Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amon
2010-03-26, 18:01
W sprawie sesji, którą została Ślina na dnie Pucharu
Autor Wiadomość
Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-15, 20:11   W sprawie sesji, którą została Ślina na dnie Pucharu

Jakiś czas temu padły nam miastarpg. Robaki, czy inne gówno rzuciły się na forum i google je nam zablokowało. Alton rozmawia ponoć z Orzechem o tym, by choćby uratować te ślady mojej i kolegów bytności tam, jako miśków, przez te ostatnie kilka lat. Ale to tylko dygresja tytułem wstępu.

O ironio, szlag, który trafił to forum był pretekstem do powspominania starych wątków, postaci i graczy, na co aż łezka w oku mi się zakręciła. Zatęskniło mi się do dobrego pbf'a, ale może niekoniecznie w formie wielkiego, wielotematowego molocha. Widzę, że wielu z Was codziennie włazi na forum, a i wielu narzeka, że nic się nie dzieje. Może by tak zorganizować małą sesję, tu na forum? Małą, ale nie koniecznie musimy się ograniczać do jakiejś konkretnej liczby graczy, a z drugiej strony, nie trzeba tego nazwać szumnie jakąś wielką kampanią.

Kwestia świata i konwencji pozostaje otwarta. Kwestia wyboru miśka też. Ściągnąłbym tu przynajmniej kilku ludzi z miast, choćby wyżej wspomnianego Altona, Gaspara, czy Irthadana. Piszą nieźle, a i przy okazji chłopy na schwał są. Świeża krew się przyda.

To jak? Chotiw'by chto?

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-15, 22:01   

Ja bym się pisał, tak z posta dziennie na pisać to nawet mogę. A jednego posta to chyba nawet może możliwe niewykluczone umiał bym napisać (z pomoca mamy i pani nauczycielki)

LordDream 

Wysłany: 2010-03-16, 09:00   

Pora mojego odpisywania byłaby zależna od tego, na którą zmianę bym miał, ale generalnie jestem za.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2010-03-16, 23:46   

wchodze :)
Przez jakis czas sporo na lastinn siedzialem jak mi braklo sesji forumowych, chetnie pogram :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-17, 22:02   

Baaardzo mnie ten odzew cieszy :) Poczekamy jeszcze trochę, może ktoś jeszcze zgłosi chęć i ucieszy mnie jeszcze bardziej... No i trzeba by pomyśleć, w kogo wycelować, jako w miśka.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2010-03-19, 11:36   

Hmm... W sumie chętnie bym popisał znów.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-19, 19:17   

A tak od strony technologicznej to jak to imaginujecie? Ja z osobistości mojej w sposób taki:
Można by pozakładać sobie "fikcyjne konta" (patrz np nasza klasa). Które były by zgodne z naszymi postaciami (imię, płeć, ew wiek). no i łobrazek, najlepiej każdy w jednakowym formacie (może taki jak w bg?).

łot takje łurozmaicenie?

LordDream 

Wysłany: 2010-03-21, 02:12   

Może Maskarada? Dawno nie grałem wampirami, a myślę, że nie jest to też głupi pomysł na sesję internetową. Dużo kombinowania, mało mechaniki :D a z kontami to byłby bardzo fajny pomysł (najlepiej jakby miały zablokowany dostęp do innych części tawerny oprócz sesji, aby przypadkiem z drugiego konta nie pisać wiadomości :koza: )

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-21, 09:59   

Mialem nadzieje ze nikt nie zaproponuje sesji romantycznych zdechlakow, no ale coz, jak tak wiekszosc bedzie chciala to nie bede biadolil. Tylko zeby styl forum nie byl czarny z czerwonymi literami :p

LordDream 

Wysłany: 2010-03-21, 10:10   

A kto mówi o romantycznych zdechlakach? :P Mojego arystokraty Tzimisce jeszcze w akcji nie widziałeś :D

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-22, 13:03   

Aj tam, pierdolić te pijawki - miała być sesja sentymentalna, więc jakieś egzotyczne systemy w moim mniemaniu raczej odpadają. No ale jeśli widzicie to inaczej, to kimże jestem, by sprzeciwiać się większości? 8-)

Ach, zapomniałem o własnej propozycji; chciałbym wybrać świat, który potencjalnie zna każdy. FR, z całym swoim bagażem heroiczności w rękach dobrego miśka potrafi być bardzo przyjemny. Ja, przy tym, bardzo lubię mieszać weń wiele elementów z Wieloświata, przez co Toril staje się niczym innym, jak tylko Pierwszą Materialną ;)
No ale ostatnie słowo trzeba zostawić Miśkowi, a ja nie kryję, że jednak wolałbym zagrać.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-22, 17:25   

Horus-widze to jednako

A teraz powiem co mam do powiedzenia:

Nie ma co chłopcy piany więcej bić. Jest nas już więcej niz para do grania, a jak wiadomo więcej niż para to tłum.

