Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
OGame - Gra Internetowa w Galaktyce :)
Autor Wiadomość
Hergath 

Wysłany: 2005-02-24, 23:32   OGame - Gra Internetowa w Galaktyce :)

http://ogame.pl/php_pl/

Zapraszam, bardzo fajna gra. Wymaga tylko przeglądarki internetowej, chodiz dobrze i na explorerze i na mozilli. Polega na budowaniu intergalaktycznego państwa w kosmosie, budujemy flote, budynki, wydobywamy surowce. Ogólnie bardzo fajna strategia. Sam się zacząłem w to wkręcać.

Ogłoszenie:
Poszukuję chętncyh do wstąpienia do sojuszu, na raize siedze tam z Karpiem ale mozemy zrobić bibliotekarską potęgę:D. I wspólnymi silami zdobyć galaktykę! :D LOL
Wszsytkich chętnych proszę o wysłanie podania z odpowiedniego do tego celu menu w grze. Namiary sojuszu to:
TAG: CHEBRA
Nazwa: Imperium Hergatha

Przyjęci zostaną wszsycy (raczej :D ).
A więc zapraszam i do gry i do sojuszu. :) Pozdrawaim. :)

UNIVERSUM: 3

http://213.239.217.143/ph...396fe4cc577ce85
- Link do FAQ które jest bardzo przydatne na początku gry.

http://213.239.217.143/ph...topic.php?t=913
- Poradnik do gry pomągocy się odnaleźć w trudnym świecie kosmosu.

END[/url]

Temat czyszczony :)
Ostatnio zmieniony przez Hergath 2005-02-25, 11:26, w całości zmieniany 2 razy  

Zapi

Wysłany: 2005-06-15, 18:57   

Cytat:
A tak w ogóle to napisałeś ten post tylko po to by móc dodać, czcionką o rozmiarze -1, że to któryś post, mylę się?

Mylisz się.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-15, 19:03   

Zapi to ty mnie skanowałeś? Czy jakiś kolo z twojego sojuszu ? NAzywa się Vizedrix czy jakoś tak ;) kojarzysz? Straciłeś / stracił 50 sond ;)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Zapi

Wysłany: 2005-06-15, 19:11   

Ooo... Kolo z sojuszu. Ale że asz 50... Ja się jeszcze nie ujawniam.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-15, 19:34   

No :D on jest jakiś nie tego... najpierw wysłał 30 sond. Zmiotło. A potem 20 ;) bez sensu...

Jesteś w dziwnym sojuszu. Dziwnym jak na ciebie... dyplomacja i pokój? :lol: dziwne to ;)

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Zapi

Wysłany: 2005-06-15, 19:40   

No wiesz... I prosiłem go o scnan na 2 planetach twoich więc wiesz. Wiesz... :P

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-15, 19:47   

To jakiś cep :D On chyba nie wiem, że badania są wszędzie takie same ;) chyba, że wysłał od razu....

Ale sprawdza się to co podejrzewałem :> BOISZ SIĘ!!! :D BOISZ SIĘ MNIE ZESCANOWAĆ ŻEBYM CIĘ NIE ZMIÓTŁ!!!! HAHAHAHAHA!!!

Zapi

Wysłany: 2005-06-15, 20:55   

Cytat:
BOISZ SIĘ MNIE ZESCANOWAĆ ŻEBYM CIĘ NIE ZMIÓTŁ!!!! HAHAHAHAHA!!!

Buahahahahahahaha! Ty mnie zmieść?? Buahahahahaha. Bardziej się boje całego sojuszu... Bo ty... Z taką flotą... Prawda moja flotka vs. twoja flota i obrona... Wtedy wygrasz. Ale jak mnie najedziesz? (Your) Flota kaput. Więc nie mów mi, że mnie zmieciesz jeśli nie znasz mojej obrony ani floty. Niedługo bombowce i działa plazmowe.

[ Dodano: 15.06.2005 19.54.18 ]
Lekka zmiana tematu (patrz: Komandor):
Na pewnym forum związanym z OGame gość napisał/a:

Nudziłem się dzisiaj rano w pracy (jak zwykle) i postanowiłem wydać dyszkę na reklamowane ostatnio konto Komandora. Proces "zakupu" przebiega bardzo gładko, dzwoni się na numer 0700..., można ze stacjonarnego lub komórki (tylko Idea). Przejrzyście jest to zorganizowane, trzeba tylko pamiętać by być zalogowanym w ogame. Od razu dostajemy informację, że operacja się udała.
Potem tylko przelogować się i...

No właśnie, za 10 zł to trochę za mało atrakcji, tymbardziej, że cała frajda trwa tylko miesiąc. Gdyby opłata była jednorazowa to bym był zadowolony w 100%, ale nie jestem. Dlaczego?

Dostajemy dodatkowy panel "Imperium" - znajdziemy tam dokładny status wszystkich naszych kolonii, gdzie ile czego mamy, jakie budynki, flotę, obronę. Co możemy w danym momencie zbudować, co się aktualnie buduje. Fajna rzecz, bardzo przejrzysta i praktyczna - zawsze mi tego brakowało w tradycyjnym ogame. To duży plus.

Kolejna innowacja to wiadomości - podzielone na działy: Raporty szpiegowskie, Raporty wojenne, Wiadomości sojuszu, Wiadomości graczy, Pozostałe wiadomości (przeloty floty). W każdym widzimy ile mamy newsów, ile z nich nieprzeczytanych. Wiadomości są przechowywane do chyba tygodnia, ale nie sprawdziłem podczas tych kilku godzin zabawy na zmodernizowanym koncie. W menu wiadomości mamy od razu kontakt do wszystkich członków sojuszu, buddylisty oraz GO i notatek. Nie wiem po co (no może poza wiadomościami do GO, na które i tak pewnie nie odpowiadają)), ale tak jest. Funkcjonalność zalednie dostateczna. Mały plusik.

Najfajniejsze jednak są tzw. "listy budowlane" - świetna sprawa na początku gry, podczas zabudowy nowej kolonii - można ustawić kolejne budynki do postawienia, przesłać surowce z innej planety i iść na spacer. Wszystko się samo zbuduje w ustalonej kolejności.

Dlaczego marudzę? Bo chyba liczyłem na jakieś cuda niewidy. W końcu to nie tak mało - 10 zł miesięcznie. Niestety dostaje się za o jedynie rozwiązania które z powodzeniem mogły by być w podstawowej wersji.
Reasumując: nie polecam, lepiej na piwo iść.

:]

[ Dodano: 15.06.2005 19.55.45 ]
W tym zakładka "Imperium" u szwabów jest w standardzie.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-16, 17:13   

U nas też będzie... za 0,5 czy rok będzie...

Cytat:
działa plazmowe.

Heh... raczej technologia plazmowa ;) ale do 7 poziomu jeszcze troszkę masz [zrestzą tak samo jak ja].

Cytat:
Bo ty... Z taką flotą...

Zauważ, że ja całe swoje pieniądze przeznaczam na obronę i badania. Flota narazie nie jest mi potrzebna. Ale...

Zapi

Wysłany: 2005-06-16, 18:56   

Wiesz nie badam jeszcze plazmowej... a mogę. Zbieram na 9 (10) poziomek F. Robotów.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-16, 19:21   

A ja będę :) zwłaszcza, że t. plazmowa jest też potrzebna do zaawansowanych statków :)

Zapi

Wysłany: 2005-06-16, 19:26   

Ja chce żeby mi się szybciej badało.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-16, 19:36   

Fabryka robotów przyśpiesza badanie? Dla mnie to i tak narazie mało ważne bo wchodzę 1-2 razy dziennie...

Zapi

Wysłany: 2005-06-16, 19:51   

Mało zoriętowany w niektórych rzeczach na OGame Orzecho napisał/a:
Fabryka robotów przyśpiesza badanie? Dla mnie to i tak narazie mało ważne bo wchodzę 1-2 razy dziennie...

TAK! Przyśpiesza. Tia. Dla mnie jest przydatna.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-06-16, 20:12   

Hjehjehje :] Fabryka nanitów przydatniejksza... :]

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-16, 20:25   

Ale też jeżeli ktoś naprawdę tego potrzebuje... znam gości, którzy nie są zadowoleni...

balduran

Wysłany: 2005-06-17, 20:13   

k***a!!! Najeżdżam kolesia od 2 tygodni, powinno się mu już wszystko zawalić i dla świętego spokoju powinien rzucić tą kolonie. Ale ten koleś nic nie robi. Siedzi se spokojnie na tej planetce jakby nigdy nic... co ja mam robić??? Ogłosiłem w moim sojuszu wojnę z tym "Pice of love"... Jak to zrobić żeby koleś poszedł z tamtąd w cholerę??? POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I nie zamazuj moderatorskich wpisów!
Ostatnio zmieniony przez balduran 2005-06-17, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

Zapi

Wysłany: 2005-06-17, 20:29   

A na którym uni? 1? 3? 4? 5? 8?

balduran

Wysłany: 2005-06-17, 22:33   

Na uni 4.

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-06-17, 23:02   

Wiesz. Ja też miałem mikrusowatą kolonie na U3. Facet ją jechał i czerpał z niej zyski.
Na co czekałem?
Na rakiety międzygwiezdne. :]
Nie będę streszczał oczywistej taktyki wojny totalnej
Ujmę to tak:
Od tamtego momentu miał noobprotecta :twisted:

Odpowiedz do tematu