Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Sesje z B.R./Nowe sesje
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-26, 20:03   

Hmm... poprosiłem Leona o stworzenie działu... sorry za opóźnienia. Czekać czy zaczynać?

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Szaweł

Wysłany: 2005-06-26, 20:17   

Ja mogę zaczynać... sęk w tym, że sesja na, jak by nie było, jedną osobę + MG może się okazać nienajbardziej porywającą... :wink:

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-26, 20:34   

No to ok. Zaczynam... najwyżej stanie w miejscu i poczekamy aż się ktoś chętny znajdzie ;) narazie będzie tylko temat sesji...

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Mike

Wysłany: 2005-06-26, 20:43   

zaczynaj zaczynaj

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-08-26, 19:32   

1. ilość graczy - do 6

2. termin - od polowy wrzesnia

3. mechanika:
opis cech i umiejetnosci - przedstawiony zapis mechaniki po zaprezentowaniu postaci.
(ie. gracz najpierw przedstawia postac opisowo, a MG na tej podstawie ustala cechy, wywazajac je w stosunku do ogolu potaci)
umiejetnosci, zalety, etc - jak wyzej.

4. realia:
- okres XX wieku, realnohistoryczny z wybranego okresu, bez zadnych nalecialosci fantasy. Jedyna specyfika nadnaturalnosci - system naszych wierzen i domyslow.
(ie. zadnej magii, etc, ale mozliwosc realnego wystepowania zabobonow jakie znamy, lub temu podobne)
- specyfika i ukieunkowanie sesji w danym okresie na podstawie pomyslow chetnych.
(tzn. kim chcecie grac jako grupa i cele ogolne)

5. wymagania
- obecnosc na sesji codiennie by nie bylo przestojow. Nie jest nakazem co dzien pisac, ale przynajmniej sprawdic, czy sesja nie stoi w miejscu przez wlasna nieobecnosc
- brak munchkinizmu
- umiejetnosc odnajdywania sie w mrocznych sytuacjach (bo lekkim MG nie jestem ;) )

6. specyfika gry - duza doza dowolnosci graczy w kreowaniu swiata ale im bardziej gracz bedzie przeginal, tym bardziej MG go za to zniszczy :)
Pełna dowolność w opisie najblizszego otoczenia, o ile nie wplynie to na sama rozgrywke.

7. rekrutacja - kolejnośc zgloszen i ciekawe postacie, na tym samym poziomie
[i](ie. ktos moze zglosic sie jako pierwszy, ale jak osoby pozniej zglaszajace sie zaprezentuja o wiele fajniejsze i klimatyczne postacie - to zostanie na lodzie)

czekam na odzew

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-26, 20:11   

Ja się może zgłoszę o ile się nie boisz mnie przyjąć na sesję... no i o ile będę miał czas :/

BTW: Mogliście uprzedzić zanim wywaliliście sesje do archiwum :/ Jakiś tydzień ostatniej szansy czy coś ? ;)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-08-26, 20:20   

@Orzecho

Cytat:
o ile się nie boisz mnie przyjąć na sesję...

ja sie niczego nie boje :D

Cytat:
Mogliście uprzedzić zanim wywaliliście sesje do archiwum :/ Jakiś tydzień ostatniej szansy czy coś ? ;)

:>
Gofer napisal, by zamknac
Amon stwierdzil, ze na razie nic z tego nie bedzie, bo nie ma na nic Czasu, a Onagi i Ushalululu, ponad pol roku martwe.
ostatni ydzien szansy - 2 posty i znow dead? :P

w konu przeciez sa, w kazdej chwili mozna je przywrocic.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-08-26, 20:47   

Cytat:
2 posty i znow dead? :P

No w sumie tak :D ale nie dużo ponad dwa posty do zakończenia scenariusz było, bo to był krótki scenariusz, bo się bałem na pierwsza sesję dawać większy, a i tak się posypał :/

Cytat:
ja sie niczego nie boje

Może źle to ująłem :D mam nadzieję, że nie uraziłem twojej kociej dumy :] chodziło mi o to czy taki gracz jak ja nadaje się na twoją sesję... [przykład: Zapi się nie nadawał - został porażony, zjedzony i wyrzucony do rzeki].

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-26, 21:15   

Mógłbym dołączyć? :) Postaram się coś w nocy wymyślić - postać. Jutro dam opis :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-08-26, 22:33   

@Orzecho
Cytat:
Może źle to ująłem mam nadzieję, że nie uraziłem twojej kociej dumy chodziło mi o to czy taki gracz jak ja nadaje się na twoją sesję.

nadaje sie kazdy:)
to jest jedyne kryterium ewentualnego doboru:
Leoncoeur napisał/a:
ktos moze zglosic sie jako pierwszy, ale jak osoby pozniej zglaszajace sie zaprezentuja o wiele fajniejsze i klimatyczne postacie - to zostanie na lodzie

