Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
[BG2] Pytania i problemy
Autor Wiadomość
Hutnuk 

Wysłany: 2005-02-22, 15:06   [BG2] Pytania i problemy

Takie tamaty na pewno się przydadzą wcześniej lub później więc nie zawadzi założyć.

EDIT: Temat przyklejam.

Kermit.

Wyrm

Wysłany: 2005-02-23, 16:12   

No to ja mam pytanie, którym męczyłem już parę osób, ale niestety bez powodzenia :wink:

Czy zna ktoś sposób na trwałe usuwanie czarów z księgi kapłana? Usunięcie ich w SK działa tylko do "level up", a na modowaniu się wogóle nie znam.

Hutnuk 

Wysłany: 2005-02-23, 16:25   

Ale po co Ci to właściwie? Chodzi o TDD i mnogość czarów tam występujących?
Generalnie to nie rozumiem czemu na SK Ci to nie wychodzi zaraz sprawdzę...
<chwila_przerwy>
Nie no... chyba tam na zakładce "Priest" możesz sobie normalnie remove spells i tyle... :? W czym problem?

Wyrm

Wysłany: 2005-02-23, 17:05   

Ano o TDD. Za dużo tam tych czarów i przy kapłanie/łowcy wiele z nich się nie mieści w księdze i nie można ich zapamiętać.

SK jest o tyle niewygodny, że (nie wiem czemu) usunięcie czarów działa (przynajmniej u mnie) do podniesienia poziomu postaci. Później pojawiają się od nowa.

Niby to drobiazg, ale strasznie mnie irytuje, i po prostu mam nadzieję, że ktoś ma jakiś pomysł, który załatwi to raz na zawsze.

Hutnuk 

Wysłany: 2005-02-23, 17:07   

No faktycznie słabo to wygląda. Stoisz przed alternatywą:
1. Będziesz co poziom kasował czary od nowa
2. Napiszesz osobiście nowego moda, który pozwala na kasowanie czarów kapłańskich.
Co do 2. to chyba jeszcze taki mod nie istnieje więc :(

Coincidence 

Wysłany: 2005-02-24, 16:20   

Problem w tym, że gra ładuje automatycznie do księgi kapłana wszystkie pliki .spl o nazwie SPPR***. Jeśli chcesz, by nie miał jakiegoś czaru, to stwórz czar odbierający dane zaklęcie i właduj je do odpowiedniego .2da na każdym poziomie. Banał, ale pracochlonny banał. Bo możesz też usunąć dane zaklęcie z BIFFa ( lub Override ) :)

Problem z mnogością zaklęć jest poważny. Ja tam będę kombinował z ulepszeniem księgi zaklęc ( przewijanie w gorę i w dół ).

sovellis

Wysłany: 2005-02-27, 16:26   

Ej, no bez jaj. Korzystanie z SK jest lamerskie. No a pozatym to chyba potrzebujesz kasować je do 4 poziomu, bo ile się nie mylę do 4 może mieć czary druidzkie łowca. Nie rozumiem cię. A jakie czary łowcy cię wtedy interesują Wyrm??

Hutnuk 

Wysłany: 2005-02-27, 18:45   

TDD Sovellis jak byś nie wiedział dodaje "kilka" dodatkowych czarów... :wink: I to powoduje, że wszytkie się w przypadku kapłana/łowcy "nie mieszczą" w księdze... I dlatego Wyrm musi część wykasować. Nie rozumiem czego nie rozumiesz... :shock:

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-03-07, 11:09   

mam problema

w ToB
wszystkie dzieci Bhaala gryza ziemie, Pustoszyciel, poszedl na wczesniejsza emeryture, Solar kazala mi wrocic, po rozwaleniu go by sfinalizowac transakcje zakupienia krzesla...

i nic...

chce isc do wali z Melisana, wybieram we wrotach wyjsciowych opcje "czas na final" i wesolo wyskakuje mi tekst ze jeszcze nie... jeszcze nie mozesz...

no co jest :|

jakies pomysly?
myslalem ze moze cos nie tak zrobilem, ale wspollokator wczorajtez skonczyl (gra z nosem w solucji, wiec nie mial szans nic przegapic) - ten sam tekst...

Wyrm

Wysłany: 2005-03-07, 11:21   

Ech, za mało danych. Rozumiem, że niepotrzebnie się pytam, czy wyeliminowałeś całe rodzeństwo?

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-03-07, 11:45   

Cytat:
czy wyeliminowałeś całe rodzeństwo

Cytat:
wszystkie dzieci Bhaala gryza ziemie

no w sumie Imoen zostala, ale ciezko mi po nia do "Daiademu" wrocic :P

wszystkie zadania w sferze tez wypelnione...

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-07, 11:49   

Najpewniej śmierć pustaka nie aktywowała zmiennej - jak go zabiłeś?
Możesz po prostu w konsoli aktywować, co trzeba, i po problemie.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2005-03-07, 12:03   

Cytat:
jak go zabiłeś?

z racji ze gram 2 osobowa druzyna na szalenczym, walka byla dluga, krwawa i pelna chwytania sie kazdego sposobu, wiec na pytanie 'jak' - musialbym strzelic epopeje...
ostatecznie jednak padl po znalezieniu miedzy zebrami kilkudziesieciu centymetrow czarnej brzytwy.

z konsoli?
heh ok ale jak :|
jaka komenda?

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-07, 14:37   

CLUAConsole:SetGlobal("nazwazmiennej",GLOBAL",potrzebna wartość ).

A co jest potrzebne to już musisz sprawdzić sam - najlepiej Infinity Explorer - wyszukaj dialog wrót, ową opcję dialogową i sprawdź triggersy.

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-04-07, 23:28   

Czy jest jakiś patch ponieważ mam problem z wyświetlaniem gry. Gdy biorę 800 na 600 z opcją 3d Gra traci kolory. Czarnobiała. Jakiś patch?
W 1200 działa normalnie ale wolę 800. Może mam jakieś złe parametry?

Coincidence 

Wysłany: 2005-04-08, 00:00   

O ile się nie mylę, to 3d w BG jest tylko "ciekawostke" - twórcy nie gwarantują działania i za efekty działania nie odpowiadają.

Leizar

Wysłany: 2005-04-16, 16:23   

Potrzebuję odp na jedno pytanko:

Czy jest jakiś program do "wyciągnięcia" z gry na Infinity(chodzi o BG2+ToB i PS:T) muzyki i zapisanie jej w formacie mp3? Jeśli tak to jak się nazywa i skąd można go ściągnąć?

PS Sorry za nie fachowe słownictwo, ale się nie znam.
PS2 Sorry jeśli jest offtop, ale nie wiem gdzie zapytać.

Kinski

Wysłany: 2005-04-17, 19:53   

Cytat:
Czy jest jakiś program do "wyciągnięcia" z gry na Infinity(chodzi o BG2+ToB i PS:T) muzyki i zapisanie jej w formacie mp3? Jeśli tak to jak się nazywa i skąd można go ściągnąć?

Kwiat_W powinien coś o tym wiedzieć, więc kieruję do niego. Pisał o tym gdzieś na forum, może u Rika albo na Wyspie?
http://kwiatw.mybesthost.com/

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-04-17, 21:01   

chyba nawet mam ten program, jak znajdę mogę ci wysłać. Ja tak wyciągnęłem CAŁĄ muzykę z BG1 i BG2, ale: jest ona "pocięta" na motywy muzyczne (rozpoczęcie, rozwinięcie, koniec) musisz ją "poskładać" jakimś programem np windowsowym rejestratorem dźwięku.

Kinski

Wysłany: 2005-04-17, 21:21   

W zasadzie nie wiem o jaki format chodzi, bo jeśli o ACM, to bardzo łatwo go zamienić na MP3, wystarczy malutki programik ACMtoWAV konwerter czy jakoś tak, jest na wielu stronach. Najpierw konwerterujemy na WAV a potem już sprawa banalna. Co do Kwiata_W, to mogłem się pomylić, bo on pisał o innym formacie i o możliwości dodania filmików, więc sorry.

Odpowiedz do tematu