Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Neverwinter Nights
Autor Wiadomość
Iras 

Wysłany: 2005-08-18, 21:18   

pierwszy problem - jakis błąd techniczny - nie pomogę (spróbuj reinstalować grę - moze to cos da)
drugie pytanie - można przechodzic gre tym z podstawki, z tym ze przedmioty tracisz tak czy inaczej

a co do modu - nie mam zielonego pojęcia

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-08-18, 22:54   

Największa strona z plikami, modami, avatarami i całym tym bajzlem to http://nwvault.ign.com/

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-09-05, 16:41   

Iras napisał/a:
można przechodzic gre tym z podstawki, z tym ze przedmioty tracisz tak czy inaczej

Hehe, nie tracisz przedmiotów:) pod koniec pierwszego rozdziału HotU znajdujesz je w obozie drowów:)

Atanael 

Wysłany: 2005-09-05, 16:49   

Wiem ze mozna przechodzic... ale znowuz chodzi mi o fabule wgrywam stara postac a pisze mi dalej ze jestem tym z SoU... a najemnicy z pierwszej czesci cie nierzopoznaja... Dupa jednym slowem;P wkurza to troche;/
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-09-05, 17:04   

Posłuchaj... -> fabuła SoU dzieje sie w tym samym czasie co fabuła podstawowego NWN. HotU jest kontynuacja fabuły SoU a nie podstawki. - jasne ? :)

Atanael 

Wysłany: 2005-09-05, 21:22   

ale mi i tak nie pasuje;) Uparlem sie;) no ale trudno skoro tak musi byc:D
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Amon 
Moderator

Wysłany: 2005-09-05, 21:46   

Nom, tak to jest:) tak sobie juz wymyslili.

Zsztą: podstawka nwn to dno *stara sie zwymiotować*, SoU jest w miare, HotU jest fajniste.

Ale i tak w ta gre to trza grać dopiero sieciowo żeby odczuć że nie wydało się pieniedzy w błoto :)

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-09-05, 22:05   

Grałem w podstawkę dla samej przygoty w Czarnydrzewie (Sąd nad braćmi Jhareg), zajebisty klimat... Resztą wlokła się jak tasiemiec. SoU mnie rozczarowało, a HotU zaskoczyło... Pozytywnie. True, Nevera zrobiono głównie pod multiplayer (złota edycja za stówę z dodatkami to kusząca propozycja :> ).

Hutnuk 

Wysłany: 2006-11-11, 12:48   

Hmmmm... Coś mnie podkusiło i zacząłem grac właśnie. Na razie muszę powiedzieć, że całkiem mi się to podoba - jest przynajmniej czymś nowym... :)

Ale od razu jestem ciekaw - jaką postacią wg was najprzyjemniej się gra :?:

Ja zacząłem grać sobie wojownikiem ale od razu po pierwszym awansie dałem mu łotrzyka i od tego czasu daję awanse naprzemiennie - raz łotrzyk, raz wojownik... No i człowiek z uwagi na większą ilość atutów/umiejętności :) Gram bez żadnych towarzyszy... A jak wy lubicie?

Coincidence 

Wysłany: 2006-11-11, 20:02   

Elfitka, złodziej - mag, w proporcjach poziomów odpowiednio 2-3 ( z tym, że ok. 5 poziomów łotrzyka, a dopiero potem mag ).
Rasa - dla możliwości takiego sposobu duelowania.
Złodziej - pułapki ( w NWN tych jest sporo ), kradzieże i w sumie subtelne otwieranie drzwi. No i przede wszystkim atuty klasowe.
Mag - czary tzw. szybkiego reagowania, błyskawiczne zadawanie obrażeń ( np. magiczny pocisk, podstawą tutaj jest szybkie rzucenie czaru ) oraz zmasowany atak magiczny z ukrycia.

Zwykle atak to albo dystansowy styl, naprzemiennie łuk/magia lub, częściej używane, skradanie się w sam środek grupy przeciwników, backstab i błyskawiczne naparzanie magą; tych, któzy przertwają pierwsze trzy rundy dobijamy rapierem ( finezja w walce ).