Cytat:
Zapi się nie nadawał - został porażony, zjedzony i wyrzucony do rzeki

hehe, pamietam :D
to chyba Amon go zjadl na sesji Goofa? :D

Leoncoeur o wymaganiach co do graczy napisał/a:
umiejetnosc odnajdywania sie w mrocznych sytuacjach (bo lekkim MG nie jestem )
wiec jak uwazasz, ze sie nie nadajesz, to ryzykujesz sobie tylko wczesniejszy koniec sesji, nic wiecej.
Jak ktos bedzie na sesji "Zapił" to wczesniej skonczy po prostu, bo sielanki nie przewiduje. Wiec Ty sie nie pytaj mnie, czy sie nadajesz, tylko sam siebie :P

@Yarp
Cytat:
Jutro dam opis
prrrrrr! wstrzymaj rumaki.

a opis czego przepraszam? :>
bo wiesz moze w jakich realiach bedzie sesja?
Leoncoeur napisał/a:
okres XX wieku, realnohistoryczny z wybranego okresu

Leoncoeur napisał/a:
specyfika i ukieunkowanie sesji w danym okresie na podstawie pomyslow chetnych.
najpierw, to musza chetni ustalic ukierunkowanie sesji i czas/realia w ktorym bedzie sie dziala.
Dalem dosc szerokie ramy czasowe (XX wiek) i nic wiecej na razie :)

Yarpen 

Wysłany: 2006-08-27, 09:37   

Stój ty stara szkapo! :lol: Oka, stoję.

Ja bym proponował II wojnę światową. Od razu mówię, że w takim wypadku grałbym czerwonoarmistą, którego polacy znaleźli pocharatanego przez dzika, wyleczyli no i ten sie z nimi skumał. Niestety mam tylko szczątkową znajomość j. rosyjskiego (pierwszy rok nauki).

Ale prr.. narowista kobyłka jest. :]

LordDream 

Wysłany: 2006-08-28, 14:54   

Ja także chciałbym wziąć udział w tej sesji :D Tylko jedno pytanko: może szybciej ustalajmy dokładne ramy czasowe, bo mi się nie chce z powrotem oddawać książki do biblioteki o XX wieku :D Ja dałbym może okres Zimnej wojny?? W niej czuję się najlepiej. Mogę być "Kim" Philby'im :D

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-09-21, 15:52   

Zagrałbym w dobrą sesję... Naprawdę dobrą i bez niepotrzebnych przestojów, w którą dzień w dzień mógłbym grać w wolnych chwilach pomiędzy kolejnymi etapami codziennego lenistwa :)

I jeśli XX wiek, to również proponowałbym jedną z wojen światowych. Wielkie konflikty zawsze dają graczom i MG wielkie pole do manewru.
I od dawna mam ochotę zagrać strzelcem wyborowym :>

LordDream 

Wysłany: 2006-11-19, 14:56   

Hejka, w ogóle nie ma odzewu w tym topicu. Czy może ktoś ma chęć poprowadzić sesję? Bo była ta propozycja z tą sesją w XX wieku, a nie wypaliło.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2008-12-03, 12:09   

Chciałem się spytać czy ktoś z was bierze może udział w jakiejś forumowej sesji? jeśli tak to może powie w jakiej?

Aeraldo 

Wysłany: 2008-12-04, 20:54   

Hmm... Tylko mnie nie zabijcie, ale też chciałbym się przyłączyć do sesji, jeśli jakaś zaistnieje. Zwłaszcza, że święta się zbliżają i będzie można pisać praktycznie stale online. :)

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2008-12-05, 13:31   

Amon napisał/a:
Chciałem się spytać czy ktoś z was bierze może udział w jakiejś forumowej sesji? jeśli tak to może powie w jakiej?

http://lastinn.info/sesje...acja-cobra.html

w ogle polecam Lastinn, bo naprawde jest w cyzm tam wybierac

Horus 
Moderator

Wysłany: 2008-12-08, 18:26   

Poleca jakieś Lastinny, a o serwisie, w którym prowadzą jego rodowici userzy milczy.

Tak. Miasta. Na ten czas ostało się jedno, więc nazwa może mylić. Ale wypruwaliśmy sobie flaki, by z płaskiego i gównianego wyrwać je na szczyty grywalności. No i powstaną nowe. Jesteśmy, uhm, w fazie tworzenia...
Tzn. jak już przeniosę się z mojego-nie-dającego-mi-żyć kierunku na jakiś bez majcy, to zabiorę się za prawdziwą robotę ;)

Ach, prowadzą tam; Orzecho i ja. Z tutejszych.

Yarpen 

Wysłany: 2008-12-08, 21:38   

Ja kiedyś prowadziłem, ale "nie mamy czasy mode: on" i "lenistwo i yarpen-zawsze-zawodzi mode: niestety on".

LordDream 

Wysłany: 2010-11-02, 22:05   

Panie i panowie lecimy z jakąś kolejną sesją?? Czy byłby ktoś chętny na granie/prowadzenie??

Odpowiedz do tematu