Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy techniczne z kompem
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-06-12, 21:27   

A jakie to strony? Bo ja jak jestem na windzie to uzywam firefoxa i nic nie zauważyłem ...

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-06-14, 16:19   

Damnit, na operze też nie działają
To co teraz mam zrobić..? ;(

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-06-14, 21:51   

Jak to nie dzialają? To ja już nic nie rozumiem ... Nigdy nie spotkałem się z problemami na Operze ... Może przeinstaluj Javę, mozliwe, że to ona blokuje cos w przeglądarkach.

Kermit.

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-06-15, 12:21   

Jakie to strony? ;)

W sumie co mogę powiedzieć... może zacytuję z basha ;) :
<Angela> windows mi się nie chce zainstalować
<Angela> jakiś błąd pokazuje, co mam zrobić ?
<Ja> przyzwyczajaj się

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Leoncoeur 
Vilcoeur Alkoholic Band

Wysłany: 2006-06-16, 03:18   

a ja mam problema.

od tygodnia komp mi shizuje.

po wylogowaniu z windy i zapisaniu ustawien, zamykanie systemu trwa kilka minut, bardzo dlugo tez trwa wlaczanie kompa i logowanie sie na winde.

jakos ogolnie wolniej chodzi i sie krztusi przy niektorych aplikacjach, a raz nawet zaszczycil mnie deadscreen i autorestar, cos o kernelu bylo :|

co mam zrobic? :(

ze foramt by omogl, to wiem, moze cus innego? :>
jak mi ktos powie, ze "to winda" przyzwyczaj sie" to bede drapal :>

Kermit 
Technik

Wysłany: 2006-06-16, 11:07   

Jak coś o kenelu to pewnie o kernel.dll pisało ;) Sprawdź komp pod kątem wirusów/spyware etc. I zainstaluj sobie Ubuntu 6.06 :D

Kermit.

Hutnuk 

Wysłany: 2006-06-16, 17:38   

I sprawdź dysk twardy pod kątem fragmentacji/błędów etc. :)

Hut.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-06-18, 20:45   

Orzecho napisał/a:
Jakie to strony?

Właśniem napisał długiego posta do p2p. Nie mogę go wysłać ani z opery ani z firefoxa, ani z IE. Nie mogę kasować userów. Edytować posta. Wysłać nowy temat...

Dodano po 29 sekundach:

PS. Ten post za to nie zaskoczył z Firefoxa, a udało mi się go wysłać z Opery. WTF..?

Hutnuk 

Wysłany: 2006-06-18, 21:13   

Grzebul napisał/a:
Właśniem napisał długiego posta do p2p. Nie mogę go wysłać ani z opery ani z firefoxa, ani z IE.

Widocznie nie po myśli kaczek ten post był... ;)

Ale tak na serio, to nie myślałeś żeby zreinstalować całe to tałatajstwo (windę etc.)?

A poza tym... Może masz jakiś program (kiepsko skonfigurowany...) do ochrony przed reklamami? Ale mam na myśli że jakiś zewnętrzny program a nie jakiś plugin do przeglądarki jak adblock?

Grzeb napisał/a:
PS. Ten post za to nie zaskoczył z Firefoxa, a udało mi się go wysłać z Opery. WTF..?

A może przerwy w dostępei do sieci? Łączysz się teraz przez nowego dostawcę netu? Może łącze jest nietabilne? Raz łączy raz nie?

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-06-18, 21:17   

Cytat:

A poza tym... Może masz jakiś program (kiepsko skonfigurowany...) do ochrony przed reklamami? Ale mam na myśli że jakiś zewnętrzny program a nie jakiś plugin do przeglądarki jak adblock?

True to samo mówiłem. Mi tak kiedyś gg nie chciało działać ;) bo ogół programów do Zabezpieczania Komputera Przed Wszystkim uznał go za niebezpieczną aplikację. Tyle, że przy takim układzie powinien blokować strony z całego serwera/domeny a nie wybiórczo.

Cytat:
Ale tak na serio, to nie myślałeś żeby zreinstalować całe to tałatajstwo (windę etc.)?

W sumie dla stabilności i czystości systemu możesz to robić codziennie.

Grzebul
Admin

Wysłany: 2006-06-18, 23:28   

Hutnuk napisał/a:
zreinstalować całe to tałatajstwo (windę etc.)?