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-11-11, 23:28   

Człowiek, wojownik - 4/ druid do oporu...
Zogniskowanie broni, Potężny atak, Rozpłatanie i Specjalizacja w broni zwiększa już i tak niezłe możliwości bojowe mojego mistyka. Na wyższym poziomie bierzemy Ulepszonego krytyka dla broni z dobrymi parametrami przy traf. krytycznym (duża szansa na krytyka - sejmitar, większy mnożnik - włócznia, topór, czy doskonała kosa), choć poziomy w klasie woja dają nam nieograniczony dostęp do większości broni.

Ogromna ilość zaklęć defensywnych, niezłe rzuty, zaklęcia ochrony przed określonymi szkołami magii, sferą śmierci i strachem, przy świetnych możliwościach bojowych, czynią go prawdziwym derwiszem, tańczącym na ciałach wrogów.
Do tego dochodzi wspaniałe Wezwanie błyskawic, druida, które w Neverwinter Nights nie ma ograniczenia do rzucania pod gołym niebem (na wyższych poziomach naprawdę miażdżące obrażenia wymierzone w każdego z wrogów), oraz zaklęcie Krzywdy, drastycznie obniżające zdrowie przeciwnika.
Wspomagany w walce zwierzęcym towarzyszem - panterą (rozwija się w klasie łotra i świetnie uzupełnia druida atakami ukradkowymi).

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-12, 08:38   

Pół ork 4 wojownik, 1 czarownik, 10 ucs, 5 wojownik, 4 ucs, wojownik do oporu :)

Halk niszczyć

LordDream 

Wysłany: 2006-11-12, 12:50   

Co to jest ucs? Jak chcecie, to mogę wam podać przykład mojego kolegi, który w czasie kiedy w to grał był praktycznie niepokonany, tylko muszę z nim na gg zagadać :P

Hutnuk 

Wysłany: 2006-11-12, 13:13   

LordDream napisał/a:
Co to jest ucs?

Uczeń Czerwonego Smoka, jak sądzę...

Ale szczerze mówiąc bardziej mi przypadła do gustu postać Coina :) - Amona jest za bardzo "napakowana" ;)

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-12, 13:13   

LordDream napisał/a:
Co to jest ucs?

Uczeń czerwonego smoka :)
LordDream napisał/a:
ak chcecie, to mogę wam podać przykład mojego kolegi, który w czasie kiedy w to grał był praktycznie niepokonany

Właśnie podałem taki przykład turbo bulida :)

[ Dodano: 12.11.2006 13.14.31 ]
Hutnuk napisał/a:
- Amona jest za bardzo "napakowana"

True, true, true... ]:)

LordDream 

Wysłany: 2006-11-12, 15:10   

On bazował na Woj4/Kap do oporu. Wszystkie czary defensywne + wzmacniające + krzywda + święte słowo. Jako domenę brał oszustwa, aby mieć ulepszoną niewidzialność. Wtedy był niepokonany :P Grał tak pół roku, aż wreszcie znudziło mu się rozwalać wszystkich :]

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-11-12, 19:47   

Na każdą postać, jest sposób, na tą również :)

Niestety przeciwnicy w NWN to prawdziwe debile, w większości nie korzystające z pełni swoich możliwości. Smoki są jedynymi godnymi wrogami (choćby ze względu na swe wrodzone moce).
Jednak kończąc pieprzenie o tym, który munchkin jest niepokonany, never otwiera ciekawe możliwości dla prowadzenia łotra. Postać jest grywalna, szybka i dynamiczna (i jedną z moich ulubionych możliwości krzyżowania z wojem - odraza do zakutych w puszkę zbrojnych). Niestety, odgrywa się ją, jak każdą inną... :(

Coincidence 

Wysłany: 2006-11-12, 21:37   

Czyli wcale.

Pamiętam swoją pierwsz ą postać w NWN-podstawce. Miała być odgrywana ( a NWN miało być wspaniałe ). Łowca-bard walczący dwoma mieczami w zwarciu, jako towarzysza mający gnoma-czarnoksiężnika.
To była masakra mojej postaci po prostu :/

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-12, 22:05   

nwn to przedewszystkim sieć. Ja grałem na serwerze Legendarne Krainy (mistrzowało się też hehe) a potem współtworzyłem Erlathan.
A podstawka - cóż jak tu można odgrywać z komputerem? co jak co ale viconią to on nie jest :D :D:D

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-11-12, 22:13   

Możnaby kiedyś zagrać przez sieć... Zakładajac oczywiście, że nie wszyscy gramy na kopiach roboczych, coby płyt sobie nie poniszczyć :>

Odpowiedz do tematu