Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Amon
2010-03-26, 18:01
W sprawie sesji, którą została Ślina na dnie Pucharu
Autor Wiadomość
Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-24, 22:58   

Prowadzisz?

Można zaczynać, najwyżej dołączą w trakcie.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-25, 12:05   

Odpowiem poetyckimi slowami madrych myslicieli ktorzy byli przedemna: "jak tsza to tsza". Napiszcie tylko czym chceta grac a ja pomysle czy to przejdzie. Jak bedziecie wspolpracowac to w polowie pszyszlego ruszym.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-03-25, 14:33   

Czyli zostajemy przy D&D? :)
Amon napisz jakiego typu chcesz opisy postaci. Czy opis zewnętrzny + umiejętności, czy też zawiłe historie na temat pochodzenia :>
I daj chociaż znać gdzie zaczynamy -> w Porcie Llast, Mulsantirze czy może w jakimś porcie Maztiki..

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-25, 16:39   

FR, 4ed, Polnoc. Na razie chce znac rase, klase, jakiej broni uzywacie(jesli to zbrojny). Musze wam pomoc stworzyc postac.

Alton 

Wysłany: 2010-03-25, 17:30   

Witam wszystkich,

Wybaczcie, że tak późno zgłaszamy swoją obecność wraz z Gasparem, ale mieliśmy drobne problemy w kanałach informacyjnych. Mianowicie, wiadomość, którą mi wysłałeś na gg Horusie, odebrałem dopiero w dniu dzisiejszym, jakoże nie miałem internetu (tpsa poprztykało się z netią, w związku z czym poszkodowanym był oczywiście abonent...). Twoja propozycja jak widzę, spotkała się z dużym odzewem, co rzecz jasna cieszy. Oczywiście również zgłaszam chęć udziału w sesji, ale jak już ktoś wcześniej zwrócił tutaj słusznie uwagę, dużo nas. Trochę za dużo, jak na sesję forumową. Proponowałbym grę na miastach, ale oczywiście strona nadal jest zawirusowana... to też z tego pomysłu raczej nici.

Co do systemu, osobiście najchętniej wybrałbym Warhammera ed. 2, no ale to z pewnością skrzywienie wywołane baaardzo długim okresem tłuczenia w młotka. Co do D&D, obstawałbym za edycją 3, no, ewentualnie tą erratą, którą szumnie nazywa się edycją 3,5. Czwórka, to dla mnie delikatnie mówiąc, abstrakacja. Inne systemy? Mogę grać, czy próbować prowadzić starego, dobrego Wiedźmina, czy Neuroshime. Maskarada jest mi niestety obca, podobnie jak Monastyr, czy Zew Ctuhlu. Co nie znaczy, że nie chciałbym kiedyś spróbować w to zagrać. Jednak, jak Horus zaznaczał, ma być to sesja sentymentalna, więc odłóżmy wszelkie udziwinienia na bok. Warhammer, dedekowy FR w wydaniu 3.0, czy wiedźmin, wydają mi się najlepszymi propozycjami.

EDIT: Hmpf, przepraszam, że kontynuuję ten wątek, podczas gdy wy, zdaje się, podjęliście już decyzję :)

Gaspar 

Wysłany: 2010-03-25, 18:03   

Witam,

Troszeczkę późno doszła do mnie wiadomość o sesji i z tego co widzę chętnych do grania jest całkiem sporo. Również zgłaszam chęć udziału (jako gracz), a jeśli chodzi o system, to, podobnie jak wyżej, preferowałbym Warhammera, bądź D&D 3.0.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-25, 19:47   

Spoko, dojdźcie wszyscy do konsensusu

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-25, 22:34   

Zdaje mi się, że D&D to jedyny system, który wszyscy znamy wystarczająco dobrze. Skoro padło na Amona w kwestii mistrzowania, to wybór edycji pozostawmy jemu. 4.0 jest nowe i świeże. Podstawy ddkowskiej mechaniki; rasy, klasy itp. znacie. Więcej imo znać nie musimy, bo sesja forumowa i tak rozbija się o storytelling. Co nowe, przekaże Wam Amon. Głębsza znajomość nowych realiów też potrzebna nie jest, bo zaczynamy drużyną noobów, a zgłębicie ją, także jako gracze, już w trakcie sesji.

