Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Pozorna wolność
Autor Wiadomość
Coincidence 

Wysłany: 2005-07-22, 23:10   

Yarpen napisał/a:
Jeśli każdy człowiek będzie mógł się bronić, złodzieje zaczną się bać.

Nie, wtedy najgorsze skurwysyny wychodzą na wierzch, bo sporo im wolno - uczciwy człowiek zawacha się przed pozbawieniem zycia ( nogi, ręki, etc. ) innego; skur#% już nie. Rozumiesz, o co chodzi? I co uważasz za "częściową anarchę"? Serio.

@Dun

Racja. Zwycięzcy piszą historię.

sovellis

Wysłany: 2005-07-22, 23:22   

Nowy temat, a mnie długo nie było. W naszych czasach brakuje mi wolności, bo brakuje dziczy. Potrzebna jest natura, aby poczuć wolność. Wszędzie teraz jest beton, bloki, wszystko jest chronione. Tak jak w B.Y.O.B Systema " You depend of all protection..." czy jakoś tak... :x

A co ten wyrwany kawałeczek z B.Y.O.B.a ma tu do czegokolwiek?

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-07-23, 09:38   

Sov.... Beton ogranicza? Hmm... Po prawdzie ja tego niezbyt odczówam bo dom mój jest po prawdzie ceglano-drewniany a za oknem las lecz... Czy aby przejsć przez las ścinasz drzewa bo cie ograniczają? Sprecyzuj jak ukróca ci beton wolnosć... Bo ... Tworząc w umyśle nowe przeszkody... Zwykłe elementy rzeczywistości sami możemy się zaszczuć. Równie dobrze moge powiedzieć że podłoga mi przeszkadaza bo nóg nie moge wyciagnąć...

Wracając do holokaustu... Hitler uwziął sie także na Romów... Miliony wymordował a tu cisza....

Sorrow

Wysłany: 2005-07-23, 18:03   

Dun Dare napisał/a:
Nie Yarp...Prawo nie moze być złodziejem... Złodziejem mogą być ludzie którzy je ustanawiają... To tak jak mówić ze but jest głupi... Częściowa Annarchia? :lol: Chętnie Yarp lecz jak wg ciebie miałoby to wygladać
?

Częściowa Anarchia to to co mamy w Polsce.
Z jednej strony człowiekowi może muł kilka fajnych rzeczy przywieźć a z drugiej jak go napadną, to nic mu nie pomoże.
Częściowa Anarchia wynika z niemożności wprowadzania praw w życie.
in sinister ecstasy eternally I decompose"

sovellis

Wysłany: 2005-07-23, 20:17   

Ktoś zarzucił mi że kawałek B.Y.O.B Systema nie ma tu nic do rzeczy.

Cytat który tutaj przytoczyłem, chociaż pewnie są w nim błędy gramatyczne jest bardzo sensowny. Zależysz od wszelkich środków bezpieczeństwa. Budujemy sobie barierę psychiczną, której niektórzy nie umieją przeskoczyć. Nie mając przy sobie prądu, bierzącej wody itd. wielu ludzi panikuje. Nie potrafimy sobie poradzić bez najnowszych nowinek technicznych. Jesteśmy od nich w pewnym stopniu uzależnieni i dlatego nie będziemy wolni.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-07-23, 20:47   

Ale Sov, w B.Y.O.B.ie nie chodzi chodzi o nowinki techniczne, ale o opiekę nad biednymi żołnierzami... :wink: Nie można sobie wyrywać kawałków z kontekstu i go zaczynać interpretować :P

Ale no dobra. Bez tych udogodnień wielu ludzie panikuje... i co z tego? Ja nie panikuję, i potrafię się na w miarę dłuższą metę obyć.., to chyba jest pewien stopień wolności?

sovellis

Wysłany: 2005-07-24, 17:50   

Dla ciebie tak. Oczywiście, są wyjątki jeśli chodzi o uzależnienie od techniki, ale większośćludzi właśnie nie potrafi sobie bez nich poradzić. To przykre, że ludzie są na tyle bezradni i wogóle nie samowystarczalni.

P.s. Wymażmy ten cycat z B.Y.O.B bo nie przyglądałem się dokładnie tekstowi tej piosenki.

Yarpen 

Wysłany: 2005-07-24, 19:25   

Technika zabija naturalną siłę. Wygodnicze życie zabija w ludziach myślenie czy jakąkolwiek inwencję. Ciężka sprawa.

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-07-24, 22:35   

Technika nie zabija... Czy technika zmusza nas do korzystania ze swoich możliwości? Kto wybiera wygodnickie życie? My... Nie, technika nas nie zabija, a my sami, zapominając dla niej o całym świecie. Nie wygodnickie życie nas zabija, a my sami, oddając się mu bez reszty. Wszystko jest dla ludzi... Śmiercią jest przesada.

sovellis

Wysłany: 2005-07-25, 11:55   

True SoO, ale wiedząc, co oferuje nam dzisiejsza technika, trudno nie korzystać z jej możliwości wiedząc, że jest ona właściwie w zasięgu ręki.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-09-27, 20:00   

Prison tu bardziej pasuje...