Czyli ekipa do gry już jest, a jak ktoś jeszcze chce to niech sie spieszy. Horus założył temat 15 marca a już jest 22. Dłuższe czekanie prędzej zniechęci tych co zapostowali niż zachęci nowych.

Teraz konkrety:

Jaki świat?

Ja i Horus jesteśmy za FR, Lord Maskarada, a co na to pozostała dwójka?

Pytanie drogie kto ma jaja wystarczająco twarde żeby mistrzować.
W sumie jest nas pięciu do wyboru.

Każdy by chciał se pograć w tym ja, ale jak nikt się nie będzie kwapił to wezme to na siebie. Tylko jak ja to wezme na siebie to nie ma w h...a cięcia. Zrobie to w czwartej edycji, mechaniką się nie musielibyście przejmować, ważna jest konwencja. O drowach i wynalaskach od razu byście mogli zapomnieć, tylko i wyłącznie klasyk rpg, wyjściowy charakter drużyny zły być nie może. No i zaczynacie od skrecza, jesteście łachami w łachmyciarskim miasteczku. Wiecie o świecie tyle ile macie wiedzieć (przynajmniej na początek)

To jest moja oferta. Oczywiście wolał bym jak każdy z tych co tu się wpisali, grać ale jak nie ma chętnych to ktoś musi mistrzować zeby to w ogóle ruszyło

tyle, pozdrawiam
Kermit

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-22, 22:25   

Miałem jeszcze ściągnąć dwójkę przynajmniej ludzi z miastrpg, więc ściągnę. Jak głos zabiorą, to zabiorą. Jak nie, to przyjdzie im się pogodzić na tu i teraz podjęte decyzje. Poczekamy, Amentiu, na głos reszty, co już się zgłosiła i na coś się zdecydujemy (jakby co, to uzupełniające postulaty Amona również popieram).

LordDream 

Wysłany: 2010-03-23, 00:39   

Ja od razu ostrzegam, ze nie dam rady mistrzować, bo mam za dużo obowiązków na głowie (sam będę prowadził sesję WFRP 2 ed. dla swojej drużyny, dodatkowo pracuję zmianowo + daję korepetycję, a więc średnio pracuję 12h dziennie). Co do preferowanego systemu:
- Nowego DnDka nie znam, a więc o nim się nie wypowiem,
- Maskarady dawno nie grałem i chętnie bym sobie odświeżył trochę ten system,
- jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Jest jakieś subforum utworzone na przyszłą sesję?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-03-23, 13:55   

Cytat:
Jest jakieś subforum utworzone na przyszłą sesję?

Wszystko utworzę jak tylko Mistrz (którego jeszcze nie ma) zadecyduje o nazwie. Przeniosę tam też wtedy ten temat.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-23, 21:35   

Huh, ani Dun, ani Leon głosu nie zabrali, a mógłby wiele przeważyć w sprawie. Chłopaki ode mnie też się nie odzywają, choć pisałem już jakiś czas temu. Pozostaje poczekać do jutra i wypadałoby zaczynać (jeśli nic się nie zmieni, to w FR dnd 4.0 w wykonaniu Amona, albo 3.5 w moim, bo najnowszego niestety nie znam.) Mam też bardzo luźną wizję fabuły, więc musiałbym nieco zaimprowizować coś w stylu Jądra Ciemności/Apocalypse Now, ale improwizować, choć nieźle mi to wychodzi, nie lubię, więc chętnie oddałbym ster Amonowi. Mam za to fajną wizję młodego, krasnoludzkiego bękarta, skoro startowo ma to być drużyna noobów.

Dream, ja mam studia dzienne, szóstkę uczniów w przedziale wiekowym od lat 11 do 35, których uczę majcy, polskiego i angola (w wypadku tych starszych to już o korepetycjach z języka mówić nie można ;) ), dziewczynę, zainstalowanego Baldura, dwa zaległe kolosy do zaliczenia i zajebisty bajzel w życiu rodzinnym, Amon siedzi na wyspach, też ma robotę, kobietę, jest też etatowym Demiurgiem, ale... po jasną cholerę licytować się na to, kto ma mniej czasu? :roll:

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-23, 21:48   

BTW Grzebul grasz?

Krasnolud Grzebul i jego topór?
Dziki gnomi mag?
te sprawy?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-03-24, 09:43   

Chciałbym, ale nie wiem czy dam radę to ogarniać na bieżąco.

EDIT:
Wstaję nieregularnie, mam na głowie Star Treka, co chwilę gdzieś piję, często nie ogarniam co się dzieje, ale tak zasadniczo to jakbym się postarał... pokazał bym wszystkim ile siły mają w sobie gnomy :>

LordDream 

Wysłany: 2010-03-24, 10:14   

To jest nas trzech (graczy), ktoś jeszcze do nas dołączy?

Edit: 400 post, nawet nie zauważyłem :D
Ostatnio zmieniony przez LordDream 2010-03-24, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-24, 11:34   

No to moze pocisniemy w koncu

Odpowiedz do tematu