Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
MyBB - testowanie stylu.
Autor Wiadomość
Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-01-31, 15:44   MyBB - testowanie stylu.

Tak sobie pomyślałem, że i tak nie macie co robić to dam Wam pracę domową ;)

Jak już mówiłem szykuje się niespodzianka z forum... Jak już wszyscy (nie)wiedzą zmienimy sobie skrypt na MyBB. Czemu ten a nie inny? Bo takie były wyniki głosowanie :P

Przypominam dla tych, którzy będę twierdzić, że głosowania nie było :P Kermit głosował za MyBB, użytkownicy forum za XXX. Jako, że Kermit ma śrubokręt to jego głos liczy się x2. Więc MyBB wygrywa z XXX 2:1. Dziękuję ;)

Styl jest przeportowany praktycznie cały. Podkreślam słowo praktycznie! Chciałem udostępnić to jak już wszystko będzie gotowe, ale z braku czasu pisanie konwertera z phpBB by Przemo do MyBB może trochę potrwać, wieć postanowiłem, że oddam Wam do testu i zabawy przportowany styl.

Wszelkie błędy i rzeczy do poprawy proszę zgłaszać w tym temacie. Na MyBB róbcie co chcecie i tak all zniknie ;)

Adres to: http://biblioteka.avx.pl/mybb

Kermit.

Hélegorn 

Wysłany: 2009-02-01, 21:39   

Kermit napisał/a:
Jak już wszyscy (nie)wiedzą zmienimy sobie skrypt na MyBB. Czemu ten a nie inny?
Pytanie niewłaściwe. Ja bym spytał: po co zmieniać skrypt, skoro tu wszystko jest?

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-02-01, 22:22   

Cholera, a myślałem, że przed wszytkimi pytaniami się uchroniłem ;)

1. Obawiam, się, że po jakimś czasie obudzimy się z napisem "hacked" bo komuś się nudziło ;) Przemo IMO powoli zostaje z tyłu za resztą z bezpieczeństwem i musi to nadrobić. Rozumiem, że jest małe prawdopodobieństwo, że tak się stanie, ale myślę, że nic się nie stanie jak skrypt zostanie zmieniony. Wiem też, że mogę być przewrażliwiony, no ale o to już będę się martwił ja ;)
2. Mam czas i trochę mi się nudzi (a przynajmniej tak miało być po egzamie z fizyki ... :P ) a to będzie ciekawe wyzwanie bo przy okazji chcę napisać pełnoprawny konwerter z phpBB by Przemo <-> MyBB :)
3. Zacząłem się bawić MyBB i naprawdę podoba mi się styl w jakim jest to forum pisane. Tawerna zostanie moim "poligonem" doświadczeń z tym skryptem. Według mnie daje dużo większe możliwości niż reszta dostępnych na rynku - no ale to moja opinia i wcale tak nie musi być.

Kermit.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-02-01, 23:02   

Ja tam się nie znam, ale
Cytat:
Mam czas i trochę mi się nudzi

ten argument do mnie przemawia.

A są jakieś wady tego nowego?

Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-02-01, 23:14   

W tej chwili nie zauważyłem ;) Będzie all co jest tu a nawet trochę więcej out-of-the-box.

Kermit.

Hélegorn 

Wysłany: 2009-02-02, 00:32   

A przesiadki na phpBB3 nie brałeś pod uwagę? Pytam, bo tak mi się gdzieś z tyłu głowy kołacze nieśmiała myśl o zafundowaniu BGiF-owi tego skryptu, a przed podjęciem decyzji nie zaszkodzi wysłuchać argumentów przemawiających przeciwko temu pomysłowi.

„Chamstwu w życiu należy przeciwstawiać się siłom i godnościom osobistom”.

Kermit 
Technik

Wysłany: 2009-02-06, 12:00   

Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale miałem małe przejścia ze sprzętem ;)

Co do phpBB3 to po prostu nie uważam, że ten skrypt ma przyszłość ... Obawiam się, że znowu skończy się na przepisaniu tego cholerstwa od nowa ... Mają złe przyzwyczajenia ze starszych wersji :P Pod względem kodu, szybkości i bezpieczeństwa, według mnie, phpBB jest trochę w tyle. Jak się tym bawiłem i próbowałem coś na tym zdziałać to kompletnie nie umiałem sobie tego poukładać, a MyBB i SMF odrazu "ujarzmiłem". Możliwe, że to moja ułomność, a nie wina skryptu, ale dla mnie obecnie phpBB to ślepy zaułek (tak to się pisze?:P).

Kermit.

Seraphe 

Wysłany: 2009-03-03, 00:24   

Przemo został całkowicie załatany (przynajmniej w 99,9%). Jedyne niespodzianki jakie mogą spotkać skrypt to dziurawe modyfikacje.

Co do phpBB3, w dniu premiery strona główna tego skryptu została zhakowana :D

Co do stylu zaś, to zauważyłem, że po zwinięciu kategorii, ta delikatnie się rozszerza. Dziwne.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2009-03-03, 01:08   

Rozszerza się, bo znika pasek do przesuwania obrazu góra/dół, więc jest więcej miejsca ;)

Hutnuk 

Wysłany: 2009-03-03, 09:37   

Coś Żaba zapomniał o MyBB? Ucichło...

Huzi 

Wysłany: 2009-03-05, 17:33   

Cisza przed burzą... ;]

Hutnuk 

Wysłany: 2009-05-07, 14:43   

Kermit w styczniu napisał/a:
Styl jest przeportowany praktycznie cały

:D

Odpowiedz do tematu