Wolność słowa jednym... A myśli? Ludzi na okrągło się ogranicza... Nie pozwala spojrzeć inaczej a jak juz spycha na bok. Tabu. Przykład z dzisiejszej lekcji: Omawiamy Starego człeka i morze. Nauczycielka rzuca cytat: "Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać". O przykłady prosi. Padają "światłe" nazwiska Hiob, Jurand, Kolbe. Kamil - kolega z ławki podniósł rękę. Nauczycielka udzieliła mu głosu. -Hitler bo wierzył we własne co prawda zbrodnicze ale jednak idee do końca. Tak jak stary rybak wytrwał do końca z rybą -odpowiedział. Nauczycielka puściła słowa koło uszu. -Siadaj! Rzecz jasna nazwisko nie znalazło się na tablicy...

Czy do kierowania się idealistycznie nie mają prawa zbrodniaże? Czy nie są już ludźmi? Dlaczego ciągle ciągniemy sie w tej hipokryzji nie zauważając że sami tacy jesteśmy. W mniejszym lub większym stopniu. Dlaczego nawet nie pozwala sie tego głośno powiedzieć...

We don't need no school control...

sovellis

Wysłany: 2005-09-27, 21:02   

Cecha taka jak nieustępliwość jest dostępna zarówno dla ludzi dobrych jak i dla złych. Każdy może być wolny i nieustępliwy w innym sensie.

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-09-28, 07:42   

W tym momencie chodziło mi o co innego... O to iż ludzi ogranicza sę. Nie poazwala się sopojrzeć z drugiej strony. Co nie jest poprawne politycznie jest tępione...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-09-28, 18:14   

Tak naprawdę człowiek nigdy nie będzie wolny... Dlaczego? Bowiem wolność jest superlatywą, poziomem nieosiągalnym dla tak prostego umysłu, jakim jest człowiek. Zawsze znajdzie się coś, co krępuje naszą wolną wolę. Jeśli nie będzie to prawo, pozostaje fizyczna słabość, granice naszego świata, granice, której na ten czas nie jesteśmy w stanie złamać.

Zapi

Wysłany: 2005-09-28, 18:40   

Zależy jak rozumiesz słowo 'wolność'...

Horus 
Moderator

Wysłany: 2005-09-28, 19:15   

Tia...? Cóż Ty nie powiesz, panie Zapi? :>

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-09-28, 19:48   

No dobra znów wytaczacie ogólniki. W tym temacie chodzi jednak o wolność słowa... I tu ludzie ograniczają ludzi. Jak się ogranicza wolność słowa ogranicza sie wolność myśli... Mam dosyć narzucania poglądów i spojrzenia przez szkołę czyli pranie mózgu (oficjalnie "edukację")...

sovellis

Wysłany: 2005-09-28, 20:43   

Hehe, najlepiej to było rozegrane za komuny... Jeśli ktoś ci się nie spodobał, szedłeś na niego naskarżyć i koleś znikał za niewinność. Nie mógłbym tak żyć... Chwała Wałęsie!!!

G@@FY
Mistrz Gry

Wysłany: 2005-09-29, 16:31   

Dun Dare napisał/a:
Mam dosyć narzucania poglądów i spojrzenia przez szkołę czyli pranie mózgu (oficjalnie "edukację")...

Jak to często bywa gdy jestem w podłym nastroju zarzuce coś psychologicznego.
Uważasz że szkoła narzuca poglądy i sojrzenia ograniczając wolność słowa
Skoro tak mówisz to znaczy że nie przytrafiło się to tobie. Reszta jednak uczniów idzie jak baranki na rzeź gdyż gdyby pranie nie było skuteczne nie stosowałoby się go. Ty jedyny opierasz się systemowi. Ile w tym dumy i samozadowolenia. Typowe dla nieudaczników którzy za wszystkie przeciwności obarczają rząd i chadzają z transparentami "Fuck the systeme" i demolują budki telefoniczne.
Urażony?
Szkoła nie uczy nas co mówić lecz przewidywania tego czy to przypadkiem nikogo nie zrani. :>

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2005-09-29, 17:37   

G@@FY napisał/a:
Urażony?

Nie nie urażony... :> Osobiście zamiast demonstracji i transparentów wole wdawać się w zażarte dyskusje z nauczycielami. W sumie ciekawie wtedy czas upływa. I nie przytrafiło tylko mnie... Ale cóż gadać kiedy : Tak jest w programie i cisza!

G@@FY napisał/a:
Uważasz że szkoła narzuca poglądy i sojrzenia ograniczając wolność słowa

Częściowo tak... Jak pisze tekst na konkurs musze się pilnować by nie palnąć coś "nieodpowiedniego". Raz obniżono mi ocenę za prace tylko dlatego że głowę negatywnego bochatera rozdeptało końskie kopyto... A w Balladynie bo praca była powiazana drastyczniejsze sceny były :>

G@@FY napisał/a:
Skoro tak mówisz to znaczy że nie przytrafiło się to tobie.

A żebyś wiedział że częściowo przytrafiło... dlatego poszukuje alternatyw. Denerwuje mnie jednostronne spojrzenie na zbyt dużo rzeczy...

Dodano po 9 minutach:

Cytat:
Szkoła nie uczy nas co mówić lecz przewidywania tego czy to przypadkiem nikogo nie zrani.

True... Ale i wpaja światopogląd...

Odpowiedz do tematu