Co do tych, którzy coś w kwestii uczestnictwa pisali, jest nas 5 (Dream, Grzebul, Gaspar, Alton i Ja) + 2 (Dun i Leon, którzy napisali po poście i dalej się nie wypowiadali).
Dawało rady w takiej liczbie na sesji i Karry'ego i Gofra, więc i tym razem powinno się udać, o ile wszyscy ostatecznie wejdziemy w pełnym składzie. Oczywiście, ostatnie słowo ma Amon.

Co do zarysu mojej postaci; zaadaptuję moją pierwszą postać z Kruczego - Etienne'a (przy lekkiej modyfikacji do północnych warunków)
Tiefling (krew tanar'ri), zbrojny w typie niemiecko-niderlandzkiego landsknechta, Miecz dwuręczny; o machaniu takim wiem najwięcej (typ renesansowy, z mocno zarysowanym, odciętym wąsami od ostrza tępym ricasso) + lekki buzdygan z głowicą rozkutą w pióra.

Alton 

Wysłany: 2010-03-26, 13:48   

Z tego co Amon pisał zdaje się wyżej, mamy być wyjściowo dobrą, a przynajmniej nie złą drużyną, a z tego tieflinga był niezły charakternik :P

Wyjściowo dobrą drużyną; potrzeba nam jeszcze jakiegoś paladyna, tak, żeby wektor "prawości" był odpowiedni :)
Wybacz mi dopisek po czasie, Horus.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-26, 20:55   

horus-> wojownik. diabelstwa pochodzą teraz zawsze od diabłów :) (ale diabły są teraz złe a nie praworządne złe)
jeśli nie wojownik to może warlord. to taki wojownik ze skillami lidera (bonusy dla teamu itp) kwestia czy chcesz żeby twoja postać była liderem czy nie
albo może paladyn? (paladyn, czarny strażnik czy rycerz wiary to teraz jedna klasa, różnicą jest charakter)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-27, 09:51   

Jestem zwolennikiem dopasowywania mechaniki do fabuły, ale jasne, że można coś zmienić :) Tylko zastanawiam się, czy jest sens? To typ fechtmistrza, walczący bez obciążenia (był czas, że machał i jataganem ale i przyszedł czas dwuręcznego espadona). No i ograniczenie krwi do baatezu też mi nie leży (ale ostatecznie, na spłodzenie przez diabła półczarta, a później przez tego ostatniego diablęcia, potrzeba trochę czasu - więc można by przyjąć stare realia; z drugiej strony, skoro biesy straciły swą praworządność, to kwestia jego pochodzenia nie gra już takiej roli). Ale sam wojownik się zgadza, więc wszystko pasuje. Warlord też ostatecznie być może. Rycerz już jednak nie. Podeślę to obczaisz dlaczego.

Jak chcesz "paladyna", to mam lepszą postać, której rys fabularny pasowałby do rycerza z pewnymi ciągotami w ciemną stronę mocy (Alton powinien wiedzieć, o kim myślę 8-) )... Żadnych przegięć w kwestii mechaniki, startowy ekwipunek ustalasz Ty. To, że początek jego kariery był nieco zakręcony nie musi być dominantą wysokiego startowego doświadczenia. Tyle, że jak rozumiem, Tyr nie żyje, więc trzeba mu będzie znaleźć dobrego Boga. Podesłać? Będziesz mógł dobrać postać, która bardziej pasuje Ci do sesji.

