Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Warte obejrzenia filmy osadzone w realiach SF
Autor Wiadomość
Lara 

Wysłany: 2005-11-06, 19:05   

Słyszałam, że straszna kicha. Chociaż nazywają to rosyjskim 'Matriksem'. Oryginał, czyli książka, był całkiem niezły. SF rzeczywiście za dużo tam nie ma.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2005-12-08, 23:06   

Cytat:
Straż Nocna

Dziś obejrzałem i naprawdę fajny :)
Wiele naprawdę fajnych ujęć, i bardzo dobrze zrobiony. I fabuła niebalna. Oj naprawdę ciekawy film :)

yarethh

Wysłany: 2006-11-27, 23:59   

może nie tyle z klimatów SF co cybepunk ale zajebisty film
"Strange Days " mniodek :)

Atanael 

Wysłany: 2006-11-28, 14:26   

yarethh napisał/a:
Strange Days

Strange days... To ten film w klimacie cyberpunku gdzie mozna było rejestrować wspomnienia?

Z S-F ostatnio naprawdę mało filmów. Kiedyś te starsze były niezłe. A teraz nikt nie potrafi wymyslic nic oryginalnego. Polecam Johnny'ego Mnemonica (na tym filmie się chowałem :-P ). Każdy go chyba zna. Troszkę pod koniec kiczowaty ale wkońcu oparty na opowiadaniu Gibsona czyż nie? :)
And I don't remember why I came."

Godsmack - Voodoo

Coincidence 

Wysłany: 2006-11-28, 15:10   

JM true :] Cały pakiet dziwacznych postaci, przy których hero z Matrixa to bohaterowie z telenoweli brazylijskiej. Baardzo podobała mi się linka, którą można było pociąć na żywca czlowieka - zawsze tak kciałem, czy to mieczem świetlnym czy taką linką pociąc sobie, najlepiej ludzi ( nie jestem zboczony, po prostu idea zdefragmentowania człowieka, by ten wciąż miał świadomośc nie daje mi spokoju :P ).

--

Hm, to chyba podpada pod SF - nie pamiętam tytułu, ale film dział się w czasach współczesnych. Grupa terrorystów-piratów porywa jacht pewnego dobrego, przystojnego ( :-> ) przewoźnika, by zrobić abordaż i obrobić duuuży bogaaaaty jacht pływający sobie spokojnie po morzach i oceanach. I nasi piraci mają niespodziankę, bo jak abordażują duży jach to okazuje się, że nikogo tam nie ma, przynajmniej do czasu; bo to okazuje się, że korytarzami przemykają jakieś macki-węże-paszcze, ktore pożerają po kolei ludzi, tak w całości ( jest fajna scena, gdy pewien pan przestrzeliwuje mackorurkę wiszącą gdzieś u usfitu i wypływa z niej na wpół strawiony, wciąż przytomny wcześniej połknięty przez mackopaszczę kolega. Sweet :-> ).
No i zakończenie jest świetne, takie trzymające w napięciu i rodzące nadzieję na sequel :-P

Atanael 

Wysłany: 2006-11-28, 15:45   

Coin znam ten film! xD leciał podajże na pierwszym bądź drugim.

Teksty były boskie, oraz ten motyw z brakiem kul w pistolecie. Co niestety skończyło się bardzo brutalnie dla tegoż pana.

Próbowałem dorwać ten film ale również nie znam tytułu T.T

Do S-F mozna także chyba zaliczyc jedenz moich ul. filmów obejrzanych niedawno. Równiez z Keanu Reevesem - "Constantine". Nie wiem czy ktoś go nie oglądał jeszcze, ale mnie choelrnie podoba sie połączenie istnienia aniołów oraz demonów. Walki z nimi. Oryginalny iście przeniesiona idea książki Kossakowskiej. Choć fabuła może trochę naiwna, ale film cholernie oryginalny :)

Godsmack - Voodoo

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-28, 17:29   

Atanael napisał/a:
Constantine

Lipa lipa lipa lipa...

yarethh

Wysłany: 2006-11-28, 17:45   

Strange days... To ten film w klimacie cyberpunku gdzie mozna było rejestrować wspomnienia?

taa zajebisty jest ... no i wszyscy czekaja na ten caly rok 2000 i wielka fete :) bardzo mnie nastrajal na prowadzenie CP 2020 :)

Atanael 

Wysłany: 2006-11-28, 19:11   

Amon napisał/a:

Lipa lipa lipa lipa...