Yhy, jeszcze sformatować dyski i zdezynfekować pokój... odpada ;)
Hutnuk napisał/a:

zdjęcie blokad firefoxowych nic nie daje - zresztą na Operze jest ten sam problem. Kerio teoretycznie blokuje niektóre strony i popupy, ale ominięcie też nie skutkuje. Nie tędy droga. AVG się w net nie miesza. Javę mam najnowszą.
Z urywanymi połączeniami też odpada, jak pisałem blokuje tylko niektóre i to określone.

[ Dodano: 30.06.2006 19.54.52 ]
Problem rozwiązany, jestem z siebie dumny
Rozpracowałem swojego firewalla :) Już mogę normalnie netować
Leon, dzięki, żeś za mnie boty killował, od dziś mogę to robić i ja :->

[ Dodano: 14.01.2008 11.10.22 ]
Pomocy, mam na kompie od dawna dwa dyski twarde. Od wczoraj albo wogóle nie czyta, albo po poprawieniu taśm strasznie wolno łączy z tym drugim. Często się potem zawiesza, i rozłącza. A teraz czy drugi dysk jest podłączony czy nie, mniejwięcej w ciągu każdych pieciu minut mam restart kompa.

Co się dzieje? :/

Hutnuk 

Wysłany: 2008-01-14, 11:26   

A może taśmy są uszkodzone? Bo skoro poprawia się po poruszaniu taśmami to dziwne... Spróbuj z innymi taśmami?

[ Dodano: 14.01.2008 12.08.08 ]
Ale generalnie to:
Grzebul napisał/a:
w ciągu każdych pieciu minut mam restart kompa

To by wskazywało raczej na problem z wentylatorem na procku (przegrzewanie się) lub kostkami ram... Wentylatory chodzą wszystkie jak powinny?

Grzebul
Admin

Wysłany: 2008-01-14, 12:20   

Chłodzenie jest cacy. Mam chłodzenie wodne + went na procku + dodatkowy went na drugi dysk, a w gorące dni lub gdy jest mega gorąco w pokoju włączam wentylatorek domowy chłodzący całego kompa i me nogi.

Chyba to faktycznie kwestia taśm.. je się wymienia tak, że idę do sklepu kupuję nowe i zamieniam? I czy taśmy mają jakieś określone rozmiary i typy?

Hutnuk 

Wysłany: 2008-01-14, 13:00   

Mają rodzaje. A przynajmniej kiedyś tak było... Mogły być iluś-tam albo iluś-tam pinowe... Ale nie pamiętam jak to było... A może lepiej pożycz od kogoś taśmy i zobacz czy to na pewno w tym tkwi problem? Bo może też być coś z dyskiem - tzn z jego gniazdkiem do którego wpinasz taśmę - co może być tam obluzowane i czasem łączyć a czasem nie. Także nie jest 100% pewne że to taśmy...

Grzebul napisał/a:
je się wymienia tak, że idę do sklepu kupuję nowe i zamieniam?

tak :]

Yarpen 

Wysłany: 2008-01-14, 17:18   

A rytuał Kingi-Hujja?

Coincidence 

Wysłany: 2008-08-04, 21:55   

Mam problem z Operą - nie chce łączyć się z www, ani nawet otwierać htmli :|
RSSy działają normalnie, całość aplikacji też śmiga, nawet zakładki przesyłają się ładnie na moje konto (sprawdzone na Operze mobile).
Reinstalowałem, upgreadowałem, downgreadowałem, kombinowałem z antywirusami i zaporami.
Reszta przeglądarek działa normalnie (cała siódemka) :(

Ktoś ma podobne doświadczenia?

Philoos

Wysłany: 2008-08-04, 22:37   

Może masz po prostu zablokowaną zawartość całej Opery?:>
http://adas.jogger.pl/200...on-rozwiazanie/

Coincidence 

Wysłany: 2008-08-05, 00:00   

Nope;
usunięcie Opery + usunięcie profilu pomogło.

Hutnuk 

Wysłany: 2008-08-05, 07:24   

Coincidence napisał/a:
usunięcie Opery

Fakt... Problem z brakiem łączenia przestał istnieć :P

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2008-08-05, 16:01   

Mi z Operą ostatnio w ogóle dzieją się dziwne rzeczy np. czasem nie chce odpalać zawartości aktywnej typu youtube czy myspace.

@Hutnuk
True, wykorzystałem ten algorytm w przypadku Firefoxa ;]

Odpowiedz do tematu