Edyta: jednak paladyn odpada, bo mam spierdolony plik tekstowy z nim, a odzyskanie go z Miast graniczy z cudem, z racji ich zawirusowania. Jak Etienne nie będzie Ci pasował do sesji, to po prostu stworzę nową postać.

LordDream 

Wysłany: 2010-03-27, 12:13   

Mógłbyś rzucić Amon wzór jakiejś przykładowej postaci? Żebym wiedział w jakich kanonach się poruszam.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-27, 20:32   

Wzór czyli opis postaci czy karte postaci?

btw: Jak na razie jestem najbardziej do przodu z postacią Altona która jest właściwie gotowa

LordDream 

Wysłany: 2010-03-28, 02:24   

Bardziej chodzi mi o wzór, bo kartę postaci i tak sam zrobisz.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-28, 13:49   

okej

Ben, człowiek, wojownik. 20 lat

Urodziłem się w Naskhel i tam spędziłem większość mojego życia. Mój tata był górnikiem w pobliskiej kopalni zelaza a mama zajmowała się domem, mną i moim młodszym rodzeństwem. Pewnego razu w kopalni oberwała sie ściana i moj tata oraz tuzin inych mężczyzn zginęło pod gruzami. Było nam ciężko, mama zaczęła pracować jako szwaczka, ja z racji że byłem najstarszy też musiałem jakoś pomóc. Znalazłem robotę przy koszarach. Moim zajęciem było dbanie o konie, broń i w ogole ekwipunek amijskich strażników. Byłem bystry, silny, pracowity i bardzo chciałem zostać strażnikiem. Dowódca garnizonu powiedział że jak bede dalej tak dobrze się sprawować to przyjmie mnie jako rekruta. Tak też się stało kiedy skończyłem osiemnaście lat. Po roku intensywnego treningu w koszarach byłem juz gtowy do służby. Jednak los sprawił że nie zostałem żołnierzem amnu. Pewnej nocy, gdy ja byłem na warcie w koszarach, na mój rodzinny domek napadły gnole, cała moja rdzi rodzina na została wyrżnięta przez bestie. Niedługo po tym wydarzeniu opuściłem miasteczko, postanowiłem znaleźć bestie i pomścić moich bliskich. Ale najpierw muszę nabrać wprawy i umiejętności, najlepiej w grupie podobnych do mnie młodych poszukiwaczy przygód.

jak chcesz mozesz pisać w trzeciej osobie

Grzebul
Admin

Wysłany: 2010-03-28, 15:47   

Opis postaci ma być dla wszystkich czy tylko dla Ciebie? Czy może dwa oddzielne?

Horus 
Moderator

Wysłany: 2010-03-28, 17:13   

Może jeszcze zapytamy, czy może być na kartce w kratkę, czy musi być w linie? :roll:

Historia postaci (+charakter, psychika, czy tam nie wiem co jeszcze, opcjonalnie) i aparycja + wyposażenie postaci dla miśka, a później w odpowiednim temacie sam opis wyglądu i ekwipunku.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-28, 17:30   

jak narazie wszystko jest dla mnie a kartka ma być w kratke

[ Dodano: 28.03.2010 18.36.34 ]
Zaczynacie w Miasteczku Głębokie Wody. Opis wraz z mapą dostępny w tym subforum

[ Dodano: 28.03.2010 18.56.30 ]
Na razie jedynie postać Horusa jest w pełni gotowa do gry, a czas leci...

Irthadan
Gość
Wysłany: 2010-03-28, 19:38   

Witam i przepraszam za zwłokę. O sesji dowiedziałem się dziś, powód - brak połączenia z netem. No może nie całkowity, w końcu jakoś tego posta napisałem.
Mniejsza o to. Pierwsze, podstawowe pytanie - miejsca są....?
Pozdrawiam.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2010-03-28, 19:43   

mam jedną gotową postać i jedną prawie gotową, tak więc miejsca wciąż są.

Odpowiedz do tematu