Zalezy jak co komu bracie ;) I jakie kto ma gusta. Mi przypadł bo był w tym "moim" świecie ;)

Godsmack - Voodoo

Horus 
Moderator

Wysłany: 2006-11-28, 20:54   

Podpisuje się pod Amonem.
Hermafrodyta - Gabriel, śmieszna, budząca pożałowanie postać Lu, kiepski rozwój akcji, do tego cholernie przewidywalny.

Podobał mi się jedynie motyw wypędzania demona na początku :)

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-11-29, 08:41   

Horus napisał/a:
budząca pożałowanie postać Lu

Właśnie Lu to było jedyne cuś w filmie co mi się 'podobało'. Po długim wynudzeniu Lu wywował u mnie atak śmiechu :lol:

Parę miesięcy temu obejrzałem klasyki.. Alien, Blade Runner..
Eh, trudno o dobre SF, większośc czy starych czy nowych jest masakrycznie naiwna, bezpłciowa i wieje nuuudą...

Atanael 

Wysłany: 2006-11-29, 20:10   

Grzebul napisał/a:

Eh, trudno o dobre SF, większośc czy starych czy nowych jest masakrycznie naiwna, bezpłciowa i wieje nuuudą...

Dokąłdnie... a ja już nie wspomne co było jak obejrzałem początek Draculi 3000 xD

To też takie S-F xD ale tępe i denne jak cholera.

Godsmack - Voodoo

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-11-29, 20:18   

Atanael napisał/a:
Draculi 3000

To było coś po Drakuli 2000 :> ??

Atanael 

Wysłany: 2006-11-29, 21:46   

Tak jest. Taki Dracula w przyszłości.

Godsmack - Voodoo

yarethh

Wysłany: 2006-12-04, 17:47   

no i jeszcze Battle Angel Alita ( Gunm) oraz Appleseed dwa zajebiste anime .. bo o Wonderful Days ktos wspominał juz :)

Atanael 

Wysłany: 2006-12-05, 17:32   

yarethh napisał/a:
Battle Angel Alita ( Gunm) oraz Appleseed dwa zajebiste anime

Battle Angel tak.

Appleseed NIE. Film przewidywaly, zawiodłem się na panu Masamune Shirow. Jemu honory oddaje się za film który teraz chcę polećic (nie wiem czy ktoś polecił już) GHOST IN THE SHELL. Pierwszy oczywiscie nie drugi. Cyberpunk. I to bardzo mroczny cyberpunk.

A pamiętacie jeszcze podajże film który zwał się... Guyver? o.O Widziałem niestety tylko drugą część, która gdy byłem mały oczarowała mnie. Krew flaki i wogóle mrok :-P

Godsmack - Voodoo

yarethh

Wysłany: 2006-12-07, 10:43   

no to jeszcze jedno anime bardziej SF niz Cyberpunk : IRIA:ZEIRAM THE ANIMATION

Amon 
Moderator

Wysłany: 2006-12-07, 12:02   

mam zamiar obejrzeć anime horror Vampiria Hunter D Bloodlust, mam pytanie oglądał to ktos? dobre?

Atanael 

Wysłany: 2006-12-07, 16:19   

Świetne. Choelrnie dobra kreska, choelrnie dobra fabuła. I mroczny tajemniczy bohater. Jedno z lepszych anime jakie widziałem. Polecam Ci i to serdecznie ;) Mam w wydaniu na dvd :P z anime gate. Uwazaj tylko na dźwięk, bo głosy postaci sa cicho nagrane a efekty i muzyki strasznie głośne.

Godsmack - Voodoo

Yarpen 

Wysłany: 2006-12-07, 19:24   

Na pewno wszystkie Monty Pythony :D Król Artur... arcydzieło. Z takich bardziej dla normalnych ludzi, Blade I i II (Trinity już słabiutkie i bez klimy). Poza tym u mnie nędza jak chodzi o mułwisy ;)

Odpowiedz do tematu