Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki warte polecenia
Autor Wiadomość
Coincidence 

Wysłany: 2005-03-12, 17:45   

"Płyńcie łzy moje, rzekł policjant" Philip. K. Dick - mozna powiedzieć, taki amerykańskodiskowski "Rok 1984". Jak każda książka Dicka jest maksymalnie zakręcona. A dziś będę czytał "Nasi przyjaciele z Frolixa 8" - wieki minęły, jak to czytałem a pami.ętam, jakiego wtedy doznałem wstrząsu przy końcowym zdaniu.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-03-18, 14:43   

Ziemkiewicz, Pieprzony Los Kataryniarza.
Schizowa książka.
Polska przyszłości, siećtrix. Ciekawie przedstawiony.

Hutnuk 

Wysłany: 2005-04-03, 16:26   

Hyhy to nie tyle książka co raczej pisarz warty polecenia.
Przypomniał mi się od razu jak zobaczyłem:
Son-of-Osiris w temacie Szczęście i pech napisał/a:
w moich żyłach płynie krew starożytnych, mrocznych istot

No więc naturalnie nasuwa się od razu postać H. P. Lovecrafta.
Tak, tak, Zew Cthulhu i tak dalej. Od czasu do czasu warto sobie takie mroczne klimaty poprzyswajać. Polecam tym co nie czytali jeszcze. :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-04-03, 16:35   

Cytat:
Tak, tak, Zew Cthulhu i tak dalej. Od czasu do czasu warto sobie takie mroczne klimaty poprzyswajać. Polecam tym co nie czytali jeszcze.

Po "Zew Cthulu" mam zamiar wybrać się do księgarni już wkróce (gdy przeczytam wreszcie "Mury Hebronu" ;) ), zbieg okoliczności? Możliwe, możliwe... :> Podpisuję się pod opinią Huta na temat Lovercrafta, świetny pisarz i wyjatkowo ciekawa postać.
Ostatnio zmieniony przez Horus 2006-10-15, 17:33, w całości zmieniany 4 razy  

Hutnuk 

Wysłany: 2005-04-03, 18:32   

Tak i stworzył całą bardzo ciekawą, ciągnącą się przez eony lat mitologię. Czytając jego opowiatania człowiek czuje się taki malutki... :P

Na prawdę warte polecenia. Nieszablonowe. A jak już przeczytacie to zechcecie też się dowiedzieć jaki był Lovecraft w rzeczywistości. A był ciekawą osobą na pewno...

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-05-28, 12:52   

To i ja cos polece:

"Przygody dobrego wojaka Szwejka" Jaroslava Haska -Czytałem tą książkę ze trzy razy i za każdym razem mnie zadziwia. Opowiada w sposób groteskowy życie pewnego idioty. Owego Szwejka. Zaznaczam że nie jest to amerykańska bajeczka typu Foresta Gumpa. Szwejk ma idiotyzm na papierze potwierdzony przez komisje wojskową. :lol: Zwykłe sytuacje, zwykli ludzie, zwykły świat i zwykły idiota Szwejk. No może troche wygadany. Ukazały się niestety tylko dwe części ze wzgledu na śmierc tego genialnego pisarza.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-05-28, 16:28   

To ja polecę "Antybaśnie z 1001 dnia" Marcina Wolskiego
Kolega Wolski genialnie przedstawia tam baśnie bajki i klechdy :)

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-05, 21:51   

Szczerze polecam wszystkie książki Dana Browna. Są Genialne. Mimo tych obrazoburczych antykatolickich chwytów reklamowych są naprawde wartosciowe. Przykuwaja na długie godziny.
Ain't so far down

Lara 

Wysłany: 2005-06-05, 21:58   

Przesadzasz. :P Autor manipuluje faktami tak jak mu to pasuje. Co w nich jest wartościowego? Przeczytałam dwie i jakoś mnie nie zachwyciły. Autor zbyt się nastawił na czytelników z USA i czasem traktuje ich jak idiotów, którym wszystko trzeba tłumaczyć, bo sami się nie domyślą.

Czyta się szybko, ale wielkich emocji nie wzbudzają.

Ale trzeba przyznać, że reklamę zrobili mu niezłą.

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-05, 22:08   

Nie zrozum mnie źle. To taka chwila wytchnienia między ambitnymi lekturami. "Rok 1984", "Proces" i " Oddział chorych na raka" rules.
Ain't so far down

Lara 

Wysłany: 2005-06-06, 05:17   

Aha... to mogę zrozumieć :D Jako rozrywka mogą być. Myślałam, że traktujesz je całkiem poważnie jako 'wielką, ambitną literaturę' ;) .

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-06, 07:22   

Książek bez ksztyny prawdy nie traktuje się zazwyczaj poważnie. Ale Browna warto przeczytać.
Ain't so far down

Jar
Moderator

Wysłany: 2005-06-06, 07:52   

Cytat:
Książek bez ksztyny prawdy nie traktuje się zazwyczaj poważnie. Ale Browna warto przeczytać.

Tak napewno warto przeczytać , a nawet czasami poważniej się zastanowić nad niektórymi opisanymi zdarzeniami .

Sir Aleksandrus

Wysłany: 2005-06-06, 18:51   

Trzeba przyznać, że Brown ostro miesza pojęcia. Można się pogubić i masz racje trzeba sie ostro zastanawiać.
Ain't so far down

Hutnuk 

Wysłany: 2005-06-07, 14:58   

A poza tym Brown to przykład literatury łatwej lekkiej i przyjemnej więc czasem się przydaje coś takiego poczytać - chociażby żeby się trochę odsteresować po pracy/szkole. I odpocząć. :]

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-16, 19:32   

Prachett :) Super pisarz. Zakochałem się :D Narazie przeczytałem 5-6 książek i zabieram się za następną.

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-06-16, 21:27   

A co czytałeś? :P Przeczytałem wiekrzośc wydanych po polsku. " Straż! Straż!" wymiata :D

Coincidence 

Wysłany: 2005-06-17, 11:57   

"Trzy wiedźmy", "Panowie i damy" oraz "Wyprawa czarownic" na czele. To jest boskie; jestem fanem niani Ogg... ( ale gigantyczny krasnolud Marchewa ma jednak tą charyzmę - "pozdrówcie Blaszkę" :lol: ).

Wyrm

Wysłany: 2005-07-01, 00:15   

Do mnie jakoś poczucie humoru Prachetta nie trafia. Wolę Dickosna, czy z rodzimych Piekarę bądź Sapkowskiego. Nieco to cyniczne, ale jak się żyje tyle lat co ja, to się zaczyna to doceniać.

Za Brownem nie przepadam, bo jak dla mnie jest nudny. Aby nie być gołosłownym - z zapartym tchem łyknąłem jakieś pierwsze 200 stron "kodu", ale później ledwo zmęczyłem - przewidywalność, nuda i brak akcji...

Leizar

Wysłany: 2005-07-01, 10:19   

Ludzie po co podajecie tytuły skoro ja mogę wam podać adres do strony tylko z książkami o fantasy?

I oto on http://www.fantastyka.midgard.pl/

Odpowiedz do tematu