Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Neverwinter Nights
Autor Wiadomość
Wyrm

Wysłany: 2005-03-03, 10:44   Neverwinter Nights

Jakie jest wasze zdanie odnośnie NWN? Wiem, że ogólnie nie jest to gra darzona powszechnym uwielbieniem, ale mi się niektóre jej elementy całkiem podobały.

Po pierwsze grafika. Wiem, że to nienajistotniejszy element cRPG, ale mi się zawsze przyjemniej gra, jeśli grafika jest przyzwoita. A w NWN jest moim zdaniem bardzo przyzwoita (chociaż trzeba było się przestawić z rzutu izometrycznego).

Co do samych kampanii, to podstawowa jest faktycznie porażką. Ale imho dodatki (szczególnie HotU) są naprawdę w porzo. Ciekawa fabuła, ciekawe podklasy. Czego chcieć więcej?

Co do modułów, to ciężko mi się wypowiedzieć, bo jeszcze w żaden nie grałem. Ale może wy macie jakieś doświadczenia?

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-03, 15:12   

HotU to epik conajmniej tak samo dobry jak ToB. NwN to gra pod sieć i modowanie, podstawowa kampanie jest tylko po to żeby zapoznać się z możliwościami technicznymi.

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-03, 15:24   

Czego chcieć więcej? Może czwegoś, co jest w stanie przykuć do ekranu - NWN nudzi się po paru minutach - to bardziej Diablo niż baldur. Wyżynka, wyżynka, wyżynka. Nawet problem śmierci rozwiazano tak, jak w Diablo. A ja nie lubię Diablo.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-03, 15:33   

Coin, grałeś w HotU?

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-03, 15:37   

Aha - nie odbiega zbytnio od podstawki ( ale to tylko IMHO zdanie ).

Amon, a grałeś w Fallouty i Tormenta ?

Wyrm

Wysłany: 2005-03-03, 15:42   

Wiadomo, że Fallout i Torment były pod kątem fabularnym zrobione super. Ale HotU naprawdę nie jest takie złe. Bez wątpienia za dużo liniowości, ale mimo wszystko fabuła całkiem, całkiem.

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-03, 15:52   

No, ja nie mówię, że nie jest złe. Ale mimo to bliżej NWN do wspomnanego Diablo, niż do BG ( a naweti do IWD ). Dlatego nie lubię tej gry ( Podmroku zresztą też nie lubię :) )

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-03, 15:55   

Hehe, Coin a grałeś w baldura kiedyś? tam też "czasem" się coś zabija, powiedzmy w 70% misji :wink: . Jak chcesz gierkę gdzie się nie zabija to graj w pasjansa :D

Wyrm

Wysłany: 2005-03-03, 16:20   

Hehe...Amon zawsze potrafi mnie rozbawić :D (Amon, jak pojawi się kiedyś ranga Mistrz Ciętej Riposty, to zagłosuję na ciebie :D )

Ale co racja, to racja - walki w cRPG nie unikniemy. A ja osobiście nie widzę jakościowych różnic w fabule czy liniowości między HotU a Tronem Bhaala. Czy całym IWD2, które można nawet uznać za słabsze pod tym kątem.

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-04, 08:30   

Cytat:
Coin a grałeś w baldura kiedyś?

Mało jest ludzi, którzy grali w BG WIĘCEJ ode mnie. "Nie ucz chomika dzieci robić!!"

Cytat:
Ale co racja, to racja - walki w cRPG nie unikniemy

Na przykład w największym H&S w dziejach - Planescape:Torment ( a co, może to nie cRPG? ) - JEDNA obowiązkowa walka ( na zasadzie tutorialu ).
Albo Fallout - obie gry można przejść bez jednego strzału.

Pisałęm gdzieś o tym - BG, choć nieprzekracza, to jednak często krąży przy granicy "RPG-nawalanki", czasem nawet wystawia za nią duży palec u nogi... BG to nie najlepszy argument.

Wyrm

Wysłany: 2005-03-04, 08:57   

Ja jako osoba prymitywna i skłonna do przemocy lubię czasem małą nawalankę. Zresztą opisuję walory HotU na tle innych gier, a chyba przyznasz, że od wydania Fallouta i Tormenta trochę czasu upłynęło i parę pozycji się ukazało.

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-04, 10:14   

Coin charakterem świata FR jest duża ilość walk, tak jest z BG i NWN. Torment i Fallout nie są tu argumentami bo są poza tym uniwersum.

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-04, 10:42   

Charakterem gier ze swiata FR jest duża ilość walk - myślisz, że nie dałoby sięzrobić gry opartej na dialogach we FR?

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-04, 12:42   

Dało by się, ale ja osobiście lubie te baldursowe walki :wink: .

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-04, 13:09   

No, trzeba było tak od razu : :roll: :D

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-03-04, 13:16   

Lubię walki bo lubię FR :wink: , mam dwadzieścia parę ksiażek FR w chałupie w we wszystkich są walki z potęznymi (mniej lub bardziej) wrogami :wink: . Sam system D&D znaczy przecież: "Lochy i Smoki" a to sugeruje raczej walke, nie wydaje ci się? :wink: .

Coincidence 

Wysłany: 2005-03-04, 13:21   

Nie, to sugeruje, ze poznasz stworzonka takie jak smoki, czy lochy :D

Iras 

Wysłany: 2005-03-06, 20:35   

Mnie tam nwn się podobało... w HotU jeszcze wprawdzie nie grałam , więc się na jego temat nie wypowiem , ale przeszłam SoU i podstawkę - fakt - straszna liniowość, jednak bywały sytuacje które jak dla mnie były niezłe - np. że niektórzy poddawali sie po jakimś czasie , ogolnie - grafika niezła, dźwieki też, co do "problemu śmierci" a raczej jego braku w podstawce - ja np. starałam się nie ginąć, a jeśli zginęłam - to wczytywałam grę (szkoda mi było doświadczenia - które co jak co , ale latwo się nie zodbywało) Co do modów do Nwn - sporo z nich ma rażace błędy które w pewnej chwili uniemożliwiają granie (tak jest np. z modem , który miał wypełnić luke pomiędzy SoU i HotU - trzeba dostać się do takiej jednej lokacji... a wejścia nie ma) , tak ogólnie to da się grać...

Coin - fallouta nie przejdziesz nie oddawszy nawet jednego strzału :P bo jesli spotkasz na drodze stadko szponików , to raczej nie uciekniesz:p

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-03-06, 22:47   

Cytat:
Co do modów do Nwn - sporo z nich ma rażace błędy które w pewnej chwili uniemożliwiają granie (tak jest np. z modem , który miał wypełnić luke pomiędzy SoU i HotU - trzeba dostać się do takiej jednej lokacji... a wejścia nie ma) , tak ogólnie to da się grać...

Iras, jeśli wiesz co nieco o modowaniu w Aurorze, możesz sama stworzyć drzwi. Niestety, ja wiem mało, toteż także olałem ten moduł ;)

Grałem, i przeszedłem NwN, wraz z wszystkimi dodatkami. Fakt, totalny Hack'n'Slash, jednak było kilka naprawdę przyjemnych momentów (m.in. zadanie Sądu w Czarnydrzewie, rozmowa z Klauthem :D ). Do Nevera mam swoisty sentyment, był jednym z pierwszysch crpg, w jakie grałem, dlatego mam przyjemne wspomnienia.

Mike

Wysłany: 2005-03-07, 21:17   

Falauta da się przejśc bez jednego strzału :twisted: poprostu uzywa się młotków i innych narzędzi gospodarstwa domowego do samoobrony. :D

NWN to dobry cRPG ale niestety brak wspomagającej drużyny bardzo utrudnia przejście złodziejem lub bardem. A jeśli jesteś my przy bardach, pamietacie takiego jednego, niewysokiego, pokrytego łuskami? :D To najlepszy pomagier w NWN. :)

Odpowiedz do tematu