Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziennik Moddera 1
Autor Wiadomość
Sorrow

Wysłany: 2010-09-10, 21:52   Dziennik Moddera 1

Ostatnio zdarzyło się sporo rzeczy mających wpływ na pracę nad modem.

Poznałem twórcę dodatków do D&D 3rd ed koncentrujących się na realizmie rozgrywki - zresztą dużo bardziej zaawansowanych niż mój skromny projekt. Jak ktoś chce wzbogacić stołową rozgrywkę to polecam Codex Martialis jego autorstwa.
Dowiedziałem się trochę ciekawych rzeczy.
Między innymi tego, że rosnące HP i niskie obrażenia standardowe zadawane przez broń w RPGach mają do pewnego stopnia uzasadnienie w rzeczywistości.
Ze statystyk wynika, że ludzi o większym doświadczeniu w bójkach i walce dosłownie jest trudniej zabić gdyż ich organizm jest lepiej przygotowywany do gojenia obrażeń i do dalszego funkcjonowania po otrzymaniu obrażeń. Ponadto trudniej jest uzyskać na nich dobre trafienia.
Normalne obrażenia w statystykach broni nie reprezentują maksymalnych jej możliwości, tylko średnie trafienia. Dobre trafienia, (takie takie jak w filmikach z YouTube pokazujących cięcie przedmiotów, trupów zwierząt, itp.) są reprezentowane przez trafienia krytyczne, gdyż trudno je uzyskać przeciwko stawiającemu opór przeciwniokowi, który mniej więcej wie co robi.

W związku z tym zdecydowałem się odejść od modelu obrażeń jaki planowałem - opartego na 1D3X, np. 1D33 dla miecza "długiego". Za to, będą ważne obrażenia krytyczne.
Np. miecz "długi" będzie zadawał 1D10 obrażeń, ale dodatkowo będzie 1D13 obrażeń jak cel nie wykona rzutu obronnego przeciwko różdżkom z modyfikatorem +5, 50% szansy na następne 1D13 obrażeń jak cel nie wykona rzutu obronnego przeciwko różdżkom z modyfikatorem +3, 25% szansy na następne 1D13 obrażeń jak cel nie wykona rzutu obronnego przeciwko różdżkom z modyfikatorem +1 i 10% szansy na 1D13 obrażeń bez rzutu obronnego. Do tego efekty krwawienia są powiązane z tymi etapami zadawanych obrażeń.
Postaci na wyższym poziomie mają wyższą kondycję reprezentującą większą "twardość" i wyższe rzuty obronne zapobiegające krytycznym obrażeniom.
Inne czynniki jak poziom wyszkolenia, rany, itd. też mają wpływ na część rzutów obronnych.

Rzut obronny przeciwko śmierci testuje "twardość" postaci, rzut obronny przeciwko różdżkom reprezentuje zdolność unikania trafień krytycznych i rzut przeciwko polimorfii reprezentuje zdolność unikania efektów ataków zapaśniczych.

Ostatnio udało mi się rozwiązać pewien problem techniczny, mianowicie problem pozostawiania efektów "krwiawienia" na zabitych postaciach, co było dość irytujące, gdyż co rundę był rzucany na nie czar. Na szczęście wczoraj znalazłem odpowiednią akcję, która pozwala rzucić czar rozpraszający na trupa podczas śmierci i problem został rozwiązany.

Pracuję teraz nad lokacją - klubem nocnym. Jest on zamieszkany głównie przez gang przeciwników o imionach Jane i Brad. Jest tam też trochę innych wrogów takich jak Ochroniarze, Barman i Alfons (boss).
Generalnie rzecz biorąc, zwykłe klasy przeciwników mają imiona podobnie jak w automatowych beat em upach.
Tutaj jest jej pierwszy szkic:

Jest to moja pierwsza próba narysowania pixelartowej twarzy. Kiedy polepszą się moje umiejętności, planuję zrobić pixel artowe portrety postaci.
in sinister ecstasy eternally I decompose"

Odpowiedz do tematu