Tawerna Bibliotekarzy Strona Główna
RSS Panel

Poprzedni temat «» Następny temat
Przegladarki
Autor Wiadomość
Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-17, 19:41   

Cytat:
http://lug.oregonstate.ed.../Firefox_Circle :-P

Na stronie o linuxie :D i dostałem jakiś czas temu w newsletterze z linux.pl :D

Cytat:
Firefox z wtyczką fasterfox śmiga.

Hehe, tak się złożyło, że na windowsie korzystam właśnie z tej przeglądarki i postanowiłem ściągnąć polecaną przez ciebie wtyczkę :) Wszedłem na pierwszą wyrzuconą przez google stronę czyli: mozillpl.org . Klikam "Instaluj" a firefox na to "Aby chronić twój komputer, program Firefox nie pozwolił tej witrynie na instalowanie oprogramowania na tym komputerze." Padłem :D Oczywiście po zmienieniu ustawień instalacja się udała...

Cytat:
Firefox to wg. mnie lepsza wersja mozilli.

Huh... na przyszłość: Mozilla Firefox w tej chwili często jest już kojarzona z samym zwrotem "mozilla" jako, że firefox stał się przodującym produktem tej firmy. W tej chwili co mniej doinformowaniu już nie wiedzą, że istnieje cośtakie jak Netscape Navigator :/

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Yarpen 

Wysłany: 2006-09-17, 19:49   

Ja tam pamiętam jak kiedyś w CDA (tak, kiedyś miałem kilka numerów) była non-stop kłótnia IE czy Netscape... no to nie wiem jak się dalej losy tej przeglądary potoczyły :P Ale pamiętam pamiętam! Tylko wtedy neta nie miałem :P

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2006-09-17, 19:58   

Orzecho napisał/a:
mozillpl.org . Klikam "Instaluj" a firefox na to "Aby chronić twój komputer, program Firefox nie pozwolił tej witrynie na instalowanie oprogramowania na tym komputerze." Padłem :D

Cóż... Nie wyskakuje to jedynie przy korzystaniu z oficjalnego resoursu https://addons.mozilla.org/

[ Dodano: Nie 17 Wrz, 2006 ]
http://mozillapl.org/kata...enia/inne/eggon
:]

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2006-09-17, 21:19   

Cytat:
IE czy Netscape

Myślę, że wtedy różnica nie była tak piorunująca ;) Ja teraz nie wyobrażam sobie, tak samo jak wielu ludzi, żeby używać IE O.o i nie rozumiem ludzi, którzy mając wybór, wybierają IE O.o

Cytat:
http://mozillapl.org/kata...enia/inne/eggon

:lol: shit, ale żeby jedno jajko ? :/ A ja zwykle gotuje 2-3 i to o różnym stopniu miękkości i jajkowatości :/ więc muszę czekać na jakiś update albo kolejną wersję :(

http://orzecho.act4trees.com/ - akcja na rzecz odnawiania lasów równikowych, proszę kliknij.

Coincidence 

Wysłany: 2007-04-14, 02:05   

Z racji faktu, iż PS CS2 konsumuje mi masakryczne ilości pamięci, a Opera jak mi się wydawało miała opinię zasobożernej, postanowiłem zainstalować na próbę FF. Coś mi się ubzdurało, że wersja bez pluginów będzie jakoś lżejsza :P A tu niespodzianka - przynajmniej u mnie goły lisek zajmuje porównywalną ( ok. 40-50mb ) ilość miejsca w pamięci co wypasiona Opera z jakąś tam liczbą widżetów. WTF? Mam po prostu zjeb$& kompa czy FF rzeczywiście ma takie odwały?

Yarpen 

Wysłany: 2007-04-14, 09:30   

Ja obecnie używam FFa. I true, też tak mam. Wogóle lisek taki dupowaty jest jakoś dla mnie. Opera do tej pory dzondziła.

Tylko jak zwykle jedno co mnie martwi, to to, że google nie ma wsparcia dla innych przeglądarek oprócz IE :| I jak chcę sprawdzić gmaila itp. muszę włączać tą przeklętą machinę ;>

Dun Dare 
Pogromca Smoków

Wysłany: 2007-04-14, 10:14   

Ke? :? Że jak? Brak wsparcia? Z Gmailerm nie mam problemu na FF.

Yarpen 

Wysłany: 2007-04-14, 10:28   

A u mnie jest tak, że jego to chuja obchodzi, że ja wpisuję hasło itp. ;P Tylko na IE to dobrze działa. Zresztą, na poczcie Onetu też trzeba chwilkę się pownerwiać.

Philoos

Wysłany: 2007-04-14, 11:02   

Coin, z Twoim kompem wszystko ok, po prostu Opera zostawia konkurencję daleko w tyle :)
Polecam to porównanie (strona 6 zwłaszcza).
Btw: używa ktoś już nowej Opery w wersji 9.20? Podobno ciekawe zmiany są...

A IE używam tylko gdy chcę uruchomić skaner online, bo (chyba) tylko do niej można zainstlować kontrolki ActixeX :?

Coincidence 

Wysłany: 2007-04-14, 12:30   

A ja używam :]
Speed Dial się to nazywa - w momencie otwarcia nowej karty zamiast pustej strony mam dziewięć miniaturek najczęściej odwiedzanych stron ( które sam sobie konfiguruję ), linkowanych i odświerzanych na bierząco. Fajny gadżecik :]

@Yarpen

Działa, działa. Dodatkowo możesz zainstalowa widżet gmail checker, który w pełen kultury sposób powiadomi cię o nowej poczcie na gmailu i umożliwi przejście do ekranu poczty ( bez logowania, etc. ).

@Philoos

Dzięki za link, czytając testy na mej zdeformowanej twarzy pojawił się równie zdeformowany uśmiech :P Nie doceniałem mojej małej Operki, ale postaramy się jej to wynagrodzić ;)

Orzecho
Mistrz Gry

Wysłany: 2007-04-26, 20:08   

A ja cały czas na windowsie jestem skazany na FF :/ Dzisiaj podjąłem kolejną próbę zainstalowania Opery, ale nie działa. Tzn. przeglądarka się odpala, ale nie wczytuje stron. Ehh... pozostaje linux ;]

edit

Alleluja! Działa!

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-07-04, 12:10   

Właśnie zupdateowałem firefoxa do wersji 2.0.0.4.
Mógłby mi ktoś podać superlatywy tego posunięcia, żebym sam je mógł też zobaczyć :D ?
Na razie widzę tylko tyle, że słowa "zupdateowałem" i "firefoxa" mam podkreślone na czerwono, i to akurat mnie wkurza...

Hutnuk 

Wysłany: 2007-07-04, 14:21   

http://www.mozilla-europe...4/releasenotes/
czyli generalnie jakieś łaty bezpieczeństwa
(+ wersje językowe: afrykanerska i białoruska ale wątpię żebyś używał takich :P )

Grzebul
Admin

Wysłany: 2007-07-04, 16:24   

Aa tak żeby było jasne miałem jeszcze wczoraj jakieś 1.5 lub 1.6 :D
Mam wrażenie, że chodzi wolniej, ale może się już doszukuję tylko..

Tak apropo jakich używacie rozszerzeń?
Ja mam All-in-One Gestures, miałem FlashGota ale mi już nie działa na tej nowej wersji :/ , mam też IE View.
Mam też jakiegoś Talkbacka i Tweak Networka, nie wiem do czego służą, same się zainstalowały z updatem :|

I czy znacie jakieś fajne motywy skórkowe? Szukałem i nic ciekawego nie znalazłem, a ten nowy "klasyczny firefoxowy" jakiś lipny jest imo..

Hutnuk 

Wysłany: 2007-07-04, 17:05   

DownThemAll! - zamiast flashgota
Extended Statusbar - pokazuje różne użyteczne informacje w pasku statusu
Fasterfox - troszkę przyśpiesza
VideoDownloader - żeby sobie móc filmiki z YouTube, Google itp. zapisywać na dysku

No i Talkbacka + DOMInspectora - ale one są takie debugerowate chyba... :P

Co do skórek to jest ich taka masa że generalnie ciężko coś doradzić... Zależy czy wolisz wesoło i kolorowo :) czy raczej jednokolorowo lub szaro i mroczno...

Yarpen 

Wysłany: 2007-07-04, 18:07   

A co panowie myślicie o Safari? Bo korzystam sobie z tego, to rzucę kilka słów..
- Cholernie szybka. Strony które otwierasz poraz pierwszy otwierają się szybciej niż często odwiedzane na Firefoxie i Operze.. co dopiero IE.
- Brzydka. Znaczy się, może jeszcze nawet ten Mac'owy wygląd nie jest najbrzydszy, ale cholernie niepraktyczny i odstający od standardów Windowowych. Przydałby sie jakiś bardziej "zwyczajny" skin.
- Nie obsługuje wielu stron.
- Kiepskie bezpieczeństwo.

Na razie korzystam z tego ostrożnie. Od czasu do czasu. Ta prędkość naprawdę wymiata :]

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-07-04, 18:30   

FF 2.0.0.4 przynosi wiele poprawek bezpieczeństwa i też uważam, że jest torszeczke wolniejszy ;) Potestuje sobie FF3a6 ;) Dużo szybszy, ale jeszcze nie stabilny w 100% :D

@Yarpen - Safari to bardzo dobra przeglądarka i bardzo bezpieczna ... Nie wiem czemu inaczej twierdzisz :D

Aktualnie zmieniłem Operę na FF bo zmieniłem system na 64-bitowy.

Kermit.

Yarpen 

Wysłany: 2007-07-04, 19:04   

Kermicie, na Macu z pewnością - jednak po przeniesieniu na platformę Windows nadal ma dużo problemów czysto technicznych. :) Poczytaj sobie na jakimkolwiek serwisie. Poza tym.. wiesz, nawet w podstawowym pasku masz jeszcze "zgłoś buga" :]

Kermit 
Technik

Wysłany: 2007-07-04, 22:18   

True Yarpen, moja wina ;) Pisałem o wersji na Mac'a bo tylko z taką miałem styczność.

Kermit.

LordDream 

Wysłany: 2007-07-05, 00:13   

Ja tam korzystam z troszeczkę usprawnionej wersji Mozilli i nie narzekam :]

Odpowiedz do tematu