa (ciężko określić), a dialogi się wykonuje tylko na zasadzie klikania 'tematu' dialogu) jednak bardzo szybko się wciągnąłem w tą magiczną grę.

Kto nie grał - 2 dychy w empiku za jedynką i dwójkę, które stanowią jedną, zamkniętą fabułę.

Uważam, że to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.

Coincidence 

Wysłany: 2008-08-09, 18:28   

Podpisuję się pod słowami Grzebula - tak przepięknej, surrealistycznej i onirycznej opowieści ciężko się dziś doszukać :)

Hutnuk 

Wysłany: 2008-08-09, 19:02   

True. Nic dodać nic ująć :) Z resztą wszystkie kreacje Benoit Sokala (Paradise na przykład albo Sinking Island) można polecić ale najlepsza imho jest Syberia :)

Yarpen 

Wysłany: 2008-08-09, 19:08   

Huh, nie grałem - choć bardzo bym chciał. Da się to porównać do Najdłuższej Podróży? :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-08-09, 22:45   

Sterowanie jest takie same.
Ale Longest Journey nie miało tego klimatu, choć w sumie nie wiem, bo nie przebrnąłem tam nawet do pierwszego zwrotu akcji czy jakiegoś ciekawszego wydarzenia.
W sumie dobre pytanie, grał ktoś w to? Warto?

Pozatym słyszałem, o dwóch pozycjach twórców Syberii. Post Morte i Still Life. Baaardzo niszowe gry. Grał ktoś? Warto?

Coincidence 

Wysłany: 2008-08-09, 23:25   

Still Life polecam - bardziej brutalne i "dorosłe" piękno. Warto :)

Hutnuk 

Wysłany: 2008-08-10, 09:55   

Grzebul napisał/a:
Post Morte i Still Life.

Te gry też mają analogiczne sterowanie (point'n'click)? Tzn. statyczny render po którym się chodzi i klika?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-08-10, 10:13   

Z tego co wiem to tak.

Karanith

Wysłany: 2008-08-10, 13:17   

Grzebul napisał/a:
Kto nie grał - 2 dychy w empiku za jedynką i dwójkę, które stanowią jedną, zamkniętą fabułę.

Znaczy się, w PL wersję można bezpiecznie grać? Nie trzeba koniecznie sięgać po oryginalną?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-08-10, 13:44   

Mi się bardzo przyjemnie grało w PL, ładny dubbing zrobili. (trzeba oczywiście pamiętać, że gra ma przedział wiekowy od trzech lat wzwyż, a klimat bajkowy, więc i dubbing jest specyficzny ;) )

Yarpen 

Wysłany: 2008-08-10, 18:06   

Grzebul napisał/a:
Ale Longest Journey nie miało tego klimatu, choć w sumie nie wiem, bo nie przebrnąłem tam nawet do pierwszego zwrotu akcji czy jakiegoś ciekawszego wydarzenia.
W sumie dobre pytanie, grał ktoś w to? Warto?

Grałem w samo The Longest Journey (dostałem dosłownie ostatnie z magazynów CDP) i powiem, że ta gra jest właśnie cudownie urzekająca. Zachwyca zarówno grafiką (chociaż stara, to nadal cudna - tylko woda się nie rusza...) jak i samą opowieścią. Piękno. Poza tym to pierwsza przygodówka w której podejmuje się decyzje mające wpływ na otaczający nas świat (np. decydujemy czy pójść na randkę z pewnym obleśnym typem, skutki mogą być opłakane... dla niego) i decydujemy też co ze swoich wizji mówimy innym postaciom. Tam się 'żyje'. :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-10-17, 09:25   

Rozkminiłem Sinking Island. Nie jest to to co Syberia, ale fabuła bardzo ciekawa. Tyle, że to już taki poziom point&clicku, że bez pomocy poradnika to ja po prostu nie dawałem już sobie rady. W grze ciągle pada, więc w sam raz na dwa długie jesienne wieczory :)

Huzi 

Wysłany: 2009-10-18, 08:54   

A jak ktoś gustuje a Amerykańskich kryminałach to polecam Overclocked. Nie jest za długa, więc nie przeszkadza w studiowaniu. ;)

Odpowiedz